Wersje 1.17.x
Zmiany i nowości
1.17.0.14
Integracje - Integracja z nowego źródła danych - PERI CSV (zwroty)
Do systemu dodano możliwość integracji dodatkowych danych pochodzących z systemu informatycznego dostawcy szalunków PERI. Dane zawierają informacje o dokumentach zwrotu, które zrealizowane zostały na danym kontrakcie. Obsługa dokumentów zwrotu po pobraniu ich przez ten mechanizm jest taka sama jak dla wszystkich innych operacji.
Mechanizm ten powstał, ze względu na brak możliwości obsługi systemu EDI UBL zgodnie z jego specyfikacją przez dostawcę. Aby zapewnić pełną funkcjonalność system został rozbudowany o to dodatkowe źródło danych. |
Dostępność: Moduł dzierżawy |
1.17.0.13
Automatyzacja opóźnionych zdarzeń serwisowych - opcja do wysłania maila do tworzącego oraz przypisanego po upływie terminu
System pozwala na generację powiadomień poprzez email do użytkowników systemu, w momencie gdy dane zdarzenie serwisowe jest pozostawione w jednym (wybranym) stanie przez określony czas (definiowalny). Definiujemy to w automatyzacji. Od teraz mamy możliwość dodatkowo określenia czy wysyłać maile nie tylko do predefiniowanej listy osób, ale też do osób, które utworzyły dane zgłoszenie i/lub osób do których zgłoszenie jest przypisane. Jeśli nie poda się stanu zdarzenia serwisowego, którego dotyczy analiza, będzie to dotyczyło wszystkich stanów nie oznaczonych jako stan końcowy.
W celu konfiguracji tego automatu odnieś się do dokumentacji Jak zrobić w Portalu Pomocy.
|
Dostępność: Serwis |
Usunięcie użytkownika → usuwanie kontekstowe obiektów (rejestracje, obecności)
W widoku rejestracji oraz obecności pracownika pojawiły się w listach opcje pozwalające na przejście do widoku danego pracownika oraz dodatkowo możliwość usunięcia wybranej obecności lub rejestracji obecności.
Dodatkowo w przypadku usuwania użytkownika (pracownika) zostaną również usunięte wszystkie obecności i rejestracje obecności danego pracownika.
Dostępność: Moduł pracownik |
Dialog załącznika - pokazywać hash pliku
Widok szczegółów załącznika pokazuje również skrót MD5 pliku, który może być wykorzystany do jednoznacznej identyfikacji pliku pomiędzy systemem AMAGE a innymi systemami.
Dostępność: Moduł ogólny |
Dokument magazynowy - połączyć dostawcę/odbiorcę jako jeden zapis w bazie
Zmiana wewnętrzna wpływająca na wizualizację danych oraz eksporty/importy dokumentów magazynowych. Obecnie po zmianach istnieje tylko jeden rekord w bazie danych dla dokumentu magazynowego określającego kontrahenta. Dotychczas istniejące podwójnie dostawca/odbiorca zostały połączone w jeden.
Dostępność: Moduł magazyny |
Etykiety - wykorzystanie w szablonie numeru inwentarzowego zasobu
Dla wydruku etykiet dla zasobów(urządzeń itp.) istnieje możliwość wykorzystania podczas generacji tekstów dla etykiet wybranie numeru inwentarzowego zasobu. Wykorzystujemy do tego etykietę {inventory_number}
.
Dostępność: Moduł zasoby |
Scheduler - Utworzenie automatyczne zasobu - utwórz podgrupę o nazwie dostawy
W automacie tworzącym zasoby na podstawie inwentaryzacji lub dostaw (po wprowadzeniu numerów seryjnych) dodano dodatkową opcję, która pozwala umieścić nowe zasoby w podgrupie, której nazwa odpowiada dokumentowi dostawy. Flaga config.product_subgroup_delivery_number
.
Dostępność: Moduł inwentaryzacja |
Raporty dzierżaw - filtr po polu dostawcy
Raporty dzierżawy - częściowa płatność oraz szczegóły częściowej płatności umożliwiają poprawne filtrowanie po polu dostawca (odbiorca w przypadku zwrotów).
Dostępność: Moduł dzierżawy |
Dostawa - dodatkowe pola na numer dokumentu zamówienia i dostawy dostawcy
Dostawa została rozszerzona o dwa dodatkowe pola: oryginalny numer dostawy oraz oryginalny numer zamówienia. Pola te mogą przechowywać informację o odpowiednich numerach dokumentów po stronie dostawcy. Pozwala to na posiadanie pełnej informacji/referencji do dokumentów dostawcy a jednocześnie stosować automatyczną numerację dokumentów na potrzeby wewnętrzne.
Funkcja wprowadzona w widoku mobilnym dostaw (podgląd), w widoku główny (tworzenie, edycja, podgląd) w importerach danych oraz w Portalu Dostawcy.
Dostępność: Moduł dostawy |
1.17.0.12
Importery dokumentów dostaw - formaty ogólne (csv, xls)
Importery dokumentów ogólnych (dostaw) zostały dodane do formatów importowanych przez system główny jak i poprzez Portal Dostawcy. W przypadku każdego formatu zawiera on szablony przykładowe do pobrania klikając na link "Szablon" w w/n okienku od razu po wybraniu danego formatu.
Formaty dostępne są zwykle dwa - jeden format CSV a drugi XLSX. Funkcjonalnie są one tożsame. |
Dostępność: Moduł dostawy |
Portal dostawcy - definicja numerów seryjnych do elementów dostaw
Po wdrożeniu konfiguracji system może wymagać podania numerów seryjnych do elementów dostarczanych przez Portal Klienta. W oknie dodawania elementu dostawy/zwrotu pojawia się dodatkowa sekcja pozwalająca na dodanie numerów seryjnych danego asortymentu.
System może włączyć automat generacji zasobów o podanych S/N w momencie sprawdzenia dostawy. Numery seryjne wprowadzone w dostawie są następnie udostępniane podczas sprawdzenia dostawy w urządzeniach mobilnych oraz jeśli dostawa zostanie zakończona to zostaną utworzone zasoby o takich parametrach |
Dostępność: Moduł dostawy |
Sprawdzenie dostawy - wprowadzenie S/N oraz generacja zasobu po zatwierdzeniu dostawy
W trakcie sprawdzania dostawy można wprowadzić/zweryfikować numery seryjne dostarczanego asortymentu. Dostępne jest to w dodatkowym przycisku w widoku sprawdzenia dostawy.
Dostępność: Moduł dostawy |
Widok pracownika - widok listy zleceń, do których jest przypisany
W widoku pracownik pojawia się widok listy zleceń pracy, do których dany pracownik jest przypisany. Lista zleceń zawiera wszystkie zlecenia pracy (bez zagnieżdżania), do których dany użytkownik jest aktualnie przypisany.
Dostępność: Moduł pracownicy |
Shell - opcja - ekran włączony cały czas
W aplikacji AMAGE Shell na system operacyjny Android dodano opcję, która uniemożliwia wygaszenie ekranu podczas pracy. Pozwala to na wyświetlanie informacji na ekranie bez konieczności jego ciągłego wybudzania.
Dostępność: Android |
Mobile - rejestracja godzin pracy
Interfejs mobilny aplikacji został rozbudowany o widok rejestracji wejść/wyjść dla wybranego pracownika. Pracownika identyfikujemy przez dowolny identyfikator przypisany do niego (kod 2D, RFID). Po wykryciu odczytu danych następuje realizacja usługi i wprowadzenie danych do systemu. Użytkownik ma 5 sekund na anulowanie rejestracji. Wszystko w interfejsie mobilnym.
Dostępność: Android - rcp |
1.17.0.11
Portal dostawcy - wprowadzenie faktury do zamówienia/dostawy
Możliwość wprowadzenia faktury bezpośrednio przez dostawcę przez Portal Dostawcy. Dostawca otrzymując token logowania do dostawy/zamówienia ma możliwość wprowadzenia do nich bezpośrednio danych/plików faktury.
Dostępność: Moduł dostawy |
Dostawy - przeniesienie na magazyn - możliwość wybrania wielu dokumentów na raz
Dla dokumentów dostaw istnieje możliwość wybrania na liście dokumentów dostaw wielu elementów na raz. Interfejs przeniesienia na magazyn będzie się pojawiał tyle razy ile wybrano dokumentów. W formatce będzie pokazywany, który aktualnie dokument jest przetwarzany.
Dostępność: Moduł dostawy |
Dostawy - automatyczne sprawdzenie - możliwość wybrania wielu dokumentów na raz
Automatyczne sprawdzenie dostawy jest możliwe do wyboru dla wielu dokumentów równocześnie z listy dostaw. System zapyta czy użytkownik chce ustawić określoną datę sprawdzenia dostawy dla wszystkich wybranych dokumentów. Jeśli nie, system wprowadzi datę sprawdzenia równą dacie danego dokumentu.
Dostępność: Moduł dostawy |
Zlecenie pracy/element konstrukcyjny/Zwroty - utwórz zamówienie zwrotu z ogólnego poziomu
W widoku elementu konstrukcyjnego/zlecenia pojawił się dodatkowy dedykowany przycisk w liście zamówień pozwalający wygenerować zamówienie zwrotu dla elementów w magazynach (miejscu składowania) powiązanych z danym zleceniem. Ułatwia to utworzenie zamówienia będąc bezpośrednio w widoku danego zlecenia i nie musimy przechodzić do widoku magazynu aby wygenerować takie zamówienie.
System automatycznie wygeneruje zamówienie zwrotu z pełną listą elementów w danym miejscu składowania. Użytkownik może później edytować dane zamówienie, gdyż domyślnie będzie w stanie Utworzone |
Dostępność: Moduł dostawy |
Typy elementów - ustaw stawkę dzierżawy masowo dla wszystkich wybranych elementów
W przypadku systemów wyliczających dzierżawę istnieje możliwość ustawienia dedykowanej stawki dzierżawy na wybrane typy elementów w sposób masowy. W liście typów elementów, w menu kontekstowym pojawia się akcja pozwalająca na zmianę stawki dzierżawy dla wybranych elementów.
Dostępność: Moduł dostawy |
Integracja - możliwość zresetowania kroków do początkowego stanu
W przypadku obsługi wiadomości pochodzących z zewnętrznych systemów czasami pojawia się konieczność podjęcia decyzji. Decyzje te tj. kroki integracji pojawiają się w każdej integrowanej wiadomości. Jeśli podjęta we wcześniejszym kroku decyzja jest błędna można od teraz zresetować wszystkie kroki danej integracji a następnie wykonać ją ponownie.
Dostępność: Moduł integracje |
Integracja - Peri - zmiana obsługi wykrywania automatycznego kont z dokumentów EDI
Translator dokumentów EDI przesyłanych w integracji firmy PERI został rozbudowany o możliwość detekcji numeru konta we wszystkich dostępnych polach tekstowych oraz w formatach bezpośrednim (tylko numer konta), w formacie (p.X.Y) oraz w formacie (pX.Y)
Dostępność: Moduł integracje |
Pole Dostawca w dokumencie dostawy i niezależność od dokumentu zamówienia
Dokument dostawy został rozbudowany tak, aby samodzielnie przechowywał informacje o kontrahencie. Dotychczas dokument dostawy musiał być powiązany z zamówieniem aby część informacji wnioskować z dokumentu zamówienia. Od teraz dokument dostawy może istnieć samodzielnie. Pozwala to zarówno na utworzenie dokumentu dostawy w systemie bez konieczności tworzenia zamówienia ale również umożliwia inne funkcje takie jak samodzielnie dodawanie dostaw przez kontrahentów przez Portal Dostawcy.
Dostępność: Moduł dostawy |
Importer dostaw - możliwość określenia kontrahenta
Importer dostaw został rozbudowany o dodatkowe pole zawierające nazwę kontrahenta. Kontrahent zostanie automatycznie utworzony w systemie, jeśli podczas importu nie zostanie znaleziony kontrahent o takiej nazwie.
Dostępność: Moduł dostawy |
Faktury - numer własny faktury
Dokument faktury został rozbudowany o dodatkowe pole zawierające numer oryginalny faktury (kontrahenta). Pozwala to przechowywać numerację automatyczną dokumentów jak i oryginalny numer faktury pochodzący od kontrahenta.
Zawsze istnieje możliwość zdefiniowania głównego numeru faktury jako numer zewnętrzny. |
Dostępność: Moduł finanse |
Importer faktur - numer zewnętrznej faktury
Importer faktur został rozbudowany o możliwość zaimportowania numeru zewnętrznego faktury. Będzie mógł on wtedy być wykorzystany jako dodatkowa dana identyfikująca fakturę oprócz głównego numeru nadanego z licznika.
Zawsze istnieje możliwość zdefiniowania głównego numeru faktury jako numer zewnętrzny. |
Dostępność: Moduł finanse |
Portal dostawcy - uniwersalny interfejs dla dostawcy dla faktur, dostaw itp.
Portal dostawcy otrzymał dodatkowy widok dostępny dla wybranych kontrahentów, który pozwala na samodzielne dodawanie przez kontrahenta dostaw (jak i ich import), faktur oraz typów asortymentu. Interfejs ten dostępny jest za pomocą jednego tokena dla każdego kontrahenta z osobna. Uprawnienia do dostępu do tego interfejsu oraz poszczególnych funkcji nadawane są w widoku poszczególnych kontrahentów.
Dostępność: Moduł dostawy |
Portal dostawcy - opcja pozwalająca dostawcy deklarować nowe typy asortymentu podczas importu
W Portalu Dostawcy dodano możliwość dodania nowego typu asortymentu samodzielnie przez kontrahenta. Pozwala to na zdefiniowanie przez kontrahenta nowego typu asortymentu, w przypadku gdy np. zamierza dodać dostawę z typem asortymentów, które wcześniej nie były dostępne/zaimportowane w systemie. Uprawnienia do wykonania tej operacji nadawane są indywidualnie dla każdego kontrahenta. Dodanie asortymentu można zarówno z ogólnego widoku Portalu dla dostawcy jak i z widoku poszczególnych zamówień.
Dostępność: Moduł dostawy |
Dostawca - definicja dostępu do danych w portalu dostawcy
Aby umożliwić dostęp do ogólnego widoku Portalu Dostawcy w widoku kontrahenta pojawiły się dodatkowe opcje, które umożliwiają definicję uprawnień dostępu oraz czynności, które ma możliwość wykonać kontrahent.
Widok szczegółów kontrahenta zawiera informację o tokenie, który jest wykorzystywany przez kontrahenta do dostępu do danych. Za pomocą dodatkowych przycisków mamy możliwość otwarcia Portalu Dostawcy w widoku danego kontrahenta oraz wywołania akcji wyślij email
, który pozwala przesłać za pomocą poczty email link do logowania do Portalu dla dowolnych adresatów.
Dostępność: Moduł dostawy/ogólny |
1.17.0.10
Utwórz użytkownika na kopii istniejącego lub skopiuj uprawnienia od wybranego użytkownika
Nowego użytkownika można utworzyć na bazie istniejącego użytkownika. W menu kontekstowym w liście użytkowników pojawiła się dodatkowa opcja pozwalająca na utworzenie formularza tworzenia nowego użytkownika z danymi określającymi dostęp, profile dostępu zgodne z wybranym, istniejącym użytkownikiem.
Dostępność: Moduł konfiguracji |
Profile - podczas edycji profilu pokazywać wizualnie uprawnienia dla modułów
W widoku edycji profilu uprawnień wizualnie pokazywana jest ilość uprawnień aktywnych w danym module.
Dostępność: Moduł konfiguracji |
Dashboard analityczny szalunków - koszt wyliczany dzierżawy z oferty
W widoku dashboardu analitycznego zastąpiono kafelek z uzgodnioną (z podwykonawcą) liczbą rotacji na wartość szacunkową dzierżawy wyliczaną z wartości ofertowych dzierżawy.
Dostępność: Moduł dzierżaw |
Wykres dzierżawy - zakres dat do wyświetlenia, tabela z podsumowaniem kwot
Rozbudowano wykres analityczny dzierżawy dostępny dla kontraktu, zakresu i elementu konstrukcyjnego. Teraz oprócz samego wykresu podawane są sumy wartości dzierżawy, współczynnik korygujący i wartość po korekcji (jeśli wyliczamy dla pojedynczego elementu konstrukcyjnego) oraz dodatkowo tabela podsumowująca, która wskazuje stawki dzierżawy, liczbę dni i pozostałe dane.
Okno ma możliwość również filtrowania w zakresie dat oraz wyświetlania danych/tabel w sposób selektywny.
Dostępność: Moduł dzierżaw |
Modyfikacja daty dostawy w zamówieniu - zapisana na stałe zamiast wyliczana z liczby dni do dostawy
W definicji dostawy poprzez główny interfejs od teraz podajemy wprost oczekiwaną datę dostawy a nie liczbę dni od zamówienia do realizacji tej dostawy. Upraszcza to interfejs i jest dużo bardziej jasne niż daty wyliczane z terminów oczekiwanych dostaw.
Automatyczne daty dostawy nadal wyliczane są z określonych dla wybranego kontrahenta liczby dni na akceptację dostaw. Zmiana dotyczy jedynie tworzenia ręcznego zamówień. |
Dostępność: Moduł dostaw |
1.17.0.9
PVD - komunikacja modbus z lepszą obsługą niepoprawnej konfiguracji
Moduł komunikacyjny modbus został rozszerzony o lepszą obsługę błędnej konfiguracji. Jeśli użytkownik/system popełni błąd w definicji formatów danych (np. uint32, float32 itp.) to system odpowiednio zareaguje i wyświetli odpowiednie komunikaty w logach systemowych.
Dodatkowo dodano kilka komunikatów związanych z innymi potencjalnymi błędami w konfiguracji i ich wyjaśnieniu.
Aplikacja PVD to oprogramowanie pobierające dane z różnych źródeł np. urządzenia, systemy IT i przesyłające je do/z systemu AMAGE w zdecentralizowany sposób. |
Dostępność: Aplikacja PVD |
PVD - consumer eksportujący dane do formatu CSV (timestamp, parameter, value)
Do aplikacji PVD dodano wtyczkę wyjściową (konsument), która umożliwia eksport odebranych danych z zewnętrznych systemów/urządzeń i zapisywania ich w formacie CSV w miejscu instalacji aplikacji PVD. Może to służyć jako funkcja pomocnicza ale też jako jeden z mechanizmów dalszej integracji danych.
Aplikacja PVD to oprogramowanie pobierające dane z różnych źródeł np. urządzenia, systemy IT i przesyłające je do/z systemu AMAGE w zdecentralizowany sposób. |
Dostępność: Aplikacja PVD |
PVD - dodatkowe logowanie komunikacji MODBUS
W module komunikacyjnym protokołu modbus dodano możliwość wyświetlania informacji szczegółowej dotyczącej komunikacji. Pokazywane są komunikaty/błędy biblioteki komunikacyjnej oraz szczegółowa transmisja pakietów wysyłanych i odbieranych w formacie HEX. Znacznie ułatwia to analizę pakietów danych i ich interpretację w przypadkach wątpliwych.
Aplikacja PVD to oprogramowanie pobierające dane z różnych źródeł np. urządzenia, systemy IT i przesyłające je do/z systemu AMAGE w zdecentralizowany sposób. |
Dostępność: Aplikacja PVD |
Shell + Aplikacja - mapa - geolokalizacja z telefonu/interfejsu web
Aplikacja pozwala na uzyskanie swojej lokalizacji za pomocą usługi geolokalizacji przeglądarki internetowej lub telefonu za pomocą przeglądarki lub aplikacji AMAGE Shell. Pozycja jest uaktualniana tylko na żądanie użytkownika przez przycisk lokalizacji w widoku mapy.
Do uzyskania lokalizacji na telefonie użytkownik musi zezwolić aplikacji na dostęp do usług lokalizacyjnych (tylko w trakcie używania aplikacji) |
Dostępność: Moduł mapy |
Kalendarz obecności - zdarzenia nieedytowalne
W widoku kalendarza pracowników niektóre zdarzenia od teraz są nieedytowalne. Zdarzenia takie jak informacja o godzinach obecności są nieedytowalne i pokazują tylko liczbę godzin/minut przepracowaną przez pracownika zgodnie z danymi w widoku obecności.
Dostępność: Moduł pracownicy |
Start aplikacji - splash screen z logiem AMAGE
Podczas uruchamiania aplikacji zamiast okienka oczekiwania pokazywane jest teraz logo systemu AMAGE.
Dostępność: Wszędzie |
Pomoc - opcja menu - włącz/wyłącz wszystkie samouczki
Dodatkowe opcje w menu kontekstowym pomocy. Umożliwiają włączenie/wyłączenie wszystkich samouczków. Umożliwia to wyłączenie samouczków, dla tych użytkowników, którzy nie potrzebują ich po raz kolejny oglądać np. na nowej instancji systemu.
Dostępność: Wszędzie |
Listy zdarzeń serwisowych - filtry typów z wielokrotnym wyborem
Zdarzenia serwisowe mają możliwość filtrowania po zestawie typów zdarzeń. Poprzednio dostępny był tylko jeden typ do wyboru dla każdego filtrowania. Obecnie można wybrać wiele typów równocześnie. Funkcja dostępna zarówno w widoku list zdarzeń serwisowych jak i w filtrze raportu.
Dostępność: Moduł serwis |
Schedulery serwisowe - uzależnij wyzwolenie od typu i stanu zdarzenia
Automaty zmiany stanu zdarzenia oraz automat raportujący przeterminowane zgłoszenia (zbyt długi okres pozostawania w jednym wybranym stanie) otrzymały dodatkowy filtr, za pomocą którego mogą określić, które typy zdarzenia serwisowego dotyczą danej instancji automatu.
Więcej w instrukcji użytkownika automatyzacji w Portalu Pomocy. |
Dostępność: Moduł serwis |
Dokument magazynowy - utwórz dokument MM na podstawie zawartości oryginalnego dokumentu
Dodano funkcję, która umożliwia przeniesienie wszystkich elementów z dokumentu magazynowego na inny magazyn. Funkcja dostępna w menu kontekstowym widoku dokumentów magazynowych oraz w menu kontekstowym szczegółów danego dokumentu. System wyświetla formatkę dokumentu przeniesienia (MM) z możliwością edycji ilości i asortymentu, który będzie przeniesiony.
Akcja pozwala na wybranie wszystkich elementów z magazynu na podstawie wybranego dokumentu (PZ, WZ, MM+) i utworzeni dokumentu przeniesienia na inny magazyn/miejsce. Ułatwia to przenoszenie materiałów pomiędzy miejscami/magazynami jeśli wiemy że elementy danego dokumentu (np. wynikiem jednej dostawy) mają być przeniesione na inny magazyn.
System nie sprawdza aktualnych ilości materiału na źródłowym magazynie. Mogą po wykonaniu takiej operacji wystąpić niedobory (ilości ujemne na magazynie). |
Dostępność: Moduł magazyny |
Widok lokalizacji, grup zasobów → eksport z widoku do formatu XLS
W widoku drzewa lokalizacji oraz grup zasobów dodano możliwość eksportu widoku drzewa do formatu XLS. Format XLS uwzględnia strukturę drzewa dla tych widoków (zależność nadrzędny-podrzędny) podczas eksportu.
Dostępność: Moduł struktura |
Integracja PERI - konfiguracja integracji - automatycznie twórz typy elementów
Dla dokumentów integracji EDI przychodzących z firmy PERI dodano możliwość automatycznego tworzenia typów asortymentu, jeśli w systemie go nie ma. Ustawiamy tą właściwość w opcjach integracji źródła danych.
Ze względu na treść dokumentów nie przesyłane są w nich ceny, waga i kategorie asortymentów. Z tego powodu te wartości będą ustawione na zero przy tworzeniu nowych typów taką metodą. |
Dostępność: Moduł integracje |
Integracja - PERI - wprowadzanie informacji o kierowcy i pojeździe z dokumentu WZ
Integracje automatyczne dokumentów EDI dla dostaw z firmy PERI uwzględniają dodatnie informacji o numerze rejestracyjnym pojazdu. Dane te dodawane są do pakietów transportu przypisanych do danej dostawy.
Dostępność: Moduł integracje |
Importery - dla importerów ze zdefiniowanymi wartościami uwzględniaj je w sprawdzaniu wymaganych parametrów
Importery mogą określać, które pola są niezbędne aby import mógł wykonać się poprawnie. W przypadku gdy definiujemy importer danych i wykorzystujemy nową funkcjonalność tj. definiowane stałe wartości to są one od teraz uwzględniane przy sprawdzeniu wymaganych pól.
Dostępność: Moduł integracje |
Importer - zasoby - import wyposażenia
Importer zasobów został rozszerzony o dodatkowe parametry, które umożliwiają import wyposażenia lub rozszerzenia istniejących zasobów o te właściwości. Podczas importu wprowadzamy informację, że dany zasób jest wyposażeniem (może wtedy być wybrany w inspekcjach np. jako urządzenie pomiarowe), terminach kalibracji oraz informacje o osobach/firmach odpowiedzialnych za przeprowadzenie tych operacji.
System posiada również automaty, które przypominają o terminach ważności takich zasobów. Osoba odpowiedzialna otrzymuje informację mailową z listą aparatury, której termin kalibracji mija. Więcej w informacjach na Portalu Pomocy o automatyzacji. |
Dostępność: Moduł integracje |
Importer zasobów - definiowalne parametry z dynamicznymi stałymi (aktualna data i czas, data, czas)
Podczas importu zasobów możemy zdefiniować dodatkowe parametry, które ten zasób będzie posiadał. W przypadku określenia parametru jako wirtualny (tj. nie istniejący w źródłowych danych np. pliku XLS) możemy od teraz określić domyślną wartość tego parametru w formie tekstowej lub dynamiczną w formie daty/czasu lub daty i czasu. Pozwala to importować do systemy informacje np. o numerze rewizji lub dacie importu danego zasobu/jego aktualizacji.
Dostępność: Moduł integracje |
Importer plików - załączniki dla typów elementów i zdjęcia dla typów elementów
Importer załączników/plików został rozszerzony o możliwość importu załączników do typów elementów oraz określenie danego pliku jako obraz w typie elementów. Pozwala to na automatyczny import wyglądu danego asortymentu do danego typu elementów a następnie wyświetlanie go w widokach np. dostaw/zamówień/magazynie.
Dostępność: Moduł integracji |
Zabezpieczenie importerów przed wyszukiwaniem pojedynczych rekordów, gdy w systemie istnieje wiele o takich parametrach
System importerów został przebudowany tak, aby nie pojawiały się już więcej ewentualne komunikaty systemowe (wyjątki) w przypadku, gdy importer oczekiwał podczas wyszukiwania w bazie danych jednego rekordu a pojawiało się ich więcej. Wynikało to z konfiguracji importu gdzie np. przy wyszukiwaniu typu elementów jako dane do wyszukania podawano tylko nazwę producenta. Importer oczekiwał tylko jeden rekord typu a zapytanie z bazy danych zwracało wszystkie typy danego producenta.
Od teraz importery zamiast wyjątku logowanego w oknie importu będą podawały odpowiedni komunikat błędu (czerwone tło), które ułatwią zrozumienie dlaczego import nie może być kontynuowany.
Dostępność: Moduł integracji |
Sprawdzenie dostawy - zapisanie nr rejestracyjnego + nazwiska kierowcy
Podczas sprawdzenia dostawy można oprócz nazwiska kierowcy wprowadzić również numer rejestracyjny pojazdu. Dane te są też uzupełniane automatyczne w przypadku integracji EDI, która przesyła te dane jak i jeśli dostawca wprowadzi te informacje w pakiecie transportowym przez Portal Dostawcy.
Usunięcie pól dotyczących kierowcy i faktury z domyślnych danych dostawy i wykorzystanie pakietowania
W systemie powstały miejsca na przechowywanie informacji księgowych oraz transportowych tj. faktury oraz pakiety transportowe dla dostawy. Z tego powodu pola w definicji dostawy, które wcześniej przechowywały te dane zostały usunięte i zastąpione przez w/w elementy. W Portalu Dostawcy dostawca może do danej dostawy dodać fakturę oraz wprowadzić informacje transportowe (bardziej rozbudowane) do dostawy m.in. informacje o transporcie kołowym lub informacje o przesyłce kurierskiej.
1.17.0.8
Mapy - obsługa klastrowania punktów
W widoku mapy w określonych poziomach oddalenia markery na mapie łączą się w klastry - grupy punktów aby łatwiej było odnaleźć się na mapie. Po kliknięciu na punkt grupujący pokazuje on elementy składowe. Ułatwia to nawigację oraz orientację się na mapie w większych oddaleniach.
Dostępność: Moduł mapy |
Mapy - dodanie mapy jako overlay
Istnieje możliwość określenia właściwości warstwy mapy (planu sytuacyjnego, planu budynku, planu budowy) jako nałożonego na oryginalną warstwę geograficzną. Pozwala to na wyświetlanie mapy geograficznej z naniesionym planem sytuacyjnym w miejscu jego rzeczywistej realizacji.
W takim przypadku należy generować mapy z planów np. (dwg, dxf) z uwzględnieniem ich położenia geograficznego i odpowiednią referencją punktów odniesienia. |
Dostępność: Moduł mapy |
1.17.0.7
Integracje Xpertis - aktualizacja zamówień już istniejących w systemie
Wprowadzono modyfikacje dla integracji zamówień z zewnętrznych systemów ERP obsługiwanych przez oprogramowanie Asseco Xpertis ERP. Zamówienia, które już zostały zintegrowane w systemie AMAGE są dodatkowo przy każdym obiegu integracji analizowane i aktualizowane są w nich kwoty i przydział do zleceń pracy/kont. Wynika to z sposobu obsługi zamówień w systemie Xpertis, gdzie te wartości mogą się zmieniać w czasie (w trakcie generacji/obsługi zamówień).
Dostępność: Moduł integracje |
Dokumentacja - dokumentacja kontekstowa w zleceniach pracy i typach elementów
Zasoby ale też zlecenia pracy i typy elementów mają możliwość określenia kontekstowej dokumentacji dotyczącej danego obiektu. Za pomocą definicji bazującej na załącznikach w tych obiektach możemy wskazać konkretne miejsca w dokumentacji dotyczące danego elementu. Następnie system automatycznie przechodzi do tej dokumentacji (do pliku, na wybraną stronę) ułatwiając dostęp do tych danych. Funkcje dostępne z widoku desktop i urządzeń mobilnych.
Dostępność: Moduł dokumentacja |
Mobile - zamówienia - możliwość utworzenia zamówienia z widoku mobilnego
W widoku mobilnym (po włączeniu flagi w trakcie wdrożenia) użytkownik ma możliwość utworzenia zamówienia bezpośrednio z listy zamówień. Interfejs pozwala na wstępne utworzenie zamówienia, ustalenie dostawcy, elementów oraz notatki. System automatycznie utworzy zamówienie i przekaże je do akceptacji.
Dostępność: Moduł zamówienia/dostawy |
Mobile, Desktop - położenie na mapie elementów z wyborem wielu danych
Widok mapy zbiorczej w widoku mobile oraz desktop został zmodyfikowany, tak że obecnie domyślnie pokazywane są wszystkie obiekty a filtr można zmieniać dla wielu obiektów na raz (Zasoby, Lokalizacje, Kontrahenci, Grupy zasobów).
Dostępność: Moduł map |
Analizator zamówień - dodatkowe kolorowanie pól w zależności od rozliczenia dostaw
Analizator zamówień (dostępny w widoku zamówień w menu kontekstowym) pozwala na analizowanie zamówień i dostaw w przekrojowy sposób. Analizowane są wszystkie zamówienia oraz dostawy dotyczące danego asortymentu. Rozbudowano widok analizatora o dodatkowe kolorowania tabeli. Za pomocą zielonego tła pokazywane są zamówienia w pełni skompletowane (ilości dostaw = ilości zamówione). Za pomocą zielonego tekstu pokazywane są zamówienia w części skompletowane.
Po zaznaczeniu "analizuj wszystkie dostawy" system analizuje wszystkie dostawy od danego dostawcy i bilansuje ilości od najstarszych zamówień. Pozwala to na realizację dostaw do dowolnego zamówienia (nawet późniejszego) a system automatycznie pokaże bilans dla całości wybranych zamówień. |
Dostępność: Moduł zamówienia/dostawy |
Android AMAGE Shell - samouczek
Aplikacja AMAGE Shell dla telefonów z systemem operacyjnym Android została rozszerzona o samouczek przy starcie. Po zainstalowaniu aplikacji po raz pierwszy pokazuje się informacja w formie 'dymków' pokazująca i wyjaśniająca poszczególne elementy interfejsu.
Pełna dokumentacja aplikacji AMAGE Shell jest dostępna w Portalu Pomocy |
Dostępność: Android |
Samouczek interfejsu - samouczki na poszczególnych stronach aplikacji
Aplikacja została wzbogacona o interfejs samouczków. Za pomocą podświetlania poszczególnych elementów w danym widoku pokazuje w jaki sposób można korzystać z aplikacji. Na początek samouczki dostępne są dla głównego okna aplikacji, menu narzędziowego oraz kontenera pomocy.
Samouczek pokazuje poszczególne elementy interfejsu z opisem co robią i dlaczego. Po zakończeniu danego etapu (lub przerwania za pomocą przycisku anulacji) system zapisuje wykonanie danego samouczka dla użytkownika. Można zresetować wyświetlanie tych samouczków w menu kontekstowym kontenera pomocy.
Dostępność: Wszędzie |
1.17.0.6
Kontrakt, Zakres kontraktu, Kontrahenci - menu kontekstowe w listach
Zmodyfikowano widok kontraktów, kontrahentów. Menu kontekstowe widoków zostało rozbudowane o akcje domyślnie dostępne w widoku szczegółów tych elementów. W liście kontrahentów dodano akcję pokazania kontaktów kontraktu bezpośrednio z listy.
Dostępność: Moduł struktura pracy |
Mobile - magazyn/wydanie materiałowe - skan kodu zlecenia pracy
W interfejsie mobilnym dotyczącym wydań/przyjęć na magazyn dodano możliwość skanowania kodu zlecenia pracy z innego urządzenia/listy pracy. Pozwala to na szybkie przypisanie wydania na magazynie do określonego zlecenia bez konieczności wyboru zlecenia z listy. Pracownik może przyjść z własnym telefonem, na którym wyświetli kod zlecenia, na które pobiera/zwraca materiał lub z wydrukowanym raportem zleceń do siebie przydzielonych z podanymi kodami.
Dostępność: Moduł magazyny |
Rejestracja postępu zleceń pracy - wybierz wykorzystane materiały z wydań magazynowych
Podczas rejestracji wykorzystanych materiałów w zleceniu pracy użytkownik ma do wyboru zapis wykorzystanych materiałów z:
-
planu materiałowego dla danego zlecenia
-
ogólnej listy asortymentu dostępnego w systemie
-
elementów, które zostały wydane z magazynu dla danego zlecenia pracy
Pozwala to na rejestrację rzeczywistego zużycia i przyśpiesza wybór elementów, które aktualne są wykorzystywane na tym zleceniu.
Dostępność: Moduł zlecenia pracy |
Desktop - możliwość pokazania kodu QR zlecenia pracy
W widoku zleceń pracy w menu kontekstowym istnieje możliwość wyświetlenia kodu identyfikacyjnego dane zlecenie pracy. Ułatwia to przejście/generację danych przez urządzenia mobilne.
Dostępność: Moduł zleceń pracy |
Mobile - możliwość pokazania kodu QR zlecenia pracy
W interfejsie mobilnym zleceń pracy mamy możliwość wyświetlenia kodu QR identyfikującego dane zlecenie. Ułatwia to wybór tego zlecenia np. podczas wydawania materiałów przez magazyniera.
Dostępność: Moduł zleceń pracy |
Mobile - zlecenia pracy - przejście do zlecenia pracy przez skan kodu QR
W interfejsie mobilnym zleceń pracy mamy możliwość przejścia do dowolnego zlecenia pracy jeśli posiadamy jego kod QR. Interfejs jest domyślnie aktywny (wystarczy włączyć skaner w aplikacji AMAGE Shell) lub wybrać przycisk skanowania aby wywołać skaner. Ułatwia to przejście pracownikom do zleceń, które są do nich przypisane np. poprzez wydruk kodów na dodatkowej etykiecie/raporcie.
Dostępność: Moduł zleceń pracy |
Plan materiałowy - dodanie kolumny "zużyto" i kolumna postępu "plan vs zużyto"
W planie materiałowym dla zlecenia pracy pojawiły się dodatkowe kolumny wskazujące aktualne zużycie materiału zgodnie z logami historii (postępu) zleceń realizowanych w trakcie prac. Kolumna Wykorzystano
pokazuje ilość zaraportowaną a Zużycie
procentowy postęp realizacji danego asortymentu.
Dostępność: Moduł zleceń pracy |
Widok obecności - menu kontekstowe - przejdź do pracownika, filtr tylko ten pracownik, filtr dat
W widoku obecności pracowników dodano menu kontekstowe i skróty. Pozwalają wyfiltrować wyliczenia obecności w szybki, kontekstowy sposób. Pozwalają też na szybkie przejście do szczegółów pracownika.
Dostępność: Moduł pracownicy |
Widok pracownika - menu kontekstowe - edycja
W widoku pracowników dodano menu kontekstowe i akcje umożliwiające edycję i przeglądanie danych pracownika w nowym oknie.
Dostępność: Moduł pracownicy |
Widok pracownika - w kalendarzu pokazać termin kompetencji
W kalendarzu osobistym pracownika oraz w kalendarzu zbiorczym system pokazuje terminy ważności kompetencji pracowników. Kompetencje (np. kwalifikacja SEP) z określonym terminem ważności pojawiają się w widoku kalendarza.
Istnieje dodatkowy automat, który pozwala na automatyczne przypominanie wybranym osobom o zbliżających się terminach ważności. |
Dostępność: Moduł pracownicy |
Widok pracownika - w kalendarzu pokazać obecności
W widoku szczegółowym pracownika, w kalendarzu pokazywane są obecności danego pracownika wraz ze wskazaniem liczby godzin przepracowanych w danym dniu.
Dostępność: Moduł pracownicy |
Widok schedulerów/integracji/zdarzeń - etykieta wskazująca globalny status: aktywny/nieaktywny
W sekcji konfiguracji systemu, dla komponentów, które działają w tle dodano globalne wskaźniki aktywności danych elementów. Jeśli system jest skonfigurowany wdrożeniowo tak, aby dany komponent był aktywny status będzie pokazywał o tym informację. Dostępne w widokach reguł zdarzeń, w automatyzacji oraz końcówkach integracji.
Dostępność: Moduł pracownicy |
Eksporter - obecności
Dodano dodatkowy eksporter rejestru obecności. Pozwala na eksport danych dotyczących zarejestrowanych obecności i przeniesienie do innej instancji lub wykorzystanie w innych systemach.
Wykorzystując moduły automatyzacji i integracji system pozwala na automatyczne przekazywania takich danych w okresowy sposób do innych systemów (i również pobierać te dane z innych systemów) |
Dostępność: Moduł pracownicy |
1.17.0.5
Modyfikacje widoku edytora właściwości raportów
-
Dodano do listy raportów dodatkowe filtry: filtr po kategorii, filtr po "dla list obiektów".
-
W edytorze zakładki raportów i samego raportu - pokazujemy nazwę ostatnio wgranego pliku (szablonu)
-
Poprawki w interfejsie edytorów (przyciski w podglądzie itp.)
Dostępność: Konfiguracja systemu |
Dokument magazynowy - możliwość zmiany daty dokumentu
Dokument magazynowy ma możliwość zmiany swojej daty. Akcja dostępna jest w widoku listy dokumentów (z menu kontekstowego), z menu widoku listy dokumentów oraz w szczegółach danego dokumentu.
Zmiana daty dokumentu może wpłynąć np. na wartość wyliczanej dzierżawy. Należy uwzględnić to w przypadku zmiany tych dat. |
Dostępność: Moduł magazyny |
Mobile - sprawdzenie dostawy - kontrolka definicji ilości reklamowanych - modyfikacja wyglądu
W trakcie sprawdzania dostawy można zgłosić reklamację ilościową i jakościową dla każdego elementu. Po wybraniu przycisku Wykrzyknik
pojawia się małe okno dialogowe z możliwością wpisania liczby reklamacji ilościowej/jakościowej. Okno przeszło małe zmiany wizualne. Dodano przyciski zwiększające/zmniejszające ilość. Na telefonie/tablecie pojawia się klawiatura numeryczna. Poprawiono ułożenie komponentów.
Dostępność: Moduł dostawy |
Integracja - ULMA - obsługa dokumentów dodatkowych
Automatyczne integracje zostały rozszerzone o wszystkie dokumenty EDI generowane przez systemy dzierżawy firmy ULMA. Od teraz dokumenty będą obsługiwane następująco:
-
WZ, RW, KW+, KP-, SP, AO
- jako dokumenty dostawy (zwiększą stan magazynu) -
PZ, PW, KW-, KP+
- jako dokumenty zwrotu (zmniejsza stan magazynu) -
AWZ
- anulacja dokumentu dostawy. Zmniejszą stan magazynu -
APZ
- anulacja dokumentu zwrotu. Zwiększy stan magazynu -
O
- obsługa nadstanu
Dostępność: Moduł integracje/dostawy |
Zlecenia pracy - usuwanie zleceń pracy z zapytaniem czy usunąć wszystkie podrzędne
Podczas usuwania zleceń pracy z interfejsu użytkownika pojawia się pytanie, czy usunąć również wszystkie podrzędne zlecenia pracy. Po odpowiedzi twierdzącej usuwane są wszystkie podrzędne zlecenia pracy rekurencyjnie (w dół drzewa zależności). Usuwane są również powiązane plany materiałowe, powiązane zasoby, definicje dostępu kontrahentów.
Dostępność: Moduł zleceń pracy |
Usuwanie dokumentów MM - komunikat i usunięcie powiązanego dokumentu MM+/-
Od teraz podczas tworzenia dokumentów przesunięcia pomiędzy magazynami system łączy te dokumenty ze sobą. W widoku szczegółów dokumentu pojawia się informacja o powiązanym dokumencie i można nawigować między nimi. Są to dokumenty MM+/MM- generujące przesunięcie pomiędzy magazynami.
W momencie usuwania dokumentów magazynowych typu przesunięcie usuwane są OBYDWA dokumenty równocześnie. Pozwala to na przywrócenie stanu obydwu magazynów do stanu początkowego.
Funkcjonalność dotyczy tylko nowych dokumentów utworzonych w tej (i późniejszych wersjach). Niestety nie można tego zrobić z już istniejącymi dokumentami. W takim przypadku pojawia się komunikat aby pamiętać o usunięciu drugiego dokumentu. |
Dostępność: Moduł magazyny |
1.17.0.4
Dokument dostawy - dodanie pola dodatkowego na opis oraz opis pakietu transportowego
Dodatkowe pola na opis dostawy oraz pakietu dostawy. Pozwalają na przechowywanie informacji dotyczących ogólnego opisu danej dostawy oraz ogólnego opisu danego pakietu transportowego (transport samochodowy, kurier itp.). Informacja ta też dostępna jest w raportach dostaw.
Raporty - lista dostaw, lista zamówień, lista reklamacji
Dodatkowe raporty listy dostaw, zamówień i reklamacji. Pozwalają na generację i eksport dodatkowych informacji zbiorczych o w/w dokumentach. Mają możliwość zawarcia takich samych informacji jak raporty szczegółowe dokumentów. Informacja o dostępnych polach i formułach jak zwykle w portalu dokumentacji w sekcji dla programistów.
Raporty - lista pakietów dostaw
Dodatkowy raport listy pakietów dostaw. Pakiety dostaw to elementy składowe dostaw. Pozwalają przechowywać informacje dotyczące transportu np. pojazd, kierowcę ale też informacje dotyczące pakietu/paczki kurierskiej/kontenera. Raport pozwala na wygenerowanie informacji zbiorczej dotyczącej takich transportów dla dostaw np. raport zrealizowanych transportów.
Dialog informacji o wersji - informacje o wersji aplikacji
W oknie ustawień dodatkowych systemu (ikonka trybika
) pojawiła się dodatkowa akcja O aplikacji…
która wyświetla informację o wersji systemu.
Widoki konfiguracyjne - końcówki integracji, portale użytkowników - dodatkowe akcje w menu kontekstowym
W sekcji konfiguracji dodano do akcji kontekstowych dodatkowe akcje dotyczące przełączania aktywności, dostępu do widoków itp. Zmiany nastąpiły w listach końcówek integracji, urządzeń mobilnych, zdarzeń, zadań mobilnych, definicji portali dostawców.
Widok urządzeń mobilnych i zadań - dodatkowe filtry
W sekcji konfiguracji dla urządzeń mobilnych rozbudowano sekcje filtrów dotyczące zadań mobilnych i urządzeń mobilnych.
Faktura - utwórz fakturę do zamówienia/dostawy - skopiuj zawartość elementów do faktury
Podczas dodawania do zamówienia/dostawy nowej faktury - bezpośrednio z widoku danego dokumentu - system pyta czy skopiować zawartość zamówienia/dostawy jako elementy faktury. Pozwala to przyśpieszyć generowanie elementów faktury.
Widok rejestracji obecności - pasek status z podsumowaniem godzin, ilości dni, średnio/dzień
W widoku obecności pracowników pojawiło się podsumowanie widocznych elementów. Ilość widocznych dni, suma wszystkich godzin oraz średnia liczba godzin. Wszystkie elementy dostosowane do aktualnego widoku elementów.
Widok obecności pracownika - pasek status z podsumowaniem godzin, ilości dni, średnio/dzień
W widoku obecności pracownika pojawiło się podsumowanie widocznych elementów. Ilość widocznych dni, suma wszystkich godzin oraz średnia liczba godzin. Wszystkie elementy dostosowane do aktualnego widoku elementów.
Widok pracownika - zakładka logów historii zleceń w których pracownik się pojawił + godziny
W widoku szczegółów pracownika pojawiła się informacja o zadaniach, w których został wymieniony jako osoba wykonująca prace. Pozwala to na wyświetlenie wszystkich informacji o wydajności danego pracownika w porównaniu z informacjami z rejestracji obecności.
Wykresy czasowe - w dymku pokazują oprócz wartości również datę pomiaru
Wykresy czasowe (np. dzierżawy) po najechaniu na punkt pomiarowy w dymku oprócz aktualnej wartości wskazywanej przez dany punkt pokazuje również wartość na osi odciętych (wartość daty).
Dostępność: Wszędzie |
Wstrzymania dzierżawy - widok zleceń/obiektów - dodanie opcji "pokaż wstrzymania dla wszystkich obiektów"
W widoku szczegółów zleceń pracy/obiektów w zakładce wstrzymań dzierżawy domyślnie wyświetlane były tylko wstrzymania, które dotyczyły danego obiektu. Aby można było zobaczyć wstrzymania dla wszystkich obiektów (które też dotyczyły tego obiektu) należało przejść do widoku listy wszystkich wstrzymań. Teraz pojawiła się opcja, która pozwala w tym samym widoku wyświetlić listę wstrzymań dzierżawy dla wszystkich obiektów. Łatwiej jest zweryfikować, czy istnieje wstrzymanie w podanym zakresie dat.
Dostępność: Moduł dzierżaw |
1.17.0.3
Importer obecności - wykrywanie istniejących rekordów
Importer obecności wykrywa istnienie już tej rejestracji w systemie (ten sam typ, ten sam użytkownik, ta sama data). Nie pozwala na import ponowny tej rejestracji.
Użytkownicy - usunięcie masowe użytkowników
Administrator może usunąć masowo użytkowników z systemu.
Widok analizatora zamówień - dodatkowe nagłówki z informacją
Jeśli dla zamówienia zostaną zdefiniowane docelowe lokalizacje, zlecenie pracy, konto rozliczeniowe, to informacje te pokazywane są w widoku analizatora zamówień. Wywołanie analizatora pokaże dodatkowy nagłówek, w którym zostanie umieszczona informacja lokalizacja/zlecenie pracy/konto (którekolwiek pierwsze będzie) oraz dodatkowa ikona (i). Po najechaniu na dany nagłówek pojawi się szczegółowa informacja w formie dymka z wszystkimi zidentyfikowanymi informacjami.
Kafelek energia - aktualna wartość parametru - dodać przycisk do dostępu do wykresów
Kafelek w dashboardach energetycznych dla ustawień parametrów został rozbudowany o dodatkowy przycisk, który wywołuje okno analizatora wykresów. Za pomocą tego okna można wygenerować informacje szczegółowe w dowolnym okresie czasu dla mierzonego parametru.
Panel pomocy - możliwość otwarcia portalu w nowym oknie
Panel pomocy został rozbudowany o dodatkowy przycisk, który otwiera portal w oderwanym oknie. Pozwala to na wyświetlenie pomocy w większym oknie i ułatwione czytanie/przeglądanie dokumentacji.
Importer obecności - aktualizacja godzin w przypadku wykrycia tego samego rekordu
Importer obecności z zewnętrznych źródeł stara się teraz analizować dane nowych obecności. Jeśli znajdzie tylko jedną istniejącą rejestrację obecności w systemie to jeśli dane się różnią (czas rejestrowany) to czas zostaje zaktualizowany. Pozwala to na bieżącą aktualizację czasu pracy.
Powiadomienia o poprawnej integracji - email z standardowymi formatowaniami szablonu danych
Podczas integracji z zewnętrznych systemów administrator może utworzyć regułę, która po każdej integracji prześle informację na email. W zależności od tego czy integracja się powiedzie, czy nie mamy osobne zdarzenia do tego. Od teraz email z informacją, będzie przesyłany w formie HTML z zastosowanym domyślnym szablonem dla danej instancji.
Importer dostaw - dodanie pola do definicji pakietu transportowego (kierowca, nr przewozowy itp.)
Importer dostaw został rozszerzony o możliwość importu dodatkowych pól dotyczących pakietów transportowych (kierowca, pojazd, kurier, nr przewozowy itp.). Wszystkie pola z definicji pakietu dostępne są w importerach.
Błędne wyliczenie dzierżawy dla dokumentów MM jeśli ustawienia naliczania dni != od domyślnych
Wykryto i poprawiono błąd wyliczeń dzierżawy dla zleceń pracy/elementów konstrukcyjnych w przypadku, gdy dołączono dokumenty typu MM (przeniesienia pomiędzy magazynami).
Szczegóły i wyjaśnienie błędu
-
Dokumenty magazynowe przyjęcia/wydania(zwrotu) mają w sobie zaszytą informację, która dotyczy do kogo/od kogo to pochodzi
-
Dokumenty magazynowe MM (przeniesienia między magazynami) tego pola nie posiadają. Bo są wewnętrznymi dokumentami więc nie ma ani zewnętrznego odbiorcy ani dostawcy.
-
Natomiast w kontrakcie mamy możliwość zdefiniowania (i zawsze jest to robione) jak liczymy pierwszy dzień dostawy i jak liczymy ostatni dzień zwrotu (czy naliczamy czy nie). Te dane są powiązane z konkretnym dostawcą. System musi te rzeczy uwzględniać bo a nuż kontrakt będzie chciał mieć dwóch dostawców
Teraz główny powód:
-
wyliczenie dzierżawy (ogólnie i szczegółowe) bierze podczas wyliczania wartości w zakresie oczekiwanych dat informację czy ma zaliczać pierwszy dzień dostawy i czy ma zaliczać ostatni dzień przy zwrocie do naliczania
-
JEŚLI dokumentami były dokumenty przyjęcia/wydania to tam był dostawca i można było wyszukać jakie mamy ustawienia tych parametrów dla danego dostawcy
-
JEŚLI dokumentem były dokumenty wewnętrzne (MM) to były brane DOMYŚLNE ustawienia - KTÓRE jak się okazuje mogą być RÓŻNE w zależności od ustawień dla konkretnego dostawcy
-
Tutaj mamy do czynienia z tym przypadkiem. Jeden EK ma tylko dokumenty MM - wszystko do niego przerzucono z innych EK. Wyliczenie dzierżawy ogólne i szczegółowe się różniły (jak się to rozbiło to wychodziło że właśnie o jeden dzień wartości).
Rozwiązanie:
-
przyjęto dla dokumentów MM założenie, że JEŚLI są wpięte w dany EK (a tutaj zawsze są) to jako firmę dostawcy/odbiorcy przyjmuje się FIRMĘ oznaczoną w danym EK jako Preferowany dostawca. ZAWSZE w EK mamy to ustawione na danego dostawcę bo jest on wtedy automatem brany we wszystkich dokumentach. Dlatego przyjęto że dla dokumentów MM bierzemy jako dostawcę firmę wskazaną w EK.
-
Dalej już liczymy tak jak zwykle ale uwzględniamy wtedy to jakie ustawienia mamy dla danego dostawcy.
Importery - kolorowanie logu importu
Widok logów importera został rozbudowany o kolorowanie informacji. Rekordy, które są tworzone oznaczane są kolorem żółtym, elementy wymagające uwagi na niebiesko a błędy na kolor czerwony. Pozostałe elementy nie są kolorowane. Pozwala to bardzo prosto wizualnie zobaczyć elementy, które wymagają uwagi podczas realizacji importów.
1.17.0.2
Integracja - integracja dostawcy ULMA - obsługa wielu dokumentów z systemu ACT o tym samym numerze
Integracja automatyczna dokumentów firmy ULMA przetwarzanych przez system ACT (rozbicie dokumentów na podkonta) powoduje generację kilku dokumentów typu WZ/PZ o tym samym numerze. System rozpoznaje teraz takie dokumenty i dodaje do nich numer subkonta do numeru dokumentu tak aby ułatwić identyfikację oraz umożliwić ich automatyczne przetwarzanie.
Przykład dokument WZ-12345 dla subkonta kontraktu 3456_3 będzie miał numer docelowy WZ-12345 (3) |
Formatka dokumentu MM - w liście miejsc składowania dodać numer konta, jeśli miejsce go posiada
W widoku tworzenia dokumentu MM (przeniesienia między magazynami) pole wyboru docelowego miejsca składowania prezentowane jest jako nazwa miejsca i jeśli miejsce ma przypisane konto to w nawiasach pojawia się numer tego konta.
Mobile - zakończenie sprawdzenia dostawy - można wybrać przeniesienie na magazyn ale nie tworzy się reklamacja
W trakcie procedury sprawdzenia dostawy można wykonać dwie operacje kończące:
-
utworzenie reklamacji (jeśli podczas zliczania pojawiły się problemy ilościowe/jakościowe)
-
przeniesienia na magazyn (jeśli użytkownik ma do tego uprawnienia)
Poprawiono sposób realizacji tego procesu. Od teraz jeśli pojawiają się nieścisłości to użytkownik otrzymuje zapytanie o możliwości utworzenia reklamacji ALE nie otrzymuje propozycji przenoszenia na magazyn. To będzie możliwe po rozwiązaniu reklamacji lub już w widoku Desktop.
Jeśli nie będzie elementów podlegających reklamacji, to wtedy pojawi się zapytanie o przeniesieniu na magazyn.
Dostawa - przeniesienie na magazyn zwrotu - pozwolić na przeniesienie na magazyn elementów nie istniejących w tym magazynie
W przypadku gdy chcemy przenieść dokument zwrotu na magazyn, system dotychczas nie pozwalał na przeniesienie dokumentu, który miał elementy, które nie istniały na magazynie docelowym. Oznaczało to, że w przypadku akceptacji zwrotu (korekty stanu magazynu na 'minus') elementy te wcześniej musiały istnieć na magazynie.
Od teraz system w przypadku wykrycia takiego przypadku zapyta użytkownika czy chce jednak przenieść taki dokument na magazyn. Po potwierdzeniu elementy zostaną utworzone na docelowym magazynie.
Oznacza to, że na magazynie pojawią się elementy o liczbie ujemnej. Wcześniej ich nie było, a przyjęcie dokumentu zwrotu zmniejszy ilość (z zera). |
Importer - importer zamienników/kompletów do typów elementów
Moduł importerów został rozbudowany o dodatkowe importery zamienników/kompletów do typów elementów. Pozwala to na masowy import listy zamienników i/lub definicji kompletów do realizowanych dostaw.
Widok porównawczy zamówień/dostaw/planów w podziale czasowym
System został rozbudowany o dodatkowy widok porównawczy zamówień/dostaw w widoku zbiorczym. Za pomocą menu kontekstowego w widoku zamówień można wygenerować porównanie wizualne zamówień i zrealizowanych dostaw.
Po wybraniu dostaw i wywołaniu akcji system przedstawia w widoku zbiorczym listę wszystkich typów asortymentu w jednej liście. W kolumnach przedstawiono informację zbiorczą o ilości zadeklarowanej w zamówieniach i zrealizowanych dostawach (dla WSZYSTKICH zamówień) a następnie rozbicie kompletności zamówień względem tych wszystkich dostaw. Bilansowanie następuje od pierwszego do ostatniego zamówienia w porządku chronologicznym.
Taki widok pozwala wyświetlić wszystkie zamówienia i zobaczyć ich kompletność na podstawie wielu dostaw, niekoniecznie odpowiadającym w 100% powiązanym z nimi zamówieniami. |
Potwierdzenie pobrania materiałów z magazynu poprzez skan karty RFID pracownika
W trakcie konfiguracji działania systemu (konfiguracja wdrożeniowa) można wymusić konieczność weryfikacji użytkownika podczas wydania z magazynu za pomocą karty RFID przypisanej do tego pracownika.
Po włączeniu tej konfiguracji użytkownika pobierającego materiał w interfejsie mobilnym nie można wybrać za pomocą selektora lub czytnika kodów kreskowych. Jedyna opcja to skan karty RFID.
Aplikacja AMAGE Shell obsługuje karty identyfikacyjne kompatybilne z standardem Mifare. |
Widok magazynu - akcja - przejdź do typu
W widoku magazynu pojawiła się akcja w menu kontekstowym, która pozwala na przejście do widoku definicji danego typu elementu. Ułatwia to nawigację i np. ustawienie stanów minimalnych/maksymalnych danego elementu.
Raport - lista obecności pracowników
Raporty zostały rozbudowane o dwa dodatkowe raporty powiązane z rozliczeniami czasu pracy. Można wygenerować raporty czasu pracy oraz listy rejestracji (surowych danych).
Importery - domyślna wartość dla parametru mapowania
Importery zostały rozbudowane o możliwość definicji domyślnych wartości podczas importu. Czasami/często zdarza się, że mamy plik źródeł danych typu Excel/CSV, który generowany jest z zewnętrznych systemów. Nie zawiera on wszystkich danych, które chcielibyśmy aby były importowane. Aby nie zmieniać cały czas pliku danych poprzez dodawanie takich kolumn importery zostały rozbudowane o możliwość definicji domyślnych wartości.
Znajdują się one w sekcji mapowania danych. Dynamiczne elementy zostały umieszczone w zakładce Elementy
, natomiast pojawiła się dodatkowa zakłada Domyślne wartości
. W niej można zdefiniować dodatkowe kolumny, które będą miały domyślnie ustawioną podaną wartość.
Pozwala to na import danych z jednego źródła i dodanie dodatkowych parametrów (stałych) do procesu importu.
Parametry domyślne mają PRIORYTET nad danymi dynamicznymi tj. jeśli w danych dynamicznych powiemy np. że "login" znajduje się w kolumnie C importu i dodatkowo zdefiniujemy domyślną wartość "login" na "xxx" to właśnie ta wartość zostanie zapisana w danych. |
Moduły: import/eksport
Importer użytkowników - definicja typu identyfikatora
W importerze pracowników dodano możliwość określenia typu identyfikatora. Typ wybiera się poprzez podanie kodów:
-
BARCODE - kod kreskowy
-
DATAMATRIX - kod 2D typu DataMatrix
-
QRCODE - kod 2D typu QRCode
-
RFID_MIFARE - karta RFID typu Mifare
Jeśli podana zostanie wartość identyfikatora w imporcie a NIE zostanie podany jego typ, to domyślnie zostanie ustawiony typ BARCODE. |
Moduły: pracownicy, import/eksport
Widok pracownika - informacja o jego identyfikatorach
Widok pracownika został rozbudowany. W szczegółach pracownika, oprócz istniejących danych pracownika, pojawiła się lista identyfikatorów, które dany pracownik ma przypisane.
Moduł: pracownicy
Importery - zmiana sposobu zapisu konfiguracji w celu obsługi automatycznych importów przez integracje
Importery zostały przebudowane aby w pełni wykorzystać możliwości integracji automatycznych poprzez kanały typu FTP/Email/SQL. Wszystkie importery danych obsługują teraz szablony, które przechowują całą konfigurację (opcje, mapowania, domyślne parametry) w formacie, który można przenosić pomiędzy instancjami oraz wykorzystać w automatycznych integracjach.
Dashboardy - dostęp do dashboardów przez interfejs dashboardów
Dla systemów z włączonym dostępem do interfejsu dashboardów umożliwiono wizualizację na panelach/ekranach dostępnych dashboardów i wizualizacji bez konieczności logowania. Pozwala to na udostępnienie dashboardów dla zewnętrznych użytkowników.
Dashboardy energii - dodatkowe kafelki (aktualna wartość parametru), wykresy (dzienny, dzienny różnic)
Dashboardy w module energii otrzymały dodatkowe kafelki oraz wykresy powiązane z wyświetlaniem ustawień parametrów dla zasobów:
-
kafelek z aktualną wartością parametru
-
wykres doby (24 godzin) wartości parametru
-
wykres słupkowy doby (24 godzin) różnic wartości parametrów - wartość początkowa/końcowa godziny
Kafelki te pozwalają na wizualizację danych licznikowych oraz dowolnych aktualnych parametrów systemu.
1.17.0.1
Raport częściowej płatności dzierżaw rozbudowany o dodatkowe informacje
-
Raport rozbudowany o dodatkowe informacje. Informacje dotyczą analizy dzierżawy i wskazują dodatkowe wartości dotyczące dzierżawy i wyliczeń. Wskazują daty rozpoczęcia i zakończenia dostaw/zwrotów, liczby dni wstrzymań, wartości dzierżaw z/bez uwzględnienia wstrzymań dzierżawy
Dodanie jawnej lokalizacji dla zamówień/dostaw
-
Do zamówienia i dostawy dodano jawne pole lokalizacji. Wskazuje ono miejsce realizacji zamówienia/dostawy. W przypadku gdy jest jawnie podane, to system uwzględnia go w identyfikacji miejsca na mapie. Jeśli nie jest podane, system próbuje wywnioskować lokalizację na podstawie danych z
Faktury - analityka dzierżaw - faktury widoczne od razu bez konieczności ich rozliczania
-
W widoku analitycznym dzierżaw pojawia się dodatkowa tabela z fakturami powiązanymi z danym elementem (obiektem, elementem konstrukcyjnym)
PVD - Obsługa komunikacji z PV Huawei przez REST API
-
Dodanie modułów komunikacyjnych z urządzeniami Huawei do obsługi instalacji fotowoltaicznych. Po szczegółową konfigurację aplikacji/agregatora danych PVD odnieś się do dokumentacji tego urządzenia. System umożliwia generację wstępnej konfiguracji (mapowania parametrów) dla tego urządzenia i eksport jego do formatu JSON, który następnie wykorzystywany jest przez agregator. UWAGA. Do poprawnej komunikacji wymagany jest dostęp agregatora do systemu Huawei FusionSolar udostępnionego na ich platformie internetowej.
Importer - faktury - pole kategoria
-
Importer faktur z dodatkowym polem KATEGORIA, które pozwala za import danych z CSV/XLS z uwzględnieniem kategorii faktury i automatycznym jej utworzeniem.
Faktury - podsumowanie w liście - wartości netto/brutto
-
Widok faktur w podsumowaniu (na dole tabeli) przedstawia wartość sumaryczną faktur zarówno netto oraz brutto.
Zasób - eksport danych ustawień parametrów do urządzenia PVD w formacie Huawei PV
-
W widoku szczegółów zasobu w menu kontekstowym pojawiła się możliwość eksportu danych dla urządzeń PVD (agregatorów danych) w formacie Huawei PV (przemienniki częstotliwości wykorzystywane w instalacjach fotowoltaicznych). Eksport danych dostarcza konfiguracji, która może być użyta w urządzeniach PVD do pobierania danych i przesyłania ich bezpośrednio do systemu.
Zlecenia pracy - plan - możliwość zsumowania elementów tego samego typu
-
W przypadku planów materiałowych dla zlecenia pracy dodano dodatkową opcję, która pozwala na połączenie elementów tego samego typu w ramach danego zlecenia. To pozwala na dodanie wielokrotne elementów tego samego typu (inny kod, wynik projektowania) a poprzez tą opcję zsumowanie widoku.
Zlecenia pracy - lista - konfigurowalna widoczność kolumn obliczeniowych (wdrożeniowa flaga)
-
Kolumny wyliczeniowe w widoku zleceń pracy takie jak postęp zleceń podrzędnych oraz kompletność materiałów magazynowych mogą opóźniać wyświetlaniem wszystkich zleceń. Powstaje to w przypadku gdy dana instancja bardzo intensywnie wykorzystuje powiązanie zleceń (dziesiątki tysięcy powiązanych zleceń). Wszystkie te dane dostępne są w widoku szczegółów zleceń pracy więc można w takich przypadkach w widoku listy wyłączyć te kolumny znacznie przyśpieszając wyświetlanie. Wdrożeniowiec może takie ustawienia włączyć/wyłączyć na żądanie.
Widok szczegółów zasobu - przejdź do listy zasobów z danej grupy
-
W widoku szczegółów zasobu, jeśli przypisano go do grupy produktów, można przejść do widoku danej grupy wraz z listą wszystkich zasobów w tej grupie.
Integracje - Xpertis faktury - wykorzystanie pola REF do identyfikacji elementów faktur i ich unikalności
-
Podczas integracji z systemem ERP Xpertis i danymi faktur wykorzystywane jest dodatkowe pole unikalnego identyfikatora obiektu w celu poprawnego importu faktury oraz wykrycia istniejącego już wpisu w systemie.
Pomoc - pokazywanie co nowego w systemie z licznikiem nowości dla użytkowników
-
Pomoc systemu AMAGE została zintegrowana bezpośrednio w widoku głównym aplikacji. Po naciśnięciu przycisku
?
system pokazuje portal pomocy w docku w prawej części aplikacji. -
W przypadku gdy pojawiają się nowe funkcjonalności lub nowe wiadomości przycisk pomocy pokazuje przy starcie informację o ilości nowych wiadomości w pomocy.
-
Po naciśnięciu przycisku pokazuje się główne okno pomoc (portal). Tutaj możemy przejść do informacji, dokumentacji lub instrukcji użytkownika.
-
W przypadku gdy mamy nowe wiadomości lub nowe funkcje się pojawiły w systemie, pojawiają się odpowiednie komunikaty. Naciśnięcie przycisków z liczbami wyświetli okno informacyjne z szczegółami wszystkich nowości lub wiadomościami dla użytkowników. Przejście pomiędzy wiadomościami za pomocą przycisków
Poprzednie
/Następne
.
Jeśli użytkownik zamknie to okno, liczniki się zerują i już te informacje nie są mu przypominane. Zawsze można dotrzeć do tych informacji z portalu głównego. |
-
Górne przyciski pozwalają na: przejście do strony startowej portalu, przejście do widoku zbiorczego wiadomości, przejście do listy aktualnych zmian, wyświetlenie pomocy kontekstowej (w tym samym oknie) lub kolejnym przyciskiem wyświetlenie pomocy w oderwanym oknie z możliwością powiększenia okna dokumentacji.
Importer - importer definicji kompletów do typów elementów
-
Nowy importer dla obszaru typów elementów. Pozwala z arkuszy CSV/XLS zaimportować dane dotyczące zamienników elementów. Zamienniki są wykorzystywane podczas operacji planowania wydań, operacji magazynowych i zamówień/dostaw. Pozwalają na inteligentną zamianę elementów projektowych z tymi elementami, które zostały wykorzystane do realizacji prac.
1.17.0.0
Importery - uproszczony importer danych widoczny w głównej części systemu
-
Uproszczony importer danych dostępny w widoku głównego interfejsu. Dostępny w menu kontekstowym dla (aktualnie): Faktur, Zamówień, Dostaw, Dokumentów magazynowych. Pozwala zwykłym użytkownikom szybko zaimportować dane do systemu.
Początkowe mapowanie danych należy wykonać za pomocą konfiguracji w części systemowej. Wskazać pola, opcje itp. Dopiero po zapisaniu mapowania tej konfiguracji jest ona dostępna dla użytkowników w głównym interfejsie. |
-
Interfejs jest uproszczony i zawiera tylko niezbędne operacje - wskaż plik, wybierz szablon i importuj (z możliwością testowego importu)
Przeglądarka raportów - widoczność raportów uzależniona od uprawnień użytkownika
-
Przeglądarka raportów oprócz widoczności raportów zgodnie z włączonymi dla danej instancji modułami dodatkowo uwzględnia aktualne uprawnienie użytkowników do poszczególnych funkcji systemu. Jeśli użytkownik nie ma uprawnień do danej sekcji systemu, to raporty nie będą dla niego widoczne.
Scheduler - potwierdzenie notyfikacji - możliwość potwierdzania przeterminowanych notyfikacji bez terminu ważności (domyślny termin)
-
Dodatkowe opcje do schedulera wyłączającego notyfikacje, które nie mają ustawionego terminu ważności. Więcej w dokumentacji schedulerów.
Przeniesienie na magazyn dokumentu dostawy - pominięcie elementów o zerowej ilości.
-
System podczas przenoszenia dostawy na magazyn na początku robi korektę ilości elementów do wprowadzenia z dostawy na dany magazyn w ODNIESIENIU do elementów, które już na ten magazyn zostały wprowadzone. Jeśli po takiej korekcie ilości będą zerowe, to zostaną pominięte. Jeśli wszystkie elementy są zerowe to nie będzie tworzony dokument magazynowy.
-
Przykład. Dostawa
100
elementówX
na magazynY
. Wszystkie elementy zostały dodane za pomocą dokumentu nr 1. Użytkownik tworzy nowe przeniesienie na magazyn. System sprawdza, że powinien wprowadzić na magazyn100
elementów. Jednocześnie widzi, że pierwszy dokument dostawy już zawiera100
elementów. Odejmuje to od aktualnej ilości SPRAWDZONEJ dla dostawy. Wychodzi0
elementów. Oznacza to, że ten typ elementu zostaną pominięty przy tworzeniu tego dokumentu. JEŚLI był to tylko jeden element to dokument przeniesienia NIE zostanie w ogóle wygenerowany.
Listy elementów zamówień/dostaw/magazynu - konfigurowalne kolumny
-
Listy elementów w szczegółach dokumentów mają konfigurowalną listę kolumn. Pozwala to na definicję własnych widoków kolumn i włączenie/wyłączenie tych kolumn które są w danej instancji istotne.
Instancja testowa - banner na dole strony dotyczącego włączenia instancji testowej - wersja desktop/mobile
-
Instancja testowa oprócz komunikatu podczas zalogowania do systemu wyświetla pomarańczowy banner na dolnej krawędzi ekranu aplikacji informujący, że pracujemy na wersji testowej. Komunikat dostępny jest w interfejsie desktop i mobile.
Akcja - wyślij ponownie link do logowania do portalu dostawcy przez email dla zamówień/dostaw/reklamacji
-
W widoku desktop zamówień/dostaw/reklamacji oprócz linku do dostępu bezpośredniego do portalu dostawcy pojawia się przycisk umożliwiający przesłanie do wybranych adresów. Adresy można wpisać samodzielnie lub wybrać z dostawcy, który jest przydzielony do zamówienia lub z kontaktów danego dostawcy. Komunikat również jest modyfikowalny.
Zamówienie - połącz elementy i zsumuj ilości
-
Widok zamówienia umożliwia wyświetlenie elementów zamówienia w kilku możliwościach sumowania. Jednym z nich jest połączenie ilości. Zamówienie może istnieć jako zamówieni danego elementu w wielu rekordach. Włączenie tej opcji pozwoli na zsumowanie ich i przedstawienie jako jeden rekord.
Zamówienie - połącz elementy z zamówienia i dostaw (nowe)
-
Widok zamówienia może przedstawiać elementy z samego zamówienia (i porównanie ich z dostawami), może też pokazywać elementy bezpośrednio określone z dostaw (nawet jeśli zamówienie jest puste). Ta funkcjonalność dodaje opcję połączenia elementów z zamówienia i dostaw. To pozwala na dołączenie do listy zamówieniowej tych elementów, które pojawiły się jako nowe w dostawach.
Wsparcie Helpdesk - widoczność osobno definiowalna dla Desktop i Mobile - wdrożeniowa flaga
-
Kontrolka do komunikacji z systemem AMAGE (helpdesk) oraz dostępu do bazy wiedzy ma możliwość konfiguracji wdrożeniowej czy jest widoczna w sekcji desktop i/lub jest widoczna w sekcji mobile. Opcja ta teraz jest możliwa do ustawienia osobno dla tych interfejsów.
Dostawa - automatyczne przyjęcie z określoną datą dostawy
-
Dostawa w interfejsie desktop posiada akcję wykonującą automatyczne sprawdzenie dostawy. Pozwala to na wykonanie sprawdzenia bez wywoływania interfejsu mobilnego/wykonywania ręcznego sprawdzenia. System automatycznie określa ilość sprawdzoną na zadeklarowaną w dostawie. Automatycznie również łączy elementy zduplikowane i je sumuje. W momencie realizacji tej operacji użytkownik ma możliwość określenia daty wykonania sprawdzenia.
Dokumenty zamówienia/dostawy/magazynowe - wybór licznika do generacji numeru
-
Podczas tworzenia dokumentów istnieje możliwość wyboru domyślnego licznika przypisanego do danego dokumentu lub wybór dowolnego licznika dostępnego w systemie do generacji numeru. Pozwala to posiadać kilka liczników np. do zamówień w zależności od branży.
Wielo-walutowość zamówień i dostaw
-
System umożliwia rejestrację zamówień/dostaw w wielu walutach a nie tylko w jednej walucie głównej. Walutę określamy w definicji zamówienia/dostawy. System pozwala również na deklarację kursu wymiany i integrację z systemem NBP do pobrania aktualnego kursu waluty.
Magazyn - definicja waluty magazynu
-
Magazyny mają możliwość określenia swojej waluty rozliczeniowej. W przypadku określenia waluty w momencie realizacji deklaracji dokumentów magazynowych (lub transferu dostaw do magazynu) system pozwoli na transfer tylko dokumentów o podanej walucie.
Dokument transportu - dodatkowe dane dot. sposobu transportu
-
Dla dokumentu dostawy mamy możliwość definicji dodatkowych informacji o transporcie. Informacje o nadmiarowym transporcie, wymaganiach pompy/dźwigu, nr rejestracyjnym i dodatkowych danych pojazdu znajdują się w informacjach oprócz istniejących informacjach o dostawie kurierem.
Bugfix - Przeniesienie na magazyn - nie przenosić jeśli wszystkie elementy dostawy są = 0 oraz pomijać te elementy z = 0
-
System nie będzie przenosił na magazyn dokumentu dostawy, jeśli po sprawdzeniu istniejących dokumentów magazynowych ilości do przeniesienia będą wyzerowane. Należy pamiętać, że system sprawdza w trakcie przenoszenia na magazyn istniejące dokumenty przypisane do tej dostawy i odpowiednio koryguje ilości na podstawie już wprowadzonych wcześniej.
Bugfix - wstrzymania dzierżawy nie uwzględniają rekurencyjności
-
Wstrzymania dzierżawy w przypadku definicji rekurencyjności (np. powtarzaj co miesiąc w pierwszą niedzielę, środę i piątek) nie uwzględniały takich warunków i traktowały tylko pierwszą definicję zakresu dat do wyliczenia wstrzymań.
sprawdzenie automatyczne dostawy - połącz elementy tak jak w sprawdzeniu manualnym
-
W przypadku wywołania sprawdzenia dostawy automatycznej, system sprawdzi czy elementy nie są zduplikowane i automatycznie je połączy ze sobą. Tj. jeśli element
X
był dwa razy w ilościach5
i10
to po sprawdzeniu będzie jeden wpis z ilością15
. Opisy elementów dostaw zostaną połączone.
Import faktur - pola osoby odpowiedzialne
-
Dodatkowe pola do importu faktur. Osoba/osoby odpowiedzialne. Dwa pola. Jedno dla powiązania z użytkownikiem poprzez login. Drugie pole dowolne tekstowe z możliwością umieszczenia dowolnego tekstu.
Portal dostawcy - import deklaracji dzierżaw w formacie XLS
-
Portal dostawcy ma możliwość importu danych dotyczących dostawy w formacie XLS (dodatkowo do obsługiwanego formatu CSV). Dane są tożsame z formatem CSV.
Podanie niepoprawnego adresu wyświetlało komunikat o błędzie
-
Jeśli przez przypadek podano w adresie URL przeglądarki niepoprawny adres, literówkę, brak parametru itp. to system pokazywał ogólny widok błędu. Teraz zostało to zmodyfikowane i jeśli takie coś wystąpi, to system pokaże ładny :) komunikat, że coś chyba z adresem jest nie tak.
Import dokumentu dostawy - format Asseco Softlab ERP
-
Import w portalu dostawcy bezpośrednio z pliku XLS eksportu danych dokumentu dostawy z systemu Softlab ERP firmy Assecco. Wymagania co do dokumentu następujące:
-
Numer dokumentu w komórce B2
-
Data dokumentu w komórce G2
-
Elementy deklaracji zawartości dokumentu od wiersza 12
-
Element - symbol - nr zamówieniowy - kolumna C
-
Element - symbol - opis artykułu - kolumna D
-
Element - symbol - ilość - kolumna E
-
Element - symbol - waga elementu - kolumna F
-
Element - symbol - cena jednostkowa - kolumna G
-
Element - symbol - wartość - kolumna H
-
Filtry wyszukiwania - scroll jeśli liczba parametrów za duża do wysokości okna
-
Jeśli filtry w aplikacji są za duże (za dużo parametrów) to filtr poprawnie pokazuje paski przesuwania pionowego aby dostać się do wszystkich parametrów filtra.
Mobile - zwiększenie szerokość widoku szczegółów
-
W widoku mobilnym w przypadku korzystania z urządzeń o większym ekranie (tablety) dane rozszerzają się dowolnie na całą szerokość dostępnego widoku (poprzednio była ograniczona maksymalna szerokość tych widoków)
Mobile - klikalny link nazwy aplikacji → przekierowanie na startową stronę
-
W widoku mobilnym link z nazwą aplikacji jest klikalny i przekierowuje na stronę startową widoku (definiowaną w trakcie wdrożenia np. przyciski startera)
Filtrowanie listy faktur po kategoriach
-
Listy faktur mają rozbudowany filtr dodatkowy o kategorię faktur. Kategorię wprowadzamy dla każdej z faktur - jest to dowolna wartość tekstowa. Następnie mamy możliwość filtrowania listy faktur zgodnie z tym kluczem.
Wprowadzanie faktur z ujemnymi wartościami. W taki sposób mamy możliwość wprowadzenia faktur korygujących od strony dostawcy.
-
Edytor faktur umożliwia wprowadzenie wartości ujemnej zarówno do wartości elementów faktury jak i do całkowitej wartości faktury
Widok typów - nawigacja do zasobów bezpośrednio z widoku szczegółów typu elementu
-
W widoku szczegółów typu elementu, w menu kontekstowym dodano dwie akcje pozwalające szybko zobaczyć zasoby, które są instancją danego typu. Akcje pozwalają albo wyświetlić zasoby w oknie dialogowym albo przejść do widoku listy zasobów z włączonym odpowiednim filtrem.
Widok typów - wywołanie konfiguracji szablonów parametrów z widoku listy typów
-
W widoku typów w menu kontekstowym listy typów udostępniono akcję, która pozwala na wyświetlenie w interfejsie głównym aplikacji okna do konfiguracji szablonów parametrów. Użytkownik nie musi już przechodzić do sekcji konfiguracji aby wykonać tą operację.
Bugfix - błąd podczas eksportu dokumentu dostawy do CSV
-
Błąd występował podczas eksportu do formatu CSV gdy format oczekiwał dostępności przydzielonego konta rozliczeniowego powiązanego ze zleceniem pracy. Jeśli dostawa nie zawierała tych danych (zlecenia pracy) to eksport nie był możliwy. Poprawka uniezależnia eksport do tego typu powiązań.
Szybka edycja właściwości faktur
-
W menu kontekstowym faktur dostępna jest akcja szybkiej edycji. Pozwala na zaznaczenie faktur i szybkie ustawienie podstawowych parametrów - stanu, kategorii oraz osoby przypisanej do danej faktury.
Bugfix - Wykresy parametrów - dane wg. strefy UTC zamiast lokalnej (tooltip + oś czasu)
-
Wykresy ustawień parametrów wyświetlały dane w osi czasu z formatowaniem czasu zgodnie ze strefą czasową UTC (np. przesunięte o 1h). Poprawka zmienia to i wyświetla zgodnie z aktualną strefą czasową systemu i mechanizmu rejestracji.
Widok szczegółów zasobu - dodanie podrzędnego zasobu zakładki podrzędnych zasobów
-
System umożliwia grupowanie zasobów w drzewo. Jeden zasób może być "rodzicem" innych zasobów. Na przykład można w taki sposób pokazać strukturę urządzeń - przemiennik częstotliwości jest głównym zasobem, który składa się z zasobu "inwerter" oraz zasobu "karta komunikacyjna". Każdy z nich ma własne właściwości i jest pełnoprawnym zasobem w systemie. Ta zmiana wprowadza możliwość bezpośredniej definicji/wyboru podrzędnych zasobów w widoku szczegółów zasobu.
Tabela ustawień parametrów z jednostką
-
W interfejsie desktop dodano dodatkową kolumnę zawierającą jednostkę danego parametru w widoku ustawień parametrów danego zasobu. Ułatwia to kontrolę wartości danej jednostki.
Wykresy parametrów - definiowalny zakres wykrycia przerw w danych
-
Wykresy parametrów w formie linii czasu (timeline) pozwalają wyświetlać dane w sposób liniowy. Oś czasu jest spójna tj. nie zawiera przerw pomiędzy poszczególnymi zakresami czasowymi danych. Dodano dodatkowe pole wyboru, które pozwala na wizualne przedstawienie przerw w danych np. jeśli pomiary są realizowane co kilka minut, ale przerwa większa niż 1 godzina powinna być w jakiś sposób wyświetlona, to wybieramy wartość 60 (minut). Wtedy system przerwy pomiędzy pomiarami > 60 minut będzie przedstawiał jako przerwa w danych.
Wykresy parametrów - typ wykresu Linia, Obszar
-
Wykresy parametrów pozwalają na wybór typu wykresu. Domyślnym wykresem jest wykres liniowy. Dodatkowo można wybrać typ wykresu: Obszar. Pozwala to na wyświetlenie danych w formie wykresu liniowego wypełnionego do osi odciętych.
Zamówienia - możliwość utworzenia zamówienia/listy materiałowej na podstawie struktury zasobów
-
Jeśli mamy zaimportowane do systemu listy zasobów (urządzenia, materiały konstrukcyjne, elementy projektowe) określonych typów, to system umożliwia wygenerowanie na ich podstawie zamówienia materiałów.
-
W widoku zbiorczym zasobów filtrujemy odpowiednie elementy a następnie z menu kontekstowego dla widoku możemy wybrać opcję generacji zamówienia na podstawie zaznaczonych elementów.
Portal dostawcy - dodać przyciski do pobrania szablonów dokumentów
-
W Portalu Dostawcy dodano przycisk do pobrania przykładowych plików importu dla wybranych typów importowanych danych.
-
Po wybraniu akcji związanej z importem dostawy, w formatce importu pojawił się dodatkowy przycisk, który jest aktywny dla wybranych importowanych typów. Pozwala to na pobranie przykładowego pliku (XLS, CSV) zgodnego z danym formatem.
Widok obiektów - dodatkowe filtry - przypisani
-
W widoku obiektów/zleceń pracy pojawiły się dodatkowe pola filtrowania, które pozwalają na wybranie obiektów/zleceń zgodnie z przypisaniem - osoby, wydziału lub kontrahenta.
-
Pozwala to na wybranie np. zleceń przypisanych do firmy X, które są aktualnie realizowane przez nią jako podwykonawcę.
Dashboard dzierżaw - szybkie dodanie faktury i rozbicia kosztów
-
W widoku analitycznym dzierżawy pojawiły się dodatkowe przyciski, które umożliwiają szybkie dodanie faktury/rozliczenia kosztów w kontekście do wybranego obiektu/elementu konstrukcyjnego. Nie ma potrzeby przechodzić do widoku faktur lub szczegółów danego obiektu/zlecenia.
Elementy magazynowe i informacja kto/kiedy pobrał
-
W historii elementów magazynowych oprócz istniejących danych pojawiły się informacje o osobach, które wydawały/przyjmowały dany materiał w danym dokumencie magazynowym. Można za pomocą tej informacji wiedzieć, kto był odpowiedzialny za dany materiał bez konieczności sprawdzenia danego dokumentu.
Zamówienia, dostawy, dok. magazynowy - możliwość pokazania parametrów (domyślnych) typów
-
W widoku podglądu elementu (zdjęcie) dodano przycisk, który jest aktywny jeśli dany typ posiada swoje, zdefiniowane parametry.
-
Po jego wybraniu pojawia się informacja o zdefiniowanych parametrach, jednostce oraz przyjętych wartościach domyślnych dla danego typu.
Szybkie zamówienie z menu kontekstowego obiektu/zlecenia pracy
-
Zamówienie można wygenerować teraz bezpośrednio z menu kontekstowego obiektu/zlecenia pracy w liście zleceń. Po wyborze danego obiektu i wywołania akcji, automatycznie zacznie się generować proces zamówienia (szybkie, zwykłe)
Akcja - zaktualizuj ceny w zamówieniu/dostawie na postawie cen w definicji typu elementu
-
W przypadku, gdy do systemu zostaną zaimportowane zamówienia z zewnętrznych źródeł, które nie posiadają przydzielonych cen jednostkowych możemy za pomocą tej akcji zaktualizować ceny na takie jakie zostały zdefiniowane w typach elementów (asortymencie). Akcja przypisze elementom zamówienia ceny zdefiniowane w typach (obszar magazynowy)
Faktury - dodatkowe pola (brutto, netto, rabat)
Faktury zostały rozbudowane o dodatkowe pola pozwalające na określenie w pełni właściwości faktury. Pola sumujące to oprócz wartości brutto, również netto, wartość rabatu oraz suma podatku.
Controlling - filtr - pokazuj tylko wartości z przekroczonym budżetem (na minusie)
Dodatkowy filtr w widoku controllingu pozwala na wyświetlenie tylko informacji, które mają przekroczone wartości kontrollingowe tj. koszty są większe niż zaplanowane wydatki.
Do bilansu uwzględniane są zarówno faktury jak i zamówienia, które jeszcze nie są zrealizowane (zakończone) ale są jeszcze w trakcie realizacji. |
Faktury - centrum kosztów - powiązanie z zamówieniem/dostawą
Centrum kosztów rozbudowano o powiązanie faktury z zamówieniem/dostawą. Pozwala to na wprowadzenie centrum kosztów dla faktury względem określonej dostawy. W widoku zamówień/dostaw widoczne są faktury, które są powiązane z danym obiektem.
Faktury - informacja o osobie odpowiedzialnej za przyjęcie/wystawienie
Faktura posiada dodatkowe pola, które mogą przechowywać informacje o osobach odpowiedzialnych za realizację danej faktury. Pola są podzielone na dwa typy. Pierwsze pole jawnie wskazuje użytkownika systemu (podczas importu powiązanie przez login użytkownika). Drugie pole to zwykłe pole tekstowe z dowolną zawartością.
Takie podejście pozwala, w przypadku gdy mamy takie informacje określenie osoby bezpośrednio z systemu AMAGE, co ułatwia filtrowanie i analizę. Pole dowolne pozwala na wpisanie dowolnej osoby/osób niekoniecznie posiadających dostęp do systemu.
Szczegóły kontrolingu - opcja do sumowania wszystkich lat kontrolingu w polach informacyjnych
W widoku szczegółów controllingu filtr dat rozbudowano o podanie dowolnego zakresu danych. Pozwala to na wyświetlenie na wykresach dowolnych okresów danych, a nie tylko jednego roku kalendarzowego. Przydatne jest to przy analizie projektów, które trwają więcej niż jeden rok, lub ich czas realizacji obejmuje przełom lat.
Faktury - statusy faktur - przyjęta/wystawiona, w płatności, zapłacona, anulowana
Faktury posiadają swój status. Status pozwala na określenie informacji szczegółowej o zrealizowanej/wystawionej płatności.
Faktury z możliwością określenia ich kategorii
Faktura posiada możliwość określenia swojej kategorii tj. dowolnego tekstu identyfikującego daną fakturę. Użytkownik ma możliwość dodania kategorii w momencie deklaracji faktury lub wykorzystania istniejącej kategorii. Importery faktur również obsługują możliwość importu kategorii podczas tego procesu.
Faktury - lista faktur w widoku szczegółów kontrahenta
Widok kontrahenta został rozbudowany o dodatkową zakładkę przechowującą informacje o przypisanych do danego kontrahenta fakturach.
Finanse - faktura powiązana z kontem
Faktura w centrum kosztów może być powiązana z dowolnym kontem księgowym. Pozwala to na analizę kosztów/przychodów względem kont kosztowych oraz analizę kontrolingową.
Faktura - określenie elementów składowych faktury
Dotychczas faktury posiadały tylko podstawową informację o wystawcy, wartości i głównych danych. Od teraz faktury zostały rozbudowane o szczegółowe elementy składowe tak jak byście oczekiwali od modułu fakturowego. Każda faktura posiada możliwość dodania treści swoich elementów, wartości, kwocie podatku (osobny słownik definicji wartości finansowych), rabacie itp. System automatycznie wylicza wszystkie inne powiązane pola.
Faktura - określenie waluty faktury
Faktury otrzymały możliwość określenia swojej waluty. Istnieje możliwość przechowywania w systemie faktur wielo-walutowych. Obsługiwane są również możliwości zapisania wartości kursu danej waluty zgodnie z dowolnym wpisem lub notowaniami NBP.
Pobieranie kursów z NBP API
System został rozbudowany o możliwość pobierania kursów walut z koszyka A notowań Narodowego Banku Polskiego (NBP). System wymaga do tego połączenia do sieci internet do portali informacyjnych NBP. Dane te zapisywane są w dokumentach, które mają możliwość przechowywania wartości wielo-walutowych (faktury, zamówienia, dostawy).
Faktura - zapis aktualnego kursu z NBP
W trakcie edycji faktury, zmiany terminów faktury (data wystawienia, data zakupu) system automatycznie aktualizuje kurs zgodnie z notowaniami NBP na dany dzień.
Faktura - filtry po kategorii
Lista faktur została rozbudowana o możliwość filtrowania po dostępnych kategoriach faktur. Kategorie definiuje użytkownik w trakcie dodawania/importowania faktury.
Faktura - możliwość wprowadzania faktur/elementów o wartości ujemnej
System od teraz umożliwia wprowadzania faktur o wartości ujemnej - korekty, bilansowanie faktur itp.
Faktury - szybka edycja (kategoria, status) bezpośrednio z menu kontekstowego
Widok listy faktur został rozbudowany o dodatkowe akcje w menu kontekstowym widoku. Za pomocą menu i szybkiej edycji użytkownik ma możliwość szybkiej modyfikacji faktury (status, kategoria) dla wielu wybranych faktur.
Faktura - lista faktur - podsumowanie listy z podziałem na waluty
W widoku listy faktur dodano w podsumowaniu dodatkowy przycisk (wygląda jak łącze internetowe), który po wywołaniu wyświetla dialog z podsumowaniem wszystkich faktur i ich wartości z podziałem na waluty.
Główne liczniki w widoku listy faktur podają tylko wartości w głównej walucie (np. zł). Aby zobaczyć wartości w innych walutach należy skorzystać właśnie z tego widoku. |
Faktura - lista faktur - wartość brutto, netto, do zapłaty, waluta
W liście faktur pojawiły się dodatkowe kolumny przedstawiające wartości brutto/netto, wartość do zapłaty i walutę.
Kontroling - przypisanie masowe do kategorii
W liście kontrolingowej menu kontekstowe zostało rozbudowane o dodatkową opcję, która umożliwia dodanie nowej/zmianę kategorii danego elementu kontrolingu.
Kontroling - dodatkowy wymiar - wartość zamówień
W widoku kontrolingu został dodany dodatkowy wymiar - wartość zamówień. Informacja pochodzi z modułu dostaw. W momencie, gdy dla danego konta kontrolingowego, zlecenia pracy zostanie przypisane zamówienie, to zaczyna ono być uwzględniane w rozliczeniach kontrolingowych.
Zamówienie zostaje uwzględniane w wyliczeniach do momentu, gdy nie zostanie mu zmieniony stan na końcowy tj. zakończone, anulowane. Wtedy istnieje założenie, że dla danego zamówienia została wygenerowana faktura i będzie ona wpływała wtedy na kontroling w swoim wymiarze.
Kontroling - dynamiczny obiekt kontrolingowy
System umożliwia definicję dynamicznego elementu kontrolingowego. Dynamiczny element będzie pobierał swoje wartości z własnych danych ORAZ danych pochodzących z powiązanych zleceń pracy lub wprowadzonych wprost powiązanych kont kontrolingowych.
Takie rozwiązanie umożliwia grupowanie kont kontrolingowych np. wszystkie konta dotyczące zakupów eksploatacyjnych w jedno konto wspólne, dla którego są określane dodatkowe plany kosztowe.
System ŁĄCZY własne wartości kontrolingowe danego konta z elementami podrzędnymi. Pozwala to na dodatkową kwalifikację kosztów w głównym elemencie kontrolingowym ORAZ dodanie do niego kosztów z elementów podrzędnych. |
Kontroling - drzewo zależności elementów kontrolingu (podrzędne)
System umożliwia definicję listy powiązanych elementów kontrolingowych dla danego elementu. Pozwala to na zgrupowanie w jednym elemencie kosztów/planów dla poszczególnych elementów podrzędnych.
Controlling - eksport widoku do excela
System umożliwia eksport aktualnego widoku elementów kontrolingowych do arkusza Microsoft Excel. Eksportowane są wszystkie wymiary danego konta kontrolingowego umożliwiając pełną analizę również w zewnętrznych narzędziach.
Importer - import z excela ze wskazaniem arkusza i od którego rzędu
Wszystkie importery w systemie zostały rozbudowane o możliwość wskazania arkusza oraz rzędu, od którego dany importer będzie przetwarzał dane. Opcja ta jest dostępna w przypadku wyboru jako plik importowany elementów z pliku Microsoft Excel. Parametry są dostępne w widoku opcji dla każdego importera.
Importer dostaw - wskazanie w GUI magazynu i miejsca
Importer dostaw został rozbudowany o możliwość definicji wprost danych docelowego magazynu/miejsca składowania. Dane te wprowadzamy w panelu opcji w trakcie definicji importu danych.
System nadal umożliwia dynamiczną definicję magazynu/miejsca składowania poprzez pola w arkuszu Microsoft Excel. |
Importer dostaw - określenie jaki stan docelowy dostawy (w transporcie, dostarczona)
Importer dostaw został rozszerzony o możliwość wskazania docelowego stanu danego dokumentu po imporcie do systemu. Pozwala to na zaimportowanie zarówno dokumentów, które dopiero będą przetwarzane przez system jak i zaimportowanie dokumentów już zrealizowanych (wstecznie), które nie powinny być przetwarzane przez system i np. od razu zmieniony ich stan na "Zakończone"
Widok integracji - automatycznie odświeżaj widok po rozwiązaniu kroku
W widoku integracji danych system automatycznie będzie odświeżał widok po rozwiązaniu dowolnego kroku integracji realizowanego ręcznie przez użytkownika.
Importer - zlecenia pracy - możliwość oznaczenia rekordu do usunięcia
Importer zleceń pracy został rozbudowany o dodatkowe dynamiczne pole, które pozwala na usunięcie danego zlecenia pracy z systemu.
Jest to działanie destrukcyjne i podczas usuwania zlecenia pracy zostaną usunięte również elementy powiązane tj. plan materiałowy, plan zasobów itp. |
Importer - zlecenia pracy - pola dotyczące zakresu i wydajności
Do importera zleceń pracy dodano obsługę pól dotyczących zakresu/wydajności pracy pracowników.
Import użytkowników - import haseł + ustawienie flagi wymagania zmiany hasła
Importer użytkowników został rozbudowany o możliwość importu wprost informacji dotyczących haseł/PIN’u danego użytkownika.
Hasło zostanie ustawione tylko w przypadku tworzenia NOWEGO użytkownika. Jeśli użytkownik już istnieje w systemie, to hasło nie zostanie zmienione. |
Po imporcie takich danych system automatycznie ustawi dla danego użytkownika flagę "Wymagana zmiana hasła przy następnym logowaniu". Nie można tego kroku pominąć. |
Importery - uproszczony importer danych widoczny w głównej części systemu
System został rozbudowany tak, aby umożliwić import danych dla standardowych użytkowników (bez dostępu do sekcji konfiguracji). Często w przypadku działania systemu AMAGE istnieją użytkownicy z wyższymi uprawnieniami, którzy mają dostęp do sekcji konfiguracji aby wprowadzać istotne zmiany w konfiguracji systemu. W tym obszarze znajdują się również moduły importu/eksportu danych. Umożliwiają one każdemu użytkownikowi zdefiniowanie szablonu danych do importu - wskazanie komórek w plikach csv/xls do importu, ich znaczenia i dodatkowych opcji. Wszystkie te dane można zapisać jako szablon importu, aby w przypadku kolejnych operacji na nowych plikach (np. nowych dostawach, nowych listach urządzeń) nie definiować tych danych ponownie.
Niemniej często istnieje konieczność, aby pierwsza definicja danych była wykonana przez użytkownika, który wie jak te dane skonfigurować, ale kolejne będą już pracą ciągłą, najlepiej wykonywaną przez użytkownika o ograniczonych uprawnieniach.
System umożliwia od teraz wykonywanie takich uproszczonych importów dla najczęściej używanych obszarów (dostaw, zamówień, dok. magazynowych, faktur). W menu kontekstowym danego obszaru pojawiła się opcja umożliwiająca wywołanie uproszczonego okna importera.
Okno zawiera jedynie podstawowe kontrolki niezbędne do wykonania importu. Wskazywany jest plik źródłowy oraz mapowanie, które wcześniej zostało zdefiniowane dla danego typu importu przez uprawnionego użytkownika.Wystarczy potem kliknąć import i dane zostaną automatycznie zaimportowane.
Import pozwala na wybranie szablonów importu, wykonanie testowego importu bez konieczności definicji źródła danych. |
Import faktur - pola osoby odpowiedzialne
Importer faktur został rozbudowany o dodatkowe pola dotyczące osób odpowiedzialnych za realizację danej faktury. Dostępne pola są dwóch typów. Jedno pole umożliwia wprost zaimportowanie identyfikatora użytkownika systemu (login), drugie to dowolne pole tekstowe.
Dane dotyczące loginu pozwalają na powiązanie faktury z istniejącym użytkownikiem a następnie realizację zadań/raportów/filtrów wykorzystując to pole.
Dane dowolne (tekstowe) pozwalają na import dowolnych danych z zewnętrznych systemów/źródeł z informacjami niekoniecznie powiązanymi z użytkownikami systemu.
Portal dostawcy - import deklaracji dzierżaw w formacie XLS
W Portalu Dostawcy użytkownicy mają możliwość importu danych w formacie dzierżaw zarówno jako pliki CSV jak i XLSX (Microsoft Excel). Obydwa formaty są identyczne, różnią się jedynie formatem pliku źródłowego. Ułatwia to generację tych plików bezpośrednio z w/w oprogramowania.
Importery - zabezpieczenie przed wybraniem błędnych numerów arkusza xls lub rzędu
Mechanizm importu został rozszerzony o dodatkowe mechanizmy sprawdzające, które nie pozwolą na import danych, gdy wybrany został nieprawidłowy arkusz lub numer rzędu w pliku formatu Microsoft Excel.
Importery - podgląd rzędów do importu - odpowiednie kodowanie dat/numerów
W definicji nowych importów danych, aplikacja w podglądzie mapowania kolumn na rekordy w systemie przedstawia dwa pierwsze rzędy danych. W widoku tego podglądu aktualnie poprawnie dekodowane są pola typu formuły, daty i liczby. Zachowano formatowanie liczb zgodne z definicją w arkuszu Excel oraz daty przedstawiane są w formacie ISO.
Importery - GUI - możliwość cofnięcia się w kreatorze do poprzednich kroków
W kreatorze importu danych umożliwiono cofnięcie się do poprzednich kroków. Dotychczas ścieżka była jednokierunkowa i po przejściu do kolejnego kroku nie można było się cofnąć i poprawić opcji. W tym momencie wszystkie importery wspierają nawigację wsteczną.
Importer - import rejestracji RCP
Importery zostały rozbudowane w obszarze importu danych pracowniczych o import rejestracji z systemów RCP (Rejestracji Czasu Pracy). Importowane są rejestracje surowe (wejścia, wyjścia) jak i rozliczenia czasu pracy (liczba godzin przepracowanych).
Importer - importer kompetencji pracowników
Importery obszaru pracowników zostały rozszerzone o import kompetencji pracowników tj. umiejętności i terminów ważności dokumentów potwierdzających tą umiejętność (np. kwalifikacje SEP). System następnie może śledzić i informować o bliskim terminie ważności certyfikatów oraz wykorzystuje te dane w mechanizmach inspekcji do prezentacji danych na raportach końcowych.
Eksporter - eksporter dokumentów magazynowych
Eksportery zostały rozszerzone o eksport dokumentów magazynowych. System pozwala wyeksportować wszystkie informacje powiązane z dokumentami. Pozwala to na przekazanie danych do zewnętrznych systemów typu RCP/F-K.
Importer kontrolingu - flaga aktywny/nieaktywny do importu
Importer danych kontrolingowych (planów kontrolingowych) został rozszerzony o dodatkową flagę aktywny/nieaktywny. Pozwala to na reimport danych i aktualizację tych flag np. w trakcie przygotowywania planów na kolejny rok.
Importer zleceń pracy - definiowalne kolumny lokalizacji, miejsca pracy
W zleceniach pracy pojawiły się definicje importu lokalizacji/miejsca pracy. Lokalizacja i miejsce pracy mogą być podane w formie bezpośredniej tj. określenie jednoznacznej nazwy dla lokalizacji lub poprzez podanie kolejnych elementów w drzewie lokalizacji (A→B→C→D→E), które pozwolą na określenie jednoznacznej lokalizacji/miejsca pracy.
Eksportery - dodanie przycisk w mapowaniu "Dodaj wszystkie pola"
W przypadku definicji eksporterów, należy określić jakie pola i w jakiej kolejności są eksportowane do pliku wynikowego. Został dodany dodatkowy przycisk, który pozwala na dodanie wszystkich dostępnych pól w mapowaniach. Ułatwia to definicję eksportu poprzez wybranie wszystkich pól, a następnie usunięcie tych niepotrzebnych i zmianę kolejności pozostałych.
Importer zasobów - w liście dodatkowych parametrów w liście wskazywać numer kolumny Excel a nie tylko jej kolejność
Dla importera zasobów w opcjach, które pozwalają zdefiniować dodatkowe parametry, dodano wyświetlanie informacji o rzędzie danego parametru w formacie kolumn aplikacji Microsoft Excel tj. A-ZZ.
Importer - obsługa różnych formatów plików CSV
Importer formatu CSV został rozszerzony o możliwość definicji różnych formatów przekazywanych danych. Oprócz standardowego formatu RFC-4180, w którym separatorem jest przecinek dodano format,w którym separatorem jest średnik. Wersję wybieramy w opcjach importu.
Eksport - szablony inspekcji
Mechanizmy eksportu zostały rozszerzone o eksport szablonów inspekcji. Jest to uzupełnienie już istniejącego importu szablonów inspekcji.
Szablony inspekcji to zestaw definicji pytań, pomiarów, zadań oraz innych opcji, które pozwalają na realizację inspekcji/prac kontrolnych na wybranych zasobach w systemie. Użytkownik decyduje o realizacji takiej inspekcji poprzez definicję wszystkich niezbędnych parametrów i danych. |
Import/Eksport - szablony parametrów
Mechanizmy importu i eksportu zostały rozszerzone o możliwość transferu danych dotyczących szablonów parametrów. Pozwala to na transfer szablonów parametrów pomiędzy różnymi instancjami systemu.
Szablony parametrów, to mechanizm pozwalający na zdefiniowanie jednego wspólnego źródła definicji parametrów i wykorzystania ich w dowolnym typie elementów. |
Importer/Eksporter - zapis szablonu mapowania z podpowiedzią nazwy
W przypadku, gdy podczas realizacji importu/eksportu wykorzystamy istniejący szablon, to w kolejnych krokach automatycznie nazwa tego szablonu podpowiadana jest jako docelowa nazwa szablonu do zapisu danych. Ułatwia to ewentualną aktualizację szablonu.
Integracja - Profile - eksport/import profili uprawnień
System został rozbudowany o import/eksport profili uprawnień. Pozwala to przenosić uprawnienia pomiędzy różnymi instancjami systemu AMAGE.
Profile uprawnień to zestaw uprawień, które można przydzielać dla każdego użytkownika. Zawierają one listę funkcji/akcji systemu, do których użytkownik ma uprawnienie. Domyślnie użytkownik nie posiada żadnych uprawnień i należy mu nadać wymagane uprawnienia. |
Integracja zamówień - Xpertis - import zamówień do systemu
Integracja z systemem Asseco Xpertis ERP została rozbudowana o import zamówień. Zamówienia trafiają do systemu do odpowiedniego modułu i traktowane są jako wewnętrzne zamówienia. Integracja automatycznie aktualizuje stan realizacji zamówienia.
Importer - przy imporcie szablonu mapowania zasugeruj nazwę szablonu zgodną z nazwą pliku
W trakcie importowania szablonu importu z innej instancji, domyślnie system podpowiada nową nazwę dla szablonu na podstawie nazwy pliku.
Zlecenie pracy - sekcja definicji zakresu i wydajności zadania
Zlecenia pracy zostały rozbudowane o dodatkowe możliwości definicji zakresu i wydajności zlecenia pracy. System następnie pozwala na monitorowanie wykonania danego zakresu i ilości wykonanej pracy.
System pozwala na określenie:
-
Budżetu realizowane zlecenia - weryfikowane to jest z fakturami przypisanymi do tego zlecenia (*)
-
Planowanych/rzeczywistych i całkowitych przepracowanych godzin. Pozwala to na określenie np. godzin projektowych (wynikających z procesu ofertowania/projektowania) następnie godzin rzeczywistych tj. takich, które zostały przydzielone przez kierownika do realizacji danego zadania a następnie poprzez logowanie realizacji zlecenia pracy system raportuje rzeczywisty czas pracy wykonany w tym zadaniu.
-
Wymiar pracy i jego jednostka - pozwala to na określenie ilości pracy niezbędnej do wykonania danego zlecenia (poza czasem pracy) np. ułożenie X elementów, montaż 10 sztuk urządzeń, sprawdzenie 100 czujników itp. Następnie podczas logowania postępu prac pracownicy logują zrealizowany wymiar. System monitoruje postęp i czas realizacji.
-
Parametry wyliczenia finansowego - możliwość definicji kosztów jednostkowych dla danego wymiaru oraz monitorowanie rzeczywistych kosztów pracy. Pozwala to na monitorowanie zaplanowanych przychodów (np. z ofertowania) oraz rzeczywistego wykonania.
System umożliwia raportowanie tych parametrów podczas codziennej pracy i raportowania wykonanych prac przez zespoły w aplikacji mobilnej. |
(*) Dodatkowo moduł controllingowy pozwala na dokładniejsze śledzenie planów finansowych i realizacji danego zlecenia
Menu kontekstowe zasobów - generuj identyfikatory
Menu kontekstowe listy zasobów zostało rozbudowane o dodatkowe opcje pokazania/generacji i drukowania identyfikatorów.
Zlecenia pracy - możliwość dodania nowego typu zlecenia pracy z okna edycji zlecenia pracy
W edytorze zlecenia pracy dodano możliwość szybkiego dodania nowego typu zlecenia pracy. Akcja pozwala na dodanie typu bez konieczności wychodzenia z edycji danego zlecenia pracy.
Tabele ustawień parametrów - kolumna z jednostką
Do widoku szczegółów parametrów danego zasobu dodano kolumnę z jednostką. Jednoznacznie wskazuje to wartości prezentowane przez dany parametr.
Jednostkę definiujemy w definicji parametru w typie elementów. |
Widok szczegółów zasobu - dodanie podrzędnego zasobu zakładki podrzędnych zasobów
W szczegółach zasobu istnieje zakładka dotycząca podrzędnych zasobów względem danego. Dodano dodatkowe akcje do tego widoku pozwalające na dodanie nowego zasobu jako podrzędnego do aktualnie wyświetlanego, wybór zasobów podrzędnych z listy już istniejących zasobów oraz przerwanie takiego połączenia-zależności.
Podrzędne zasoby pozwalają na zamodelowanie wewnętrznej struktury urządzeń. Na przykład rozdzielnica może składać się z pól rozdzielnicy, pola z kaset, a kasety z aparatów. Innym przykładem jest struktura urządzenia typu pompa/przemiennik częstotliwości - możemy w nich wyodrębnić silnik, falownik, sterownik, skrzynkę sterowniczą itp. |
Zlecenia pracy - filtr po lokalizacji
Filtry listy zleceń pracy zostały rozbudowane o dodatkowe opcje dotyczące filtrowania zgodnie z przypisaną do zleceń lokalizacją.
Typy elementów - definicja zamienników i kompletów
System został rozbudowany o możliwość definicji zamienników oraz zestawów (kompletów) składowych danego asortymentu.
-
Zamienniki - zamienniki pozwalają na określenie typów elementów, które zastępują 1:1 dany typ. Pozwala to na powiązanie etapu projektowania z etapem wykonania np. w projekcie zostaje wykorzystany typ A producenta X, w trakcie realizacji firma wykonująca wybiera typ B producenta Z jako zamiennik 1:1 danego elementu. Za pomocą takiej definicji umożliwiamy w systemie powiązanie wcześniej rozdzielonych informacji.
-
Zestawy - to definicja zestawu typów elementów (kompletów), które wchodzą w skład danego typu. Pozwala to na dalsze określenie złożoności danego typu i może być wykorzystane w procesie np. zamówień, gdzie zamawiamy dany komplet a dostawca dostarcza poszczególne elementy kompletu. System pozwoli na wykrycie takiej realizacji zamówienia i określenia kompletności zamówień.
System jest rozszerzany o możliwość wykorzystania tej informacji w poszczególnych modułach i funkcjach. |
Zasoby - eksport mapowania parametrów do formatu pvd dla modbus’a
Dla zasobów w ich menu kontekstowym dodano możliwość eksportu parametrów danego zasobu do formatów wymaganych przez aplikację AMAGE PVD w formacie MODBUS. Pozