Wersje 1.28.x
Zmiany i nowości
Wersja 1.28.0.0
Monitoring emisji - komunikat o przekroczeniu terminów zamiast blokady zapisu historii
Zmieniono sposób obsługi sprawdzenia formularza historii monitoringu emisji. Obecnie przekroczenie terminów rejestracji danego zdarzenia wynikające z harmonogramu nie wpływa na możliwość zapisu historii. Zamiast blokady zapisu, system wyświetla komunikat informujący o przekroczeniu terminu.
Dostępność: Środowisko |
Dzierżawy - dashboard analityczny z widokiem faktur z rozbiciem na kategorie kosztów
Do widoku analitycznego dzierżaw dodano listę faktur podzieloną względem kategorii kosztów. W ten sposób użytkownik ma możliwość analizy kosztów dzierżaw w podziale na poszczególne kategorie. Funkcja i widok jest dostępna tylko przy włączonym module Finanse.
Dostępność: Dzierżawy |
Nadzór - analityka - postęp w okresie - zmiana sposobu wyliczania postępu
Zmieniono sposób wyświetlania danych analitycznych w postępie prac. Obecnie do wyliczenia postępu procentowego brane są aktualnie zalogowane dane i porównywane do całkowitej liczby elementów nadzorowanych.
Dostępność: Nadzór |
Integracje - edytor danych SQL - edytor z kolorowaniem składni
Dodano edytor danych SQL z kolorowaniem składni. Użytkownik ma możliwość edycji danych SQL w wygodny sposób, z podświetleniem składni SQL, co ułatwia pracę z zapytaniami SQL. Widoki integracji SQL zostały zmodyfikowane w ten sposób.
Dostępność: Integracje |
Harmonogramy - widok harmonogramów w widoku szczegółów pracownika
W widoku szczegółów pracownika, w kalendarzu pojawiają się również przydzielone harmonogramy pracownika dla poszczególnych dni.
Dostępność: Pracownicy |
Zdarzenia - rozbudowa warstwy logowania JSON dla obiektów
Historia zdarzeń została rozbudowana i większość kluczowych elementów w systemie zapisuje swoją historię zmian. Zmiany można przeglądać w module konfiguracyjnym wraz z porównaniem różnicy wartości pól pomiędzy kolejnymi zdarzeniami.
Dostępność: Zdarzenia |
Harmonogramy, Zdarzenia - możliwość skopiowania schedulera i zdarzenia do nowego
W definicji zdarzeń i harmonogramów pojawiła się możliwość skopiowania ich do nowego. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję z menu kontekstowego i pełna konfiguracja zostanie skopiowana do nowego obiektu.
Dostępność: Zdarzenia |
Załączniki - informacje, kto utworzył/wgrał dany załącznik
Dla załączników w oknie informacji o pliku wyświetlana jest informacja o użytkowniku, który utworzył lub wgrał dany załącznik.
Dane dotyczące użytkowników będą dostępne tylko dla nowo dodanych załączników. |
Dostępność: Wszędzie |
Zdarzenia - Reguły Zdarzeń - kreator z przykładami zdarzeń
W edytorze zdarzenia dostępny jest przycisk, za pomocą którego wyświetlamy dostępne szablony zdarzeń. Szablony pozwalają w prosty sposób wypełnić wszystkie niezbędne pola edytora. Ułatwiają one tworzenie zdarzeń, a także pozwalają na szybkie dodanie reguły zdarzenia i jej dostosowanie do swoich potrzeb.
Dostępność: Zdarzenia |
Konfiguracja - Powiadomienia - symulacja powiadomienia
W konfiguracji i liście wszystkich powiadomień w aplikacji dodano przycisk Test
, który pozwala wygenerować testowe powiadomienie. Powiadomienie takie można zobaczyć w głównym interfejsie aplikacji.
Dostępność: Zdarzenia |
Komunikat o błędzie - szczegóły wyglądu w wersji beta, ogólny komunikat w produkcyjnej
Komunikaty o błędzie zostały zmodyfikowane. W wersjach produkcyjnych wyświetlany jest ogólny komunikat o błędzie, natomiast w wersji beta wyświetlany jest szczegółowy komunikat o błędzie.
Dostępność: Wszędzie |
Widok szczegółów zmian - nawigacja po dostępnych elementach
W widoku zmian dostępnych w aplikacji dodano możliwość wyświetlenia listy wszystkich prezentowanych informacji. Po włączeniu jej przyciskiem pojawia się lista, która pozwala na przejście do interesujących nas informacji bez konieczności przechodzenia poprzez wszystkie elementy w liście zmian.
Dostępność: Wszędzie |
Widok informacji o aplikacji - informacje z danych szczegółowych i numer builda
System AMAGE zmienił sposób aktualizacji na ciągłą aktualizację w ramach kolejnej głównej wersji. Za pomocą okna informacyjnego można się dowiedzieć o dokładnej dacie wydania wersji i szczegółowych informacjach o konfiguracji.
Dostępność: Wszędzie |
Instancja - możliwość ustawienia trybu archiwalnego instancji
Instancje archiwalne systemu AMAGE otrzymały odpowiednią informację po zalogowaniu do nich. W dolnej części ekranu pojawia się informacja o pracy instancji w trybie archiwalnym. Tryb archiwalny pozwala na przeglądanie zawartości instancji, ale nie pozwala na wprowadzanie zmian w danych.
Dostępność: Wszędzie |
Zdarzenia - możliwość przypisania zdarzeń dla ustawień parametrów zasobu
W liście parametrów w zasobie pojawiło się dodatkowe menu kontekstowe dla każdego parametru. W nim pojawiła się możliwość zmiany wartości parametru, ale również dostęp do modułu automatyzacji, jeśli jest włączony. Moduł pozwala na zdefiniowanie zdarzeń i harmonogramów dedykowanych dla danego parametru. Zdarzenia będą wykonywane tylko dla danego parametru (konkretnego obiektu), a nie dla wszystkich parametrów zasobu lub wszystkich parametrów w systemie.
