Wersje 1.21.x
Zmiany i nowości
Wersja 1.21.0.1
Konfiguracja - controlling/kompetencje/obecność - flaga ukrycie zamiast pokazania
W części konfiguracyjnej zmieniono logikę dostępności niektórych funkcji i widoków. W przypadku, gdy dany klient posiada dostęp do modułu np. Finanse to obecnie wszystkie funkcje modułu są domyślnie włączone. Dopiero w konfiguracji można je selektywnie ukryć, jeśli się nie korzysta z ich funkcjonalności.
Dotyczy to:
-
moduł finanse - widoki controllingowe
-
moduł pracownicy - widoki sprawdzenia kompetencji/rejestracji obecności w części mobilnej
Dostępność: Finanse/Pracownicy |
Autoryzacja KC - dostęp do ustawień profilu na systemie KC
W przypadku wykorzystywania systemu na platformie AMAGE24 z centralnym systemem logowania w oknie konfiguracji i informacji o użytkowniku pojawił się przycisk, który pozwala na przejście do systemu logowania i zmianę hasła/włączenie logowania dwustopniowego (2FA) itp.
Dostępność: Autoryzacja |
Mobile - integracja starszych zadań - dodanie komunikatu i statusu operacji
W module konfiguracyjnym dla urządzeń z opcją pracy offline dodano możliwość integracji starszych zadań, które zostały przesłane z urządzeń mobilnych a nie zostały automatycznie wprowadzone do systemu. Akcja ta dostępna jest tylko dla elementów w trybie Gotowe
.
Nie wszystkie operacje są możliwe do wykonania za pomocą systemu Web. Dla urządzeń z aplikacją Fx służy do tego centralny system synchronizacji Sync i w takim przypadku pojawi się odpowiedni komunikat. |
Dostępność: Mobile |
Nadzór - automatyczne utworzenie parametrów w zasobie jeśli ich wcześniej nie było
W module nadzoru, w trakcie definicji szablonu nadzoru możemy włączyć opcję, która automatycznie utworzy brakujący parametr w rejestrowanym zasobie, gdy go wcześniej nie było określonego.
Pozwala to na prostszą definicję zadań nadzoru. Wystarczy określić dowolny parametr, który chcemy monitorować a system w momencie pierwszej rejestracji nadzoru wymagającego takiego parametru, utworzy go i zapisze automatycznie te wartości.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - osobne zakładki dla szablonów parametrów w widoku ogólnym
W definicji szablonu nadzoru mamy możliwość określenia, aby szablon był zawsze widoczny w widoku elementów nadzoru. Pozwala to na wyświetlanie istotnych szablonów nadzoru zawsze widocznych w widoku bez konieczności odpowiedniego ustawiania filtrów i widoków.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - widok elementów - widok w kolumnach wartości rejestrowanych parametrów
Podczas konfiguracji nadzoru mamy możliwość określenia, aby wszystkie nadzorowane parametry były wyświetlane w podglądzie tabelarycznym widoku nadzoru.
Po włączeniu tej opcji system automatycznie w widokach, które są skonfigurowane do wyświetlania danego szablonu dodaje kolumny z monitorowanymi parametrami.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - szablon - lista parametrów zawsze wyświetlanych
Podczas definicji nadzoru mamy możliwość zdefiniowania dodatkowych (dowolnych) parametrów, które będą wyświetlane w widokach tabelarycznych nadzoru.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - szablon nadzoru - pole typu skan zasobu (wybierz, skanuj)
Podczas definicji monitorowanych parametrów w trakcie rejestracji nadzoru mamy możliwość określenia specyficznego typu parametrów. Jednymi z nich są typy dotyczące zasobu. Pozwala to na określenie, że chcemy w tym parametrze zapisać zasób i mieć możliwość jego wyboru.
Podczas rejestracji nadzoru, ten parametr wyświetlany jest jako pole wyboru oraz skan kodu. Możemy wybrać dowolny zasób do tego pola lub zeskanować kod, który jest przypisany do tego zasobu (wcześniej wydrukowany i oznaczony na urządzeniu).
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - szablon nadzoru - pole typu skan użytkownika (wybierz/skanuj)
Podczas definicji monitorowanych parametrów w trakcie rejestracji nadzoru mamy możliwość określenia specyficznego typu parametrów. Jednymi z nich są typy dotyczące użytkownika. Pozwala to na określenie, że chcemy w tym parametrze zapisać użytkownika (np. uczestniczącego w procesie) i mieć możliwość jego wyboru.
Podczas rejestracji nadzoru, ten parametr wyświetlany jest jako pole wyboru oraz skan kodu. Możemy wybrać użytkownika do tego pola lub zeskanować kod, który jest przypisany dla tego użytkownika (wcześniej wydrukowany i oznaczony na urządzeniu).
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - szablon nadzoru - pole typu numer seryjny/inwentarzowy
W definicjach parametrów nadzorowanych przez użytkownika mamy możliwość określenia typu rejestrowanego parametru jako numer inwentarzowy.
W tym przypadku, w momencie rejestracji wpisany numer zostaje zapisany jako parametr zasobu ORAZ zostaje zaktualizowany numer inwentarzowy zasobu.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - rejestracja nadzoru - wpisywanie liczb - dodanie przycisków +/-
W przypadku, gdy mamy zdefiniowany nadzorowany parametr jako liczba oraz ustawione przypominanie poprzednio wpisanej wartości do tego parametru, system wyświetla w linii rejestracji parametru dodatkowe przyciski +
oraz -
, które pozwalają na zwiększanie/zmniejszanie liczby (całkowitej) widocznej w parametrze. Pozwala to na szybkie dodanie/odjęcie określonej małej liczby od aktualnej wartości.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - określenie geolokalizacji przy zmianie stanu
W trakcie definicji nadzoru mamy możliwość określenia, aby przy rejestracji określonego stanu wymóc podanie geolokalizacji (miejsca rejestracji). Pozwala to na aktualizację położenia zasobu w określonym miejscu.
W trakcie rejestracji system automatycznie aktualizuje położenie (wymagane nadane uprawnienie dostępu do tych danych na platformie Android lub w przeglądarce internetowej).
W podglądzie szczegółów nadzoru pojawia się dodatkowy przycisk pozwalający na wyświetlenie lokalizacji zasobu. Zasób też jest przedstawiany na mapie.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - widok stanów nadzoru - dodać opcję do stanu "pokazuj kolumnę z datą wprowadzenia", "pokazuj login użytkownika"
Podczas definicji stanu nadzoru dodano opcję, która umożliwia pokazanie w widoku zbiorczym (tabela) obok informacji o rejestracji danego stanu jeszcze dodatkowo informacji o dacie rejestracji oraz osobie (login). Te dwie kolumny definiowane są osobno dla każdego stanu.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - widok nadzorów - eksport widoku do formatu xls
Dla widoków dodatkowych definiowalnych w definicji szablonu nadzoru dodano opcję eksportu aktualnego widoku i rekordów tam przestawianych do pliku XLSX. Opcja dostępna jest jak w przypadku pozostałych widoków w dolnej części tabeli.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - filtr nadzoru - możliwość dodania grupy/lokalizacji bezpośrednio z widoku filtra
W widoku nadzoru (tabela) dodano w filtrze lokalizacji i grup produktów możliwość dodania nowych elementów bezpośrednio z widoku filtra. Funkcja tożsama z funkcjonalnością w widoku zasobów.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - parametr zasób - opcja ograniczenia zasobu względem pola szukania (np. tylko danego typu, kategorii)
Dla rejestrowanego parametru w module nadzoru mamy możliwość określenia, aby dany parametr był zasobem. Można go zeskanować za pomocą kodu ale też można go wybrać ręcznie. W tej zmianie dodano możliwość określenia szczegółowego filtru, który ograniczy elementy, które są wyświetlane w liście wyboru.
Za pomocą filtrów mamy możliwość ograniczenia zasobów do danego typu, kategorii typów lub określonych w lokalizacji/grupie produktów.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - parametr identyfikator - po zapisaniu dodajemy/aktualizujemy identyfikator w zasobie
Dodano nowy typ rejestrowanego parametru. Typ to Zasób - identyfikator
. Po wybraniu takiej opcji mamy możliwość po odczytaniu wartości takiego parametru od razu zapisanie go jako nowy identyfikator zasobu.
Pozwala to na szybkie dodanie identyfikatorów do zasobów. Wykorzystując moduł inwentaryzacji generujemy etykiety z kodami identyfikatorów w liczbie np. 100. Następnie w trakcie oklejania kodami urządzeń/maszyn/komponentów od razu rejestrujemy dany kod i skanujemy go. System automatycznie doda ten kod do listy identyfikatorów.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór - parametr tekstowy - opcja - generuj wartość z licznika
Podczas rejestracji parametru nadzorowanego mamy możliwość określenia, aby system pozwalał na wpisanie w ten parametr wartości licznikowej tj. takiej, która automatycznie się zwiększa.
Takie podejście pozwala np. określenie licznika, który będzie generował kod numeru inwentarzowego a następnie wykorzystać ten generator do nadawania kolejnych numerów inwentarzowych dla rejestrowanych urządzeń. Oczywiście funkcja może być wykorzystana w dowolnym celu.
Dostępność: Nadzór |
Nadzór/Integracje - importer historii nadzoru
W sekcji importu danych w systemie dodano możliwość zaimportowania historii nadzoru. Pozwala to na import danych do systemu z już istniejących arkuszy kalkulacyjnych z raportowaniem postępu w sposób ręczny. Przy pomocy tego importera możemy zaimportować dane wraz z całą historią ich rejestracji. Ułatwia to znacznie przenisienie informacji o realizowanych pracach, gdy te już się wcześniej rozpoczęły.
Importer dostępny jest w sekcji konfiguracyjnej systemu.
Po zdefiniowaniu struktury, parametrów i mapowania importer zajmuje się całą operacją wraz z wprowadzeniem wszystkich danych, uzupełnieniem parametrów i zapisaniem historii nadzoru.
Dostępność: Nadzór/Integracje |
Wersja 1.13.0.12 (legacy)
Widok GlobalId, IFC Tag w widoku identyfikatorów
W widoku identyfikatorów dla Lokalizacji, Grupy Produktów, Produkcie pojawiła się informacja o parametrach identyfikacyjnych pochodzących z modelu IFC. Parametry GlobalId/TAG w przypadku ich importu pojawiają się w dialogu identyfikacyjnym ułatwiającym identyfikację elementu w modelach 3D.
Dostępność: Struktura |
Zgłoszenia helpdesk - wyłączenie opcji tworzenia zgłoszeń z aplikacji
We flagach konfiguracyjnych systemu pojawiła się możliwość wyłączenia możliwości utworzenia zgłoszeń serwisowych w systemie wsparcia AMAGE bezpośrednio z aplikacji. W przypadku systemów On-Premises działających w całkowitej izolacji taka operacja może być niemożliwa.
Zawsze dla użytkowników dostępne jest wsparcie przez nasz główny system HelpDesk dostępny przez główną stronę internetową firmy. |
Dostępność: Wszędzie |
Użytkownicy - przy pierwszym logowaniu użytkownika z zaproszenia wyświetl okno ustawienia danych osobowych
Użytkownicy, którzy są zapraszani poprzez wysłanie linków aktywacyjnych na adres email, nie mają domyślnie poprawnie ustawionych swoich imion/nazwisk. W tym przypadku przy pierwszym uruchomieniu aplikacji okno powitalne będzie zawierało również pola do uzupełnienia tej informacji.
Dostępność: Wszędzie |
Użytkownicy - zaproszenia - modyfikacje zachowania
Mechanizm zaproszeń użytkowników został zmodyfikowany tak aby:
-
można było wysłać wiele zaproszeń jednocześnie na wiele adresów email
-
pod koniec operacji pojawia się komunikat ze statusem każdego wysyłania
-
jeśli użytkownik już istnieje, to zaproszenie nie jest wysyłane
-
poprawiono kilka logicznych błędów.
Dostępność: Autoryzacja |
Scheduler - opcje - nie wykonuj operacji w zakresie godzin,czasu
Dodano dodatkowe opcje do definicji automatyzacji. W każdym przypadku można dodatkowo określić godziny, pomiędzy którymi automat nie będzie uruchamiany. Pozwala to na określenie np. godzin w których zewnętrzny system IT jest niedostępny lub nie powinniśmy generować informacji w okresie nocnym.
W definicji schedulera możemy teraz podać zakres godzin, w których dany automat, pomimo ustawienia okresu wywołania, nie będzie uruchamiany.
Dla przykładu. Definiujemy wywołanie co 1 godzinę ALE nie pozwalamy, aby automat się uruchamiał pomiędzy godzinami 23:00 oraz 06:00 rano.
Dostępność: Integracje |
Scheduler - rozliczenie rejestracji do obecności
Do systemów automatycznych dodano automat rozliczania rejestracji obecności. Jest to uproszczony algorytm rozliczający rejestracje obecności w zakresie Wejście-Wyjście i wyliczający sumę obecności danej osoby zgodnie z takimi rejestracjami.
Automat włączamy zgodnie z dokumentacją. Będzie on okresowo przeliczał obecność w podanym zakresie czasu (ten miesiąc, poprzedni miesiąc, zakres dni OD-DO wstecz np. 7-14).
Więcej informacji w dokumentacji automatów w Akademii AMAGE.
Dostępność: Pracownicy |
Obecności - dodanie obecności ręcznie w systemie
W widoku obecności umożliwiono dodawanie ręczne nowych obecności. Może to być przydatne w przypadku, gdy pracownik nie zarejestrował wejść/wyjść lub rozliczamy obecności samodzielnie lub importujemy z zewnętrznych systemów a dane nie pojawiły się. W oknie dialogowym mamy możliwość dodania bezpośrednio wszystkich danych.
Dodanie obecności możliwe jest z widoku ogólnego.
Oraz z widoku szczegółów danego pracownika.
Dostępność: Pracownicy |
Rejestracje obecności - dodanie ręczne w systemie
W widoku rejestracji obecności umożliwiono dodawanie ręczne nowych rejestracji. Umożliwia to uzupełnienie lub modyfikację rejestracji. Przydatne może to być w przypadku, gdy pracownik nie zarejestrował swojej obecności za pomocą urządzeń lub wymagana jest modyfikacja zapisów.
Dodanie rejestracji obecności możliwe jest z widoku ogólnego.
Oraz z widoku szczegółów danego pracownika.
Dostępność: Pracownicy |
Obecności - automat wyliczający obecność
Mechanizm obliczania obecności na podstawie rejestracji został udostępniony w interfejsie użytkownika. Wywołanie rozliczenia rejestracji jest możliwe z głównego widoku obecności.
Automat można uruchomić bezpośrednio z interfejsu użytkownika. Dodatkowo można uruchomić automat, który będzie działał w tle i automatycznie przeliczał czas obecności pracowników w określonym zakresie dat. Zobacz dokumentację automatów w Akademii AMAGE |
Dostępność: Pracownicy |
Widok obecności - zakładka kalendarza
W widoku obecności dodano dodatkową zakładkę z widokiem kalendarza. W widoku prezentowane są wszystkie informacje dotyczące rejestracji obecności oraz samych wyliczeń obecności dla pracowników. Możemy filtrować po wybranym pracowniku.
Dostępność: Pracownicy |
Integracje - backend SQL do mapowania importu parametrów
Do systemu dodano możliwość integracji z zewnętrznymi systemami za pomocą dostępu bezpośredniego do baz danych. Po zdefiniowaniu końcówki komunikacyjnej do bazy danych - obsługiwane obecnie Microsoft SQL Server, PostgreSQL Server, Firebird SQL Server - otrzymujemy możliwość zdefiniowania modułu wykonującego SQL - parametry produkcyjne
.
W nim definiujemy zapytanie, które pobierze dane z zewnętrznego systemu oraz zmodyfikuje zewnętrzną bazę po wykonaniu zadania.
Następnie definiujemy mapowanie parametrów pobranych z bazy danych do wartości parametrów produkcyjnych lub parametrów zasobów.
Efektem będzie pobranie danych z zewnętrznej bazy i wczytanie ich do odpowiednich struktur w systemie AMAGE.
Dostępność: Integracje |
Integracje - backend sql do dowolnej modyfikacji zdalnej bazy
Końcówki SQL do Eksportu danych zostały rozszerzone o dodatkowy element wykonawczy w postaci dowolnych zapytań SQL. Pozwala to na ciągłą aktualizację danych w zewnętrznych bazach np. poprzez podanie danych istotnych dla dodatkowej integracji.
Edytor SQL jest dostępny jedynie w przypadku wybrania końcówki eksportującej dane ! |
Dostępność: Integracje |
Integracja - Backend sql
System integracji automatycznych został rozszerzony o możliwość zdefiniowania źródeł/celu jako baza danych na serwerze relacyjnych baz danych. Aktualnie obsługiwane są bazy danych: Microsoft SQL Server, PostgreSQL Server, Firebird SQL Server.
Końcówka SQL może być wykorzystana do szeregu operacji komunikacyjnych z wykorzystaniem zapytań relacyjnych i transferu danych do/z systemu AMAGE.
Dostępność: Integracje |
Schedulery - miejsce do logowania pracy/błędów/wyjątków pracy schedulerów, przeglądarka komunikatów
Wszystkie automaty, przetwarzanie zdarzeń oraz integracje zostały rozbudowane o dodatkowe szczegółowe logowanie ich pracy w taki sposób, aby te dane mogły być udostępnione użytkownikom administracyjnym instancji AMAGE. Podgląd dostępny jest w sekcji konfiguracyjnej systemu w menu Audyt
.
Za jego pomocą mamy możliwość przeglądania danych konfiguracyjnych, aktualnej obsługi automatów i integracji oraz diagnostyki błędów lub niepoprawnej komunikacji.
Dostępność: Integracje |
Synchronizacja logów - po wysłaniu logów na serwer usunięcie lokalnych logów
Aplikacja AMAGE Fx została rozbudowana o automatyczne usunięcie logów komunikacyjnych po wysłaniu ich z sukcesem na serwer. Pozwala to na sprawną diagnostykę pracy aplikacji na urządzeniach mobilnych pracujących w trybie offline ale też na pominięcie duplikacji danych diagnostycznych.
Dostępność: Mobile/AMAGE Fx |
Błąd połączenia z siecią wi-fi - odpowiedni komunikat
W przypadku błędów komunikacji z serwerem nadrzędnym w aplikacji AMAGE Fx pojawiają się bardziej szczegółowe komunikaty wskazujące potencjalne źródło problemu. Dla aplikacji pracującej w trybie offline synchronizacja może być wywołana jeszcze przed poprawnym połączeniem modułu do sieci lub serwera. Komunikaty pozwalają na łatwiejszą diagnostykę i naprawę problemu.
Dostępność: Mobile/AMAGE Fx |
Dashboardy energii - modyfikacja interfejsu definicji dashboardów
Dashboardy energii zostały rozbudowane graficznie i dostosowane do pozostałych widoków w systemie. Parametry i akcje zostały przesunięte do akcji dostępnych kontekstowo dla każdego rekordu.
Rozbudowano również filtr o podstawowe możliwości filtrowania typu dashboardu.
Zmodyfikowano również zachowanie interfejsu w niektórych oknach dialogowych po naciśnięciu przycisku OK (niepotrzebnie przycisk blokowany do zakończenia operacji zapisu).
Dostępność: Produkcja |
Selektory dni tygodnia z domyślnym włączeniem wszystkich komponentów oraz opisem funkcji
W edytorach, w których mamy możliwość określenia dni tygodnia obowiązywania danego zapisu (inspekcje, obchody, harmonogramy, kalendarz) domyślnie wszystkie dni tygodnia są włączone. Ułatwia to wprowadzanie danych dla początkujących użytkowników.
Dostępność: Produkcja |
Importer - IFC - import parametrów do struktur i danych struktur
Rozbudowano importer struktur standardu IFC2x3 o import wszystkich parametrów zdefiniowanych w modelu. Dane te są importowane jako parametry do Typów Elementów i określonych zasobów. Pozwala to na bezpieczną obsługę i synchronizację danych w najbardziej kompletny sposób.
Dostępność: Integracje |
Wizualizacja plików IFC - BimSync - 3D
Dodano integrację z aplikacją BIM Sync[https://bimsync.com] w celu wizualizacji obiektów/modeli za pomocą dostępnej tam przeglądarki 3D.
Wymagane jest posiadanie odpowiedniego planu licencyjnego w aplikacji BIM Sync oraz skonfigurowanie aplikacji/integracji z obydwu stron projektów. Więcej informacji opisano w Akademii AMAGE. |
Dostępność: Integracje |
Integracje - przeglądarka BIM Sync (dokumenty, modele, 3D)
Dodano pełną integrację z aplikacją/środowiskiem CDE BIM Sync w celu transferu/wykorzystania modeli IFC oraz dokumentów zawartych w środowisku. Pozwalamy na przeglądanie wszystkich dokumentów/bibliotek dostępnych w środowisku CDE oraz ich wykorzystanie w aplikacji AMAGE (podpięcie do zasobu, importy struktury IFC)
Wymagane jest posiadanie odpowiedniego planu licencyjnego w aplikacji BIM Sync oraz skonfigurowanie aplikacji/integracji z obydwu stron projektów. Więcej informacji opisano w Akademii AMAGE. |
Dostępność: Integracje |
Mobile - aktualizuj ostatnią datę komunikacji dla ApiKey przy komunikacji
Dla wszystkich urządzeń mobilnych dodano aktualizację ostatniej daty komunikacji. Data ta jest widoczna w sekcji konfiguracyjnej dla każdego klucza API z osobna. Data ta jest automatycznie uaktualniana przy każdym użyciu API systemu AMAGE przez dowolne urządzenie.
Dostępność: Integracje |
Mobile - scheduler powiadamiający o braku odpowiedzi urządzenia w agregatorze
Dodano automat, który będzie powiadamiał o przerwie w komunikacji z dowolnym urządzeniem obsługiwanym przez aplikację PVD zainstalowaną jako zdalny agregator danych. Pozwala to na szybkie wykrycie problemu z dowolnym urządzeniem i braku komunikacji z nim np. przez 3 godziny (parametr definiowalny).
Dostępność: Integracje |
Scheduler powiadamiający o braku komunikacji z wykorzystaniem kluczy API
Dodano dodatkowy automat, który pozwala na wygenerowanie alertu w przypadku, gdy nie występuje komunikacja z zewnętrznych systemów z wykorzystaniem określonego klucza API. Pozwala to na szybką diagnostykę integracji w wykrycie problemów z zewnętrznym systemem.
Dostępność: Integracje |
Mobile - scheduler powiadamiający o braku odpowiedzi agregatora
Dodano do automatów dodatkowy element, który pozwala na monitorowanie komunikacji z agregatorem (urządzeniem edge computing wyposażonym w aplikację AMAGE PVD). Pozwala to na szybką diagnostykę dostępnej sieci zdalnych urządzeń agregujących dane z urządzeń i systemów IT.
Dostępność: Integracje |
Scheduler - podgląd działania schedulera
Rozbudowano podgląd logów z systemów automatycznych o logi pochodzące z trzech źródeł:
-
Zdarzeń automatycznych (Events)
-
Automatów przetwarzających dane (Scheduler)
-
Końcówek integracji (Integrations)
Wszystkie dane dostępne są w przeglądarce logów w sekcji konfiguracyjnej.
Dostępność: Integracje |
Importery dzierżaw - udostępnić w ogólnym interfejsie importu danych
Rozbudowano moduł importu danych o kompleksowy mechanizm importu danych dla systemów dzierżaw. Za pomocą tych importerów możemy zaimportować dane w sposób łączny. Udostępniono możliwość:
-
importu zleceń pracy z utworzeniem pełnej struktury danych
-
import procesu transportu z utworzeniem dokumentów zamówień, dostaw, sprawdzenia dostawy oraz odpowiednich dokumentów magazynowych i aktualizacji stanu magazynów
-
importu asortymentu z pełną informacją cenową i strukturą danych
-
importu planów materiałowych dla zleceń pracy.
Sposób użycia tych importerów oraz ich obsługę dla przykładowych danych zawarto w nowych samouczkach w Akademii AMAGE. Importery dostępne są tylko dla systemów z włączoną funkcją obsługi dzierżaw. |
Dostępność: Integracje |
Instancje - przeglądarka instancji systemu dla użytkownika i zarządzanie
Dla użytkowników systemów SaaS dostępna jest zintegrowana w system przeglądarka aktywnych instancji danego użytkownika z możliwością tworzenia nowych instancji (wersji systemu) np. dotyczące kolejnych inwestycji lub obiektów z modułami utrzymania ruchu. W tym module również znajduje się możliwość dostępu do informacji rozliczeniowych modeli SaaS.
Dostępność: Rdzeń |
Menu systemowe konfiguracji - zmiana wyglądu i funkcji
Menu systemowe (ikona trybika) zostało przeprojektowane. Jest teraz większe i wizualnie podzielone na poczczególne funkcje oraz dostęp do wybranych sekcji systemu.
Po kliknięciu na menu pojawia się informacja dotycząca danego użytkownika. Przyciski pozwalają na dostęp do parowania aplikacji mobilnej, pobrania aplikacji do instalacji lokalnej oraz przeglądania historii logowania danego użytkownika.
Dostępne są następujące funkcje:
-
ikona/nazwa użytkownika z przyciskiem dostępu do podstawowych konfiguracji tj. zmiany adresu email, definicji zdjęcia lub podpisu elektronicznego (do dołączania do dokumentów).
-
Aplikacja mobilna - kreator pobrania/parowania aplikacji mobilnej AMAGE Shell
-
Pobierz - dostęp do pobierania aplikacji instalowanej na komputerach (Desktop), która ułatwia pracę z peryferiami np. drukowanie automatyczne etykiet na specjalnych drukarkach
-
Historia logowania - dostęp do historii logowania danego użytkownika
-
Konfiguracja systemu - dla użytkowników z takimi uprawnieniami dostęp do konfiguracji systemu (interfejs konfiguracyjny)
-
Zaproś - możliwość zaproszenia nowych użytkowników do systemu przez przesłanie email’a z linkiem aktywacyjnym
-
Informacja - informacje o aplikacji (wersja, licencja itp.)
-
Wersja mobilna - przełączenie na widok mobilny systemu
-
Wyloguj - wylogowanie z aplikacji
Historia logowania przedstawia ostatnie logowania użytkownika:
Pobierz aplikacje desktop wyjaśnia zasady działania aplikacji i udostępnia link do pobrania z naszej strony internetowej.
Dostępność: Wszędzie |
Menu systemowe - pokaż parowanie mobile
Menu systemowe rozbudowano o możliwość łatwej instalacji/sparowania aplikacji mobilnej.
Wybieramy akcję "Aplikacja mobilna" z menu systemowego.
Następnie pojawiają się kody QR do pobrania aplikacji na telefon z dwóch sklepów internetowych pozwalających na instalację na większości urządzeń z systemem Android.
Niestety na razie aplikacja AMAGE Shell jest dostępna tylko na telefony z systemem operacyjnym Android. |
W kolejnym kroku wyświetlana jest informacja dotycząca parowania z daną instancją. Ten kod skanujemy w aplikacji już po jej otwarciu na telefonie i przejściu przez kreator początkowy.
W każdym kroku system przedstawia również dodatkowe materiały pozwalające na dostęp do dokumentacji oraz filmów instruktażowych do tego procesu.
Dostępność: Wszędzie |
Konfiguracja użytkownika - definicja swojego zdjęcia
W konfiguracji użytkownika dodano możliwość zdefiniowania własnego zdjęcia. Zdjęcie to będzie się pojawiało w menu systemowym oraz może być wykorzystane w modułach funkcjonalnych np. w modułach dotyczących weryfikacji uprawnień/obecności pracownika.
Dostępność: Wszędzie |
Integracja - BIM Sync - import/eksport modeli IFC
Integracja z systemem BIM Sync/Catenda Hub została rozszerzona o bezpośredni import modeli IFC do systemu. Bezpośrednio z przeglądarki modeli zintegrowanych z systemem CDE Catendy mamy możliwość przeglądania modelu, ale również włączenia importu modelu jako zasoby do danej instancji.
Dostępność: Integracje |
Importer - IFC - import parametrów do struktur i danych struktur
Importery modeli IFC zostały rozbudowane o importowanie wszystkich parametrów dostępnych w modelu IFC zgodnie z przydzieloną kategorią oraz opisem IfcType
. Dla każdego z zasobów dane są importowane oraz typy elementów zostają odpowiednio zaktualizowane w zakresie definicji parametrów oraz ich właściwości.
Dostępność: Integracje |
BIM Sync - przeglądarka modeli 3D
Aplikacja została rozbudowana o możliwość przeglądania całego projektu/modeli generowanych przez środowisko BIM Sync/Catenda Hub. Mamy możliwość wyświetlania/wizualizacji modeli oraz całego projektu.
Dostępność: Integracje |
Widok specjalny - wydruk aktualnego widoku bez dekoracji
Menu systemowe rozbudowano o dodatkowy przycisk, który pozwala na wyświetlenie danego widoku systemu w konfiguracji ułatwiającej wydruk bez dodatkowych elementów interfejsu (menu, panele itp.). Funkcja działa dla wszystkich widoków w głównej aplikacji systemu.
Dostępność: Wszędzie |
Mobile - kafelki startowe - konfigurator z podglądem wyglądu docelowego
Konfiguracja startera mobilnego pozwala na definicję przycisków szybkiego startu i dostępu do poszczególnych sekcji systemu w interfejsie mobilnym. Często wydaje się przydatne aby można było wyświetlić widok właśnie konfigurowanego widoku startera. Aby to wykonać, dodano w widoku konfiguracyjnym przycisk Podgląd
, który wyświetla aktualną konfigurację i widok paneli startera.
Dostępność: Wszędzie |
Raporty - domyślne logo Amage Systems w przypadku gdy nie zdefiniowano logo w konfiguracji
W przypadku, gdy w aplikacji (w sekcji konfiguracyjnej) administrator instancji nie wgra swojego wyglądu logotypów, to podczas generacji raportów zostanie wykorzystane domyślne logo AMAGE Systems.
Dostępność: Wszędzie |
Widok magazynu - dostęp do konfiguracji magazynów
W widoku zawartości magazynów dodano do menu kontekstowego możliwość bezpośredniego przejścia do definicji konfiguracji magazynów/miejsc składowania.
Pozwala to na szybki dostęp do tej konfiguracji już po uruchomieniu systemu.
Konfiguracja tych danych słownikowych znajduje się zawsze w widoku konfiguracji systemu (dane słownikowe) |
Dostępność: Magazyny |
Integracje - SQL - możliwość pobierania danych w pakietach i pamiętanie ostatniego rekordu przetworzonego
Końcówka integracji z bazami danych SQL została rozbudowana o możliwość podania dodatkowej kolumny, której wartość będzie pamiętana pomiędzy poszczególnymi zapytaniami. Może to służyć do przetwarzania rekordów partiami lub przetwarzania tylko nowych rekordów - wystarczy zapamiętać za pomocą tej opcji kolumnę kluczową oraz następnie wykorzystać ją w zapytaniu.
Dla przykładu. W zapytaniu pobieramy kolumnę ID, w tym samym zapytaniu dodatkowo ograniczamy zapytanie do 30 rekordów z wartością where dla pola ID > od zapisanego parametru :ID
. Przykładowy zapis będzie wyglądał następująco.
select f_id as ID from public.v_data where f_id > CAST(:ID AS integer) order by f_id asc limit 30
Pozwala to na pobranie tylko rekordów nowych oraz zapamiętanie pola kluczowego ID do następnego zapytania.
Dostępność: Integracje |
Parametry typu - importuj z arkusza excel
Podczas definiowania typu elementu możemy samodzielnie zdefiniować dowolną liczbę dodatkowych parametrów dla tego typu. Możemy to robić ręcznie, możemy wykorzystać szablony parametrów. Od teraz można również zaimportować dane z arkusza excel bezpośrednio do typu. Może to ułatwić definicję parametrów, gdy już mamy je wcześniej gdzieś dostępne.
Przycisk importu pozwala wczytać plik xlsx o strukturze podanej w przykładzie:
-
Nazwa parametru
-
Opis parametru
-
Jednostka
-
Kategoria
-
Typ (jedno z STRING, FLOAT, INTEGER, ENUM, DATETIME, DATE, TIME )
-
Domyślna wartość
-
Wyrażenie regularne sprawdzające poprawność parametru
Po wybraniu przycisku importujemy taki arkusz i automatycznie zostaną utworzone odpowiednie parametry.
Dostępność: Struktura |
Integracje - SQL - parametry - wyszukiwanie po nazwie/opisie w poszukiwaniu odpowiedniego rekordu
W mapowaniu integracji z zewnętrznymi bazami danych SQL istniała możliwość pobrania parametru bezpośrednio ze źródłowej bazy danych np. w tabeli wymiany w każdym rekordzie znajdowała się nazwa parametru. Pozwalało to w dynamiczny sposób wybrać parametry z danego zasobu.
Dodano teraz możliwość przeszukania nazwy/opisu w poszukiwaniu znalezionego oznaczenia w źródłowej bazie. Pozwala to np. na zapisanie identyfikatora (KKS/TAG) w opisie łącznie z innym tekstem. System i tak znajdzie odpowiedni parametr.
Dostępność: Integracje |
Integracje - BimSync - wywołanie widoku Catenda Hub/BIM Sync w osobnym oknie
Dodano możliwość otwarcia środowiska CDE Catenda Hub/BIM Sync bezpośrednio z widoku w AMAGE. Po wybraniu odpowiedniej akcji w nowym oknie przeglądarki otwiera się środowisko CDE.
Dostępność: Integracje |
Zapisywanie logu import dla importerów pojedynczych
Wszystkie importery zapisują historię operacji do widoku logowania. Dotychczas importery pojedynczych obiektów nie zapisywały tych danych. Od teraz również one zapisują dane. Mamy później możliwość przeglądania i weryfikacji danych.
Dostępność: Integracje |
Raport inspekcji - dodanie informacji o zasobie (S/N, Inwentarzowy)
Do standardowego raportu inspekcji dodano wyświetlanie numerów seryjnych/inwentarzowych danego zasobu.
Dostępność: Inspekcje |
Parametry zasobu - wykres, historia - domyślny zakres od początku danego dnia
W widoku parametrów zasobu - lista historii oraz wykres zmieniono domyślny zakres dat. Od teraz domyślnie ustawiany jest zakres jednego dnia - dzisiaj od północy do aktualnej godziny. Ułatwia to pobranie i wyświetlenie informacji dla dużych zbiorów danych.
Dostępność: Struktura |
Parametry zasobu - wyświetlaj wiele parametrów na raz na wykresie
Dodano możliwość wyświetlenia równoczesnego wielu parametrów danego zasobu na jednym wykresie. Wystarczy zaznaczyć kilka parametrów i wybrać opcję Wykres
. Dane zostaną wyświetlone zbiorczo na osi czasu.
Wszystkie parametry do wyświetlania muszą mieć ustawiony typ numeryczny (liczba) aby była możliwość ich wspólnego wyświetlenia na wykresie. |
Dostępność: Struktura |
Parametry zasobu - wyświetlaj wiele parametrów na raz w liście historii
Do widoku historii parametrów dodano możliwość wyświetlenie zbiorczo wielu parametrów. Pozwala to na wyświetlenie danych dla kilku parametrów zasobu równocześnie zgodnie z ustalonym harmonogramem czasu.
Dostępność: Struktura |
Parametry zasobu - historia - zapis danych do formatu xls
W widoku historii parametrów dodano możliwość eksportu wyświetlonych danych do formatu XLS. Za pomocą przycisku dostępnego w dolnej części ekranu mamy możliwość wyeksportowania danych.
Dostępność: Struktura |
Parametry zasobu - wykres - pobieranie danych z postępem
Zmodyfikowano sposób wyświetlania danych na wykresie czasowym parametrów. Od teraz pobieranie danych wykonywane jest w tle bez zatrzymywania interfejsu. Widoczne było to zwłaszcza w przypadku zakresu czasu, który generował tysiące pomiarów co mogło skutkować wejściem aplikacji w tryb obsługi zatrzymanego połączenia. Od teraz po wybraniu zakresu dat pojawia się dialog o postępie pobierania danych.
Dostępność: Struktura |
Parametry zasobu - widok wyświetlający dane w zakładkach wg. kategorii
Zmodyfikowano widok parametrów poszczególnych zasobów. Po przydzieleniu parametrów do określonej kategorii system grupuje je i umożliwia przeglądanie parametrów zgodnie z tym grupowaniem.
Dodano również możliwość szybkiej zmiany kategorii w widoku typów elementów. Za pomocą tej akcji bezpośrednio z tego widoku mamy możliwość zmiany kategorii dla zestawu wybranych parametrów.
Dostępność: Struktura |
Mobile - Parametry zasobu - widok wyświetlające parametry pogrupowane wg. kategorii
W widoku mobilnym zasobów zmodyfikowano wyświetlanie parametrów. Od teraz, jeśli parametry zgrupowane są w kategoriach, widok dzieli je zgodnie z kategoriami umożliwiając łatwiejsze przeglądanie danych.
Dostępność: Struktura |
Lokalizacje - identyfikator - dodać opcję "generuj"
W edytorze lokalizacji dodano możliwość wygenerowania unikalnego identyfikatora dla danej lokalizacji. Numeracja wykorzystuje wewnętrzne generatory do utworzenia unikalnego identyfikatora w systemach AMAGE.
Dostępność: Struktura |
Lokalizacje, Grupy produktów, Wydziały - selektor - akcja dodania nowego z możliwością wskazania nadrzędnego elementu
W selektorach obiektów, które przedstawiane są jako drzewo (lokalizacja, grupa produktów, wydział) dodano możliwość utworzenia nowych elementów uwzględniając umieszczenie ich w strukturze drzewa. Aby dodać nowy obiekt w danym miejscu drzewa wystarczy wybrać nadrzędny element przed wywołaniem akcji dodawania.
Dostępność: Struktura |
Mapy - selektor mapy z przyciskiem wskazania aktualnej lokalizacji
W selektorze map dodano przycisk umożliwiający przejście do aktualnej lokalizacji geograficznej udostępnianej przez przeglądarkę/system na którym pracuje aplikacja.
Dostępność: Struktura |
Nadzór - szablon nadzoru - podpowiadaj ostatnio wprowadzoną wartość
Do nadzoru dodano możliwość określenia, czy podczas wprowadzania nadzorowanych parametrów udostępnić użytkownikowi ostatnio wprowadzoną wartość. Ułatwia to raportowanie danych i uniknięcie potencjalnych błędów. Opcję tą włączamy dla każdego parametru nadzorowanego z osobna.
Dostępność: Nadzór |