Dostępność: Zasoby |
Importery - import historii stanów nadzoru - aktualizacja istniejącej historii
Importer historii stanów nadzoru otrzymał rozbudowaną sekcję dotyczącą aktualizacji istniejącej historii nadzoru. Po znalezieniu wpisu historii odpowiadającemu parametrom lub identyfikatorom (UUID, ID), aktualizowane są pola w rekordzie historii. Odpowiednio do zmian aktualizuje się również parametr nadrzędny.
Dostępność: Nadzór |
Rejestr Obowiązków Prawnych - możliwość dodania artykułu nad/pod istniejącym artykułem
W akcji menu kontekstowego artykułu dla dokumentu w module Rejestr Obowiązków Prawnych dodano możliwość dodania artykułu nad/pod istniejącym artykułem. Wybieramy akcję "Dodaj powyżej/Dodaj poniżej", które powodują dodanie nowych elementów nie na końcu listy, ale w wybranej lokalizacji. Dodatkowe akcje pozwalają na przesunięcie artykułu w górę/w dół listy.
Dostępność: Legislacja |
Integracje - REST - możliwość wgrania plików/załączników do zasobów, typów elementów, zleceń pracy
System API REST zostało rozszerzone o możliwość wgrania plików/załączników do zasobów, typów elementów, zleceń pracy. W tym celu należy wykorzystać odpowiednie końcówki API REST. Więcej w dokumentacji API REST w odpowiedniej sekcji Akademii AMAGE.
Dostępność: Integracje |
Integracje - integracja z systemem GSW - obsługa zmiany kodu towaru w systemie GSW i aktualizacja zapisów w AMAGE
Zmodyfikowano mechanizm integracji z systemami wagowymi firmy GSW tak, aby umożliwić obsługę zmiany kodu towaru w systemie GSW i aktualizację zapisów w AMAGE. System automatycznie koryguje zapisy w AMAGE, jeśli kod towaru w systemie GSW zostanie zmieniony.
Dostępność: Produkcja |
Importery - zasoby - możliwość skopiowania opisu dla dodatkowych parametrów z nagłówków kolumn pliku źródłowego
W trakcie definicji dodatkowych parametrów, które są importowane ze źródłowego pliku XLS, mamy możliwość skopiowania do nazwy parametru opisu z nagłówka kolumny, z której importujemy dane. W tym celu należy kliknąć przycisk Kopiuj.
Dostępność: Integracje |
Importery - obsługa dat w formacie YYYY lub YYYY-MM
Importery w trakcie importu daty z zewnętrznego źródła (Excel/CSV) próbują, oprócz standardowych istniejących formatów, dodatkowo rozpoznać datę w formacie YYYY
lub YYYY-MM
. W przypadku rozpoznania takiej daty system automatycznie uzupełnia brakujące pola z daty, np. dzień i miesiąc, wartościami 01
.
Dostępność: Integracje |
Integracje - import zasobów - aktualizacja pól sprzedaży (daty, terminy) podczas aktualizacji rekordów
Importer zasobów został rozszerzony. W trakcie wykrycia rekordu do aktualizacji dodatkowo aktualizowane są pola sprzedaży, takie jak daty, terminy itp. Wcześniej, podczas aktualizacji rekordu, nie były one uwzględniane.
Dostępność: Integracje |
Importery - import kontrahentów i import kontaktów do kontrahentów
Dodano nowe importery z formatów CSV/XLS, które pozwalają na import kontrahentów i kontaktów do kontrahentów.
Dostępność: Integracje |
Importery - uproszczone importery dla wszystkich modułów
Udostępniono uproszczony widok importu dla wszystkich modułów, które pozwalają na import danych. Pozwala to na udostępnienie funkcjonalności importu danych dla standardowych użytkowników. Wymagane jest wstępne określenie szablonów importu danych w sekcji konfiguracyjnej systemu.
Dostępność: Wszędzie |
Importery - aktualizacja historii zleceń pracy - aktualizacja historii wyszukiwana po ID/UUID rekordu
W importerze historii zleceń pracy udostępniono dodatkową możliwość wyszukiwania istniejących zapisów historii zlecenia pracy np. w celu jego aktualizacji po ID/UUID rekordu. Pozwala to na pewniejsze i bardziej precyzyjne odnalezienie zapisów do aktualizacji.
Dostępność: Integracje |
Dzierżawy - dashboard analityczny z widokiem faktur z rozbiciem na kategorie kosztów
System umożliwia kategoryzację faktur np. podział faktur na kategorie zakupowe, dzierżawy lub napraw. Dashboard analityczny dzierżaw został rozszerzony o widok faktur z rozbiciem na kategorie kosztów. W widoku tym można zobaczyć faktury z podziałem na kategorie kosztów, a także zobaczyć sumy faktur w poszczególnych kategoriach.
Dostępność: Dzierżawy |
Lokalizacje, Grupy produktów - menu kontekstowe - akcja "przenieś do…"
Dodano możliwość przenoszenia elementów w strukturze drzew lokalizacji i grup produktów poprzez wybranie akcji z menu kontekstowego. Dotychczas istniejące przenoszenie metodą Drag & Drop pozostaje nadal dostępne. Przenoszenie za pomocą akcji z menu kontekstowego jest szczególnie przydatne w przypadku przenoszenia elementów między różnymi gałęziami drzewa.
Dostępność: Struktura |
Lokalizacje, Grupy produktów - menu kontekstowe - akcja "połącz z …"
Po dodaniu nowej opcji "Połącz z …" w menu kontekstowym w Lokalizacjach i Grupach produktów, użytkownik może teraz połączyć wybrane lokalizacje lub grupy produktów z innymi lokalizacjami, lub grupami produktów. System automatycznie podmieni występowanie lokalizacji lub grup produktów w strukturze bazy danych, a także w powiązanych rekordach. Na końcu zostanie usunięty z systemu rekord, który został połączony z innym rekordem.
Dostępność: Struktura |
Struktura - Zasoby - widok/selektor załączników własnych oraz pochodzących z typu elementu
W widoku załączników w zakładkach elementów np. w zasobach udostępniono możliwość wyświetlenia załączników pochodzących z innych powiązanych obiektów np. z Typu Elementów. Pozwala to w jednym widoku szybko wyświetlić dane określonego zasobu np. zdjęcia, informacje o konkretnym zasobie, ale też wyświetlić załączniki pochodzące z powiązanych obiektów np. z Typu Elementów, czyli np. karty katalogowe, instrukcje obsługi, certyfikaty itp.
Dostępność: Struktura |
Mobile - wykresy historii parametrów
W widoku mobilnym dodano możliwość wyświetlenia historii parametrów. Aby to zrobić, należy przejść do widoku szczegółowego zasobu, następnie wyświetlić parametry i wybrać dla określonego parametru przycisk wykresu.
Dostępność: Struktura |
Parametry - wykres parametrów - jeśli > 1 zaznaczony to wyświetlić legendę opisującą kolory wykresów
Jeśli wykresy parametrów zasobów uwzględniają więcej niż jeden parametr, to dodatkowo wyświetlana jest legenda opisująca kolory wykresów.
Dostępność: Struktura |
Mobile - widok parametrów - ukryć parametry wspólne, jeśli nie ma takiej kategorii
Dotyczy widoku mobilnego. W liście parametrów zasobu, jeśli nie ma parametrów, które nie posiadają żadnej kategorii, to grupa wyświetlająca te parametry nie jest przedstawiana w widoku mobilnym.
Dostępność: Struktura |
Parametry - Scheduler - Alert - brak zmiany wartości parametru w czasie
Dodano automat, który pozwala na powiadomienie wybranych użytkowników o braku zmiany wartości parametru w czasie lub braku nowych wartości parametru w czasie. Taki automat pozwala na wykrycie braku komunikacji z wybranymi urządzeniami lub zewnętrznymi systemami, które powinny dostarczać informacji na bieżąco. Pozwala również na szybką reakcję na brak danych, co może być kluczowe w przypadku monitorowania ważnych parametrów.
Więcej:
Dostępność Automatyzacja |
Zlecenia pracy - reorganizacja widoku historii zlecenia (zmiany UI, dostęp do analityki)
Zmodyfikowano nieznacznie interfejs widoku szczegółów zlecenia pracy. Przeniesiono przycisk historii zlecenia pracy do górnej belki. Dodatkowo wszystkie przyciski zostały bardziej zaznaczone w interfejsie. W widoku historii zlecenia pracy dodano linki do wykresów i skrótów/analiz. Uproszczono zadania w widoku historii zlecenia pracy. Zmodyfikowano również tabelę historii zlecenia pracy, która wyświetla dwie linie z informacjami w sposób bardziej skondensowany.
Dostępność: Zlecenia pracy |
Kontrahenci - akcja "połącz z …"
W widoku listy kontrahentów dodano akcję "Połącz z…", która pozwala połączyć wybranych kontrahentów z innym kontrahentem. Połączenie polega na przeniesieniu wszystkich zdarzeń, dokumentów, zadań, notatek, zadań i zadań zleconych z wybranych kontrahentów na kontrahenta, z którym zostaną połączeni. Na koniec źródłowy kontrahent zostaje usunięty.
Nie łączone są właściwości kontrahentów tj. nazwa, opis itd. Należy o tym pamiętać przed wykonaniem akcji. |
Dostępność: Wszędzie |
Parametry - możliwość zmiany/edycji UUID parametru
W menu kontekstowym ustawień parametrów dla wybranego zasobu pojawiła się akcja Zmień UUID
. Pozwala to na arbitralne ustawienie wartości unikalnego identyfikatora elementu. Może to być przydatne, w przypadku wykorzystania identyfikatora UUID w systemach integracji pomiędzy wieloma instancjami lub gdy urządzenie agregatora ma przesyłać dane do wielu parametrów w różnych instancjach systemu AMAGE. Wtedy wymagany jest ten sam identyfikator UUID dla wszystkich parametrów, które mają być obsługiwane przez urządzenie agregatora.
Dostępność: Struktura |
Kontakty kontrahenta - pole opiekuna (użytkownik systemu)
W module Kontakty kontrahenta dodano pole Opiekun, które pozwala na przypisanie użytkownika systemu do kontrahenta. Pole to jest dostępne w zakładce Dane podstawowe. Pozwala na wpisanie danych, które wskazują osobę kontaktową dla danej osoby z personelu przedsiębiorstwa. Dane te mogą pochodzić również z zewnętrznego systemu informatycznego, np. z systemu CRM lub systemu rejestracji gości.
Dostępność Wszędzie |
Kontakty kontrahenta - możliwość definicji kompetencji z głównego słownika kompetencji
Dodano możliwość określenia kompetencji kontaktu kontrahenta z głównego słownika kompetencji. Dzięki temu możliwe jest określenie, jakie kompetencje posiada dana osoba np. uprawnienia elektryczne, przeprowadzone szkolenie BHP, itp.
Dostępność Wszędzie |
Pracownicy - definicja uprawnień z wewnątrz edytora pracownika
W edytorze pracownika dodano możliwość definiowania kompetencji dla pracownika z poziomu wewnętrznego edytora pracownika. Uprawnienia te są zdefiniowane w zakładce Kompetencje.
Dostępność: Pracownicy |
Zasoby - widok kalendarza i pokazywanie ważności wyposażenia oraz terminów gwarancji
W widoku listy zasobów dodano dodatkową zakładkę Kalendarz
, w którym w formie wpisów w kalendarzu pojawiają się zapisy ważności/kalibracji zasobów określonych jako wyposażenie oraz terminy gwarancji wszystkich zasobów.
Dostępność: Struktura |
Zlecenia pracy - możliwość oznaczenia wpisu historii jako nieprawidłowy
W historii zleceń pracy dodano możliwość zmiany określonego wpisu historii jako nieprawidłowy. Po oznaczeniu go jako nieprawidłowy zostaje on wycofany z analiz i raportów. Wszystkie zużycia materiałów, które powstaną w ramach takiego zapisu historii, również zostają oznaczone jako nieprawidłowe. Stan można przywrócić, zmieniając status wpisu historii na prawidłowy.
Dostępność: Zlecenia pracy |
Zlecenia pracy - raportowanie godzin dla X pracowników bez podawania określonych osób
W formularzu raportowania szczegółowego postępu zlecenia pracy dodano możliwość raportowania godzin pracy dla określonej liczby pracowników bez konieczności wybierania ich z listy użytkowników systemu/pracowników. W przypadku, gdy w zleceniu pracy jest zdefiniowana liczba pracowników, którzy mają raportować godziny pracy, w formularzu raportowania szczegółowego postępu zlecenia pracy pojawia się pole, w którym można wpisać liczbę pracowników, dla których raportowane są godziny pracy.
Każdorazowa zmiana w liście pracowników (lista imienna) modyfikuje tę liczbę. |
Dostępność: Zlecenia pracy |
Zlecenia pracy - rejestrowanie historii - rejestrowanie z wyborem daty + zmiany UI
Zmodyfikowano interfejs zmiany stanu zlecenia pracy w taki sposób, że dla użytkowników posiadających odpowiednie uprawnienie w zleceniu pracy pojawia się możliwość wyboru daty zmiany stanu zlecenia pracy. W przypadku, gdy użytkownik nie posiada uprawnień do zmiany daty, pole wyboru daty jest niedostępne. Mamy możliwość określenia daty rejestracji zdarzenia.
Wymagane jest posiadanie odpowiedniego uprawnienia w profilach dostępu, które pozwala na wykonanie takiej czynności. |
Dostępność: Zlecenia pracy |
Inspekcje - szablon - pytanie - możliwość zapisania wyniku pytania do parametru w powiązanym zasobie
Dostępność: Inspekcje |
Inspekcje - szablon - pytanie - typ odpowiedzi na pytanie (data, data+czas)
Dodano do typu pytania dwa dodatkowe typy - data oraz data+czas. Pozwala to w interfejsie użytkownika na zastosowanie odpowiednich kontrolek ułatwiających wprowadzenie odpowiedzi na pytanie. W systemie dane wartości zapisywane są w formacie ISO.
Dostępność: Inspekcje |
LOTO - usprawnienia nawigacji i interfejsu
W module LOTO (Lock Out Tag Out) wprowadzono szereg usprawnień w zakresie nawigacji i interfejsu użytkownika. Zmiany obejmują m.in.:
-
Nie pozwolenie na zamykanie/otwieranie kłódek, jeśli nie jest dopuszczona operacja zamykania.
-
Zablokowanie otwierania poszczególnych kłódek, gdy skrzynka blokowania wspólnego jest zamknięta.
-
Wykonanie operacji LOTO (mobile) możliwe jest tylko dla osób przypisanych do tego zadania.
-
Poprawienie zauważalnych błędów w interfejsie użytkownika.
Dostępność Bezpieczeństwo |
LOTO - etykiety i raporty - wydruki
Dodano możliwość wygenerowania raportu dla poszczególnych punktów LOTO oraz raportu zbiorczego listy punktów LOTO. Raporty dostępne są w formacie PDF i zawierają informacje o punktach LOTO.
Dostępność: Bezpieczeństwo |
Wizualizacja - przeglądarka IFC - filtr widoku
Możliwość filtrowania widoku w przeglądarce IFC wraz z aktualizacją silnika wyświetlania do najnowszej wersji.
Dostępność: Wizualizacje |
Wizualizacja - Model IFC - wizualizacja lokalnie w 3D
Przeglądarka modeli IFC dostępna jako lokalny system wyświetlania wraz z powiązaniem ze strukturą zasobów w systemie AMAGE.
Dostępność: Wizualizacje |
Dashboard - rozbudowanie kontrolek i przeniesienie funkcjonalności ze statycznych dashboardów
Przeniesione zostały wszystkie funkcjonalności z dotychczasowych statycznych dashboardów do nowego silnika definiowalnego dashboardu. Dodano nowe kontrolki do wizualizacji danych z systemu AMAGE, co pozwala na wizualizację za pomocą nowego rozwiązania wszystkich dostępnych statycznych dashboardów.
-
Kontrolki do wizualizacji parametrów zasobów
-
Kafelek wywołania raportu
-
Kontrolki do wizualizacji obecności pracowników
-
Kontrolki do wizualizacji inspekcji
-
Kontrolki do wizualizacji dostaw
-
Kontrolki do wizualizacji zdarzeń serwisowych
-
Kontrolki do wizualizacji obchodów
-
Kontrolki do wizualizacji postępu zleceń pracy
Dostępność: Wizualizacje |
Multiwykresy - kopiuj parametr do wyświetlenia
W wykresach zbiorczych dodano możliwość skopiowania parametr do wyświetlenia z już zdefiniowanego. Ułatwia to tworzenie nowych wykresów zbiorczych z wykorzystaniem już zdefiniowanych parametrów.
Dostępność: Wizualizacje |
Automatyzacja - ustawienia parametrów - automat przepisujący dane z parametrów zasobów (średnia, początek, koniec, suma, różnica itp.) do danych produkcyjnych
Automat, który pozwala na transformację wartości jednego parametru do innego parametru lub do danej produkcyjnej. Automat pozwala na przykład przepisać dane z parametru pobieranego ciągle z jakiegoś urządzenia (wartość licznika energii) lub danych z zewnętrznych systemów IT przechowywanych w ustawieniach parametrów do danej produkcyjnej pod koniec miesiąca wykorzystując dodatkowe działania i agregację.
Więcej:
Dostępność: Zdarzenia |
Eksport danych produkcyjnych - eksport do XLS z dokładnością miejsc po przecinku zgodnie z ustawieniami w systemie
Dane produkcyjne eksportowane są do formatu XLS z dokładnością miejsc po przecinku zgodnie z ustawieniami w systemie. Wcześniej eksportowane były zawsze z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.
Dostępność: Produkcja |
Parametr produkcyjny - wartość podawana jako średnia - uwzględnienie w podsumowaniach takiej formy danych
Dane parametrów produkcyjnych, które mają ustawioną wartość, że dane to wartość średnia z danego okresu, wyświetlane są w podsumowaniu w liście zakresów dat w formie bezpośredniej. Natomiast podsumowanie wartości danego okresu dla tych danych poprawnie wyświetla średnią z danego okresu zamiast sumy danych (jak dla innych danych).
Dostępność: Produkcja |
PVD - monitorowanie zajętości dysku, komunikat w heartbeat o miejscu
Aplikacja agregatora danych w swoich danych statystycznych przesyłanych okresowo (heartbeat) do serwera głównego AMAGE zawiera również informację o dostępnej przestrzeni dyskowej na serwerze. Pozwala to na ewentualną diagnostykę i reakcję na sytuację, w której serwer zbliża się do wyczerpania dostępnej przestrzeni dyskowej.
Dostępność: PVD |
Harmonogramy - podsumowanie godzin pracownika wg. typów okresów pracy
W widoku harmonogramu pracownika dodano możliwość wywołania statystyki godzin dla wybranych pracowników. Po wybraniu opcji z menu pojawia się okno wskazujące podsumowanie ilości godzin dla określonego typu harmonogramu dla każdego pracownika oraz wykresy kołowe dla wszystkich wybranych pracowników, oraz dla aktualnie wybranego.
Dostępność: Pracownicy |
Raport obecności - rozbudowanie funkcji
W raporcie obecności poprawiono generowanie danych, uzupełniono tłumaczenia, dodano informację o czasie rejestracji oraz podsumowanie godzinowe. Raport jest uzupełnieniem modułu obecności, który pozwala na rejestrowanie obecności wewnątrz systemu AMAGE lub zaimportować informacje z systemów typu Rejestracja Czasu Pracy. Dane te pozwalają na weryfikację obecności pracowników w trakcie wykonywania czynności i porównanie informacji z danymi rejestrowanymi w innych modułach np. zleceń pracy lub nadzoru nad wykonaniem.
Dostępność: Pracownicy |
Integracje - REST - załączniki - modyfikacja właściwości załącznika, kategorie załączników, przypisanie istniejącego załącznika do obiektów, usunięcie powiązania załącznika
Rozbudowano API załączników.
-
W operacjach wgrywania załączników dodano możliwość określenia UUID kategorii załączników
-
Dodano dodatkową metodę pobrania listy kategorii załączników
-
Dodano edycję istniejącego załącznika - możliwość zmiany kategorii, flagi publiczny/prywatny, kategorii
-
Metoda połączenia istniejącego załącznika (po UUID) z obiektem (parametry podobne do już istniejących metod)
-
Usunięcie załącznika z całą historią. Załącznik (ten konkretny rekord - Attachments) może być dołączony do dokumentacji, wtedy będzie zablokowane usunięcie do momentu usunięcia tego w GUI. Plik fizycznie zostanie usunięty z repozytorium danych (plików) jeśli dany HASH nie będzie już istniał w żadnym innym nieusuniętym załączniku.
Więcej:
Dostępność: Integracje |
Integracje - PERI/ULMA - rozpoznawanie kont po wyrażeniach regularnych
W integracji systemów zewnętrznych, do rozpoznania docelowego konta/magazynu wykorzystuje się ciągi znaków. Od teraz jeśli ciąg znaków rozpocznie się od znaku początku tekstu wyrażenia regularnego tj ^
to system będzie rozpoznawał konta/magazyny zgodnie z zadanym wzorcem wyrażenia regularnego. W przeciwnym przypadku tekst będzie wyszukiwany wewnątrz informacji w dokumencie integrowanym jako zwykłe wyszukanie tekstu.
Dostępność: Integracje |
Magazyny - widok dokumentu magazynowego - koloruj cenę, jeśli różna od słownikowej
W widoku dokumentu magazynowego pojawiło się kolorowanie (na czerwono) ceny jednostkowej materiału w dokumencie, jeśli cena ta jest inna niż cena katalogowa, która jest wpisana w typie elementów. Pozwala to wykryć zmianę ceny w dokumencie magazynowym w stosunku do ceny katalogowej/uzgodnionej w trakcie realizacji kontraktu. Funkcja tożsama z istniejącą funkcją dla widoku szczegółów zamówień.
Dostępność: Magazyny |
Zdarzenia serwisowe - mobile - ikony zdarzeń, filtr "moje zgłoszenia/przypisane dla mnie"
W widoku zdarzeń mobilnych dodano ikony typów zdarzeń oraz rozbudowany filtr pozwalający na wyświetlenie zdarzeń przypisanych do użytkownika oraz zdarzeń zgłoszonych przez użytkownika.
Dostępność: Serwis |
Nowe funkcje w interfejsie REST API - zlecenia pracy, nadzór
W interfejsie REST API AMAGE dodano nowe funkcje związane z modułami zleceń pracy (Work Orders) oraz nadzoru (Supervision). Pozwalają na:
-
Dodanie/edycję/usunięcie historii zlecenia pracy
-
Dodanie/edycję/usuniecie historii nadzoru
-
Dodanie/edycję/usunięcie planu materiałowego dla zlecenia pracy
Dokumentacja interfejsu REST API AMAGE została zaktualizowana o nowe funkcje.
Więcej informacji znajdziesz w sekcjach:
Dostępność: Integracje |
Inspekcje wirtualne - zmiana nazwy na inspekcje zbiorcze
Zmieniono nazwę inspekcji wirtualnych na inspekcje zbiorcze. Zmiana ta ma na celu lepsze zrozumienie funkcji inspekcji wirtualnych, które są zbiorcze i dotyczą wielu obiektów jednocześnie.
Dostępność: Inspekcje |
Inspekcje - plan inspekcji dla inspekcji zbiorczych
Duża rozbudowa modułu inspekcji. Inspekcje wirtualne zostały przemianowane na inspekcje zbiorcze, aby lepiej oddać ich charakter. Dodano możliwość tworzenia planów inspekcji dla inspekcji zbiorczych. Inspekcje zbiorcze dedykowane są dla określonej lokalizacji. Mogą one grupować zasoby i w ramach wykonania takiej inspekcji urządzenia będą sprawdzane i aktualizowane ich parametry zgodnie z raportowanymi danymi.
Wszystkie sekcje systemu uwzględniają planowanie, wykonanie i raportowanie inspekcji pojedynczych, jak i zbiorczych.
Dostępność: Inspekcje |
Zdarzenia serwisowe - filtr widoku zgłoszeń "dla mojego działu"
W głównym pasku narzędziowym oprócz filtru tekstowego dodano trzy przyciski, które w szybki sposób pozwalają na pokazanie zdarzeń serwisowych:
-
Przeze mnie - utworzone przeze mnie (aktualnie zalogowanego użytkownika)
-
Dla mnie - przypisane dla mnie
-
Dla mojego wydziału - zdarzenia serwisowe, które przypisane są dla wszystkich pracowników mojego wydziału. Jeśli nie posiadam przypisanego wydziału, to pokazywane są wszystkie zgłoszenia przypisane dla użytkowników, którzy nie mają przypisanego wydziału.
Dostępność: Serwis |
Integracje - REST - nadzór - pobierz dane zapisu historii nadzoru
Dodano możliwość pobierania danych zapisu historii nadzoru za pomocą REST API.
Więcej informacji znajdziesz w sekcjach:
Dostępność: Integracje |
Integracje - REST - zasoby - zmiana wartości parametru nadzoru
Dodano nowy interfejs REST API pozwalający na operacje na zasobach. W pierwszej kolejności pojawiły się metody pozwalające modyfikować wartości ustawień parametrów. Możemy pobrać właściwości ustawień parametrów oraz dodać nowy zapis historii parametrów.
Więcej informacji znajdziesz w sekcjach:
Dostępność: Integracje |
Logowanie - możliwość wyświetlenia hasła (odsłonięcia)
Formularz logowania standardowego zyskał możliwość pokazania wpisywanego hasła za pomocą przycisku Pokaż hasło
.
Dzięki temu użytkownik ma możliwość sprawdzenia poprawności wpisanego hasła.
Dostępność: Wszędzie |
Użytkownicy - zbiorcze przypisanie/usunięcie profilu uprawnień dla listy użytkowników
Menu kontekstowe listy użytkowników (sekcja konfiguracji) zostało rozbudowane o dwie dodatkowe akcje pozwalające na masowe przypisanie/usunięcie wybranego profilu uprawnień z listy zaznaczonych użytkowników.
Dostępność: Autoryzacja |
Schedulery - podział na schedulery systemowe i użytkowników
Niektóre automaty dostępne w systemie uzyskały flagę Systemowe
co powoduje, że są dostępne tylko poprzez interfejs konfiguracyjny systemu dla administratorów systemu. Pozwala to ukryć automaty, których zadaniem jest np. integracja z zewnętrznymi systemami przed zwykłymi użytkownikami systemu w ich widoku definicji zdarzeń i automatów dostępnych dla każdej sekcji systemu.
Dostępność: Integracje |
Integracje - Merit - synchronizacja dokumentów magazynowych
W integracjach systemowych udostępniono możliwość synchronizacji magazynów z oprogramowaniem Asseco Merit/Xpertis. Automat pozwala na synchronizację dokumentów magazynowych oraz aktualizację stanu magazynu w aplikacji AMAGE zgodnie ze stanami w systemie ERP. Ułatwia to weryfikację stanów magazynowych materiałów w magazynie formalnym
systemu ERP jednocześnie pozwalając na operacyjne zarządzanie ilościami np. już po wydaniu ich z systemu nadrzędnego ze względów fiskalnych.
Wymagane jest wprowadzenie w systemie Merit/Xpertis dodatkowych interfejsów komunikacji z AMAGE. Wspieramy w tym obszarze naszych Klientów. |
Dostępność: Integracje |
Usunięcia rekordów i inne operacje masowe - pasek postępu i działanie w tle
W całym systemie wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia w trakcie usuwania rekordów. Po wybraniu akcji Usuń
pojawia się dodatkowe okno postępu usuwania rekordów. Pasek postępu aktualizuje się na bieżąco w trakcie usuwania rekordów. W przypadku poprawnego usunięcia okno się automatycznie zamyka. W przypadku błędów usunięcia okno pozostaje widoczne, włącza się przycisk Info
, za pomocą którego możemy wyświetlić szczegółowy komunikat konfliktów usuwania.
System sprawdza wszystkie powiązania usuwanego rekordu i przerywa usuwanie danego rekordu w przypadku konfliktów. Ułatwia to prawidłowe wyczyszczenie bazy danych z wszystkich zależności.
Dostępność: Wszędzie |
Zdarzenia serwisowe - raport - dynamiczne ukrywanie pustych sekcji
Raport zdarzenia serwisowego posiada kilka sekcji, które przedstawiają dodatkowe informacje takie jak komentarze, załączniki, zdjęcia. W przypadku, gdy sekcje te są puste, nie są one wyświetlane w raporcie. W przypadku, gdy sekcje te są wypełnione, są one wyświetlane w raporcie.
Dostępność: Serwis |
Zdarzenia serwisowe - flaga konfiguracji - pozwól na zmianę stanu bez komentarza
Za pomocą flagi konfiguracyjnej można zezwolić na zmianę stanu zdarzenia serwisowego bez konieczności dodawania komentarza. W przypadku, gdy flaga jest ustawiona, użytkownik nie musi wprowadzać komentarza, aby zmienić stan zdarzenia serwisowego.
Dostępność: Serwis |
Zdarzenia serwisowe - formularz komentarza - możliwość zmiany typu zdarzenia
W widoku komentarza do zdarzenia serwisowego, użytkownik ma możliwość zmiany typu zdarzenia. W tym celu należy wybrać odpowiedni typ zdarzenia z listy rozwijanej. Zmiana jest zapisywana w zdarzeniu oraz w komentarzu wraz z datą i godziną zmiany.
Dostępność: Serwis |
Zdarzenia serwisowe - typy zdarzeń - uprawnienia do dostępu (wydział/użytkownik)
Za pomocą nowych uprawnień można zarządzać dostępem do typów zdarzeń serwisowych. Uprawnienia można przypisać na poziomie wydziału lub użytkownika. Tylko osoby wskazane poprzez te parametry będą mogli utworzyć/zmienić typ zdarzenia serwisowego.
Dostępność: Serwis |
Zdarzenia serwisowe - stany zdarzeń - uprawnienia do zmiany (wydział/użytkownik)
Za pomocą nowych uprawnień można zarządzać dostępem do zmiany stanów zdarzeń serwisowych. Uprawnienia można przypisać na poziomie wydziału lub użytkownika. Tylko osoby wskazane poprzez te parametry będą mogły zmienić stan zdarzenia serwisowego na podany.
Dostępność: Serwis |
Zdarzenia serwisowe - domyślny widok zapamiętany na stałe - moje, przeze mnie, mojego wydziału
Dzięki nowej funkcjonalności użytkownik może zapamiętać na stałe wybrany widok zdarzeń serwisowych. Po ponownym wejściu do modułu widok zdarzeń serwisowych będzie taki sam jak ostatnio wybrany.
Funkcja działa w momencie zalogowania do aplikacji. Podczas kolejnych wejść uwzględniany jest filtr bieżący widoku |
Dostępność: Serwis |
Zdarzenia serwisowe - flaga konfiguracja - widoczne tylko typy i stany, do których mam uprawnienie
Dodano flagę konfiguracyjną modułu serwisowego, która pozwala na określenie widoczności określonych typów zdarzeń serwisowych oraz ich stanów w zależności od definicji uprawnień dla każdej z tych definicji. Po włączeniu flagi:
Użytkownicy standardowi (nie super-admin!) mają dostęp tylko do zgłoszeń, w których są opisani jako użytkownicy lub wydziały z dostępem.
Uprawnienie nie dotyczy użytkowników z flagą super-admin. Użytkownicy tacy mają dostęp do wszystkich zdarzeń serwisowych. |
Dostępność: Serwis |
Monitoring emisji - powiadomienie opcjonalne do realizacji
Podczas zapisu historii monitoringu emisji możemy włączyć opcję Kolejne kroki nie są potrzebne
. Pozwoli to na oznaczenie kolejnych kroków jako wykonanych oraz całego procesu jako zakończonego. Ułatwia to rejestrowanie i podgląd monitoringów, które nie wymagają np. powiadomień zewnętrznych jednostek organizacyjnych/notyfikowanych.
Dostępność: Środowisko |
Parametry planu produkcyjnego - analizator kompletności parametrów i równań
Edytor parametrów planu produkcyjnego został rozbudowany o dodatkową akcję, któ©a pozwala na sprawdzenie kompletności parametrów i równań w planie produkcyjnym. Za pomocą tej akcji sprawdzane są wszystkie równania dla każdego miesiąca w danym roku i weryfikowana jest poprawność nazw parametrów. Jeśli jakiś parametr nie istnieje w systemie, to zostanie wyświetlony komunikat o błędzie.
Dostępność: Produkcja |
Magazyn, Dostawy - import składowych dokumentów - import wg. indeksu magazynowego
W trakcie edycji/tworzenia dokumentu przyjęcia magazynowego możemy zaimportować elementy składowe dokumentu z pliku XLSX. Dodano do formatu importu możliwość importu wg. indeksu magazynowego. W przypadku podania indeksu magazynowego zamiast numeru zamówieniowego system pozwala na wprowadzenie tych danych.
Dotyczy to wszystkich dokumentów w modułach: Dostawy, Zamówienia, Faktury, Magazyn |
Format danych importu (plik XLSX):
-
Numer zamówieniowy
-
Ilość
-
Cena jednostkowa
-
Indeks magazynowy
Dostępność: Magazyny |
Importery - zasoby - import ustawień parametrów
Dodano nowy importer, który pozwala zaimportować ustawienia parametrów z zewnętrznego źródła. Na podstawie danych system automatycznie tworzy odpowiednie parametry i ustawienia parametrów w zasobie.
Dostępność: Integracje |
Inspekcje - plan - możliwość określenia tekstu opisującego działania
Dodano możliwość określenia tekstu opisującego działania w planie inspekcji. Tekst ten będzie widoczny w widoku planu inspekcji oraz podczas wykonania inspekcji
Dostępność: Inspekcje |
Dashboard - możliwość utworzenia nowego wpisu głównego w menu systemowym
Podczas definicji grupy dashboardów mamy możliwość, aby umieścić daną grupę w głównym menu. Od teraz nie musimy podawać już istniejących głównych wpisów np. Struktura
, ale możemy wprowadzić dowolną nazwę, która będzie wyświetlana w menu systemowym jako główny element menu.
Dostępność: Wizualizacje |
Nadzór - inicjalizacja nadzoru - progress w tle
W przypadku inicjalizacji nadzoru, gdy jest duża ilość obiektów do zainicjalizowania, postęp inicjalizacji jest wyświetlany w tle. Dzięki temu użytkownik nie musi czekać na zakończenie inicjalizacji, a może kontynuować pracę w systemie. Wykorzystano do tego nowe okna dialogowe powstałe w trakcie implementacji mechanizmu usuwania obiektów.
Dostępność: Nadzór |
Dashboard - widok parametrów zasobów - dodatkowe możliwości wizualizacji (agregacja, różnice, czasy)
Widok parametrów zasobów w dashboardzie został wzbogacony o dodatkowe możliwości wizualizacji. W nowej wersji możemy wyświetlić parametry w formie wykresu liniowego i słupkowego. Dodatkowo możemy określić okres, z którego dane są wizualizowane oraz wyświetlić różnice między wartościami z dwóch okresów.
Dostępność: Wizualizacja |
PVD - obsługa typu danych int32 w protokole MODBUS RTU/TCP
W aplikacji PVD (agregator danych) dodano w protokole MODBUS obsługę formatu danych int32 w rozszerzeniu do uint32. Można wybrać odpowiednią reprezentację danych. Więcej w dokumentacji użytkownika aplikacji PVD.
Dostępność: Integracje |
Schedulery - schedulery oznaczone jako systemowe dostępne tylko w sekcji konfiguracji
Schedulery systemowe są dostępne tylko w sekcji konfiguracji. Są to schedulery, które są używane przez system i nie powinny być edytowane przez użytkownika w głównym interfejsie. Takie automaty to np. integracje z zewnętrznymi systemami IT. Takie schedulery dostępne są jedynie w sekcji konfiguracji systemu.
Dostępność: Automatyzacje |
Obchody - możliwość opisania kroku dla każdego elementu z listy
Dodano możliwość opisania kroku dla każdego elementu z listy w oknie Obchody. Pozwala to na określenie oprócz standardowych informacji z operacji (pytanie/pomiar/zadanie) dodatkowych informacji dla użytkownika. W przypadku, gdy nie podano tych informacji dla danego elementu, to w oknie Obchody nie będzie wyświetlany opis kroku.
Dostępność: Obchody |
Obchody - rejestracja czasu rozpoczęcia obchodu i jego zakończenia
System zapisuje czas rozpoczęcia i zakończenia obchodu. Wprowadzono nowe pola w oknie Obchody. Mechanizm aktywuje czas rozpoczęcia obchodu w momencie jego pierwszego uruchomienia. Zakończenie obchodu następuje z chwilą zamknięcia obchodu poprzez operację Zakończ
. Dane te dostępne są w szczegółach obchodu technicznego oraz w raportach.
Dostępność: Obchody |
Obchody - możliwość zapisania uwagi do każdego punktu obchodu + widok w raporcie
W trakcie wykonywania obchodu mamy możliwość zapisania dodatkowego komentarza dla każdego kroku obchodu. Pozwala to na zapisanie dodatkowych informacji/obserwacji w trakcie obchodu. Komentarz jest widoczny w szczegółach obchodu technicznego oraz w raporcie.
Dostępność: Obchody |
Obchody - różne harmonogramy obchodu dla dni tygodnia (wiele harmonogramów)
Zmodyfikowano sposób definicji harmonogramów obchodu dla różnych dni tygodnia. Teraz możliwe jest zdefiniowanie wielu harmonogramów dla różnych dni tygodnia. Definicja dni tygodnia została przesunięta do poszczególnych godzin obchodu. Pozwala to na określenie różnych harmonogramów obchodu np. w dni robocze, weekendy, święta.
Dostępność: Obchody |
Obchody - lista czynności wykonanych podczas obchodu (słownik)
Dodano dodatkową możliwość zapisania podczas wykonywanego obchodu dodatkowych czynności, które są powiązane z realizacją obchodu. Słownik czynności Akcji
definiujemy w sekcji konfiguracyjnej lub w widoku szablonów obchodu.
Dostępność: Obchody |
Obchody - lista czynności podczas obchodu - dodatkowy komentarz/zdjęcie
DLa akcji w trakcie obchodu można dodać dodatkowy komentarz lub zdjęcie. Formularz został rozszerzony nie tylko o wybór typu akcji, ale również dodatkowy komentarz oraz możliwość dołączenia zdjęcia/załączników.
Dostępność: Obchody |
Obchody - raport wykonania z możliwością grupowania wg. lokalizacji/sekcji
Rozbudowano raport obchodowy o możliwość grupowania wyników wg. lokalizacji/sekcji/zasobu. Dzięki temu użytkownik może zobaczyć, jakie czynności zostały wykonane w danej lokalizacji/sekcji.
Dostępność: Obchody |
Obchody - możliwość przekazania/pobrania aktywnego obchodu od innej osoby
W interfejsie wykonywania obchodu dodano dodatkowy przycisk, który pozwala na wyświetlenie obchodów wykonywanych aktualnie przez innych użytkowników. Możemy za pomocą tej akcji pobrać obchód aktywny od innego użytkownika i go dokończyć.
Dostępność: Obchody |
Obchody - Możliwość wydrukowania/eksportu identyfikatorów dla obchodu
Dodano możliwość zbiorczego wydrukowania identyfikatorów dla wszystkich urządzeń/lokalizacji, które zostały przypisane do obchodu. Dzięki temu użytkownik może wydrukować identyfikatory i przypisać je fizycznie do urządzeń/lokalizacji za pomocą jednej operacji.
Dostępność: Obchody |
Integracje - REST - zlecenia pracy - operacja połączenia/odłączenia zasobu z planu
Rozbudowano interfejs API REST dotyczący zleceń pracy. Dodano możliwość operacji na zasobach przypisanych do zlecenia pracy.
Szczegóły:
Dostępność: Integracje |
Integracje - REST - operacje na typach elementów
Dodano nowe API REST dotyczące operacji na typach elementów, parametrach definiujących te typy oraz szablonach parametrów. Za pomocą tych operacji możemy wykonać wszystkie czynności dotyczące tych obiektów.
Szczegóły:
Dostępność: Integracje |
Obchody - usprawnienia edytora obchodów
Dodano kilka usprawnień w edytorze obchodów:
-
Po wybraniu sekcji w filtrze elementów, nowe dodanie elementu do obchodu, element będzie automatycznie przypisany do wybranej sekcji.
-
W liście elementów obchodu pojawia się informacja o sekcji, do której element jest przypisany.
-
Dodatkowe filtry w wyborze sekcji - opcje: wszystkie, brak przydziału.
-
W liście pomiarów dla określenia elementu obchodu wyświetlana domyślnie jest jednostka pomiaru.
-
Selektor pytań/pomiarów ma teraz automatyczną szerokość.
Dostępność: Obchody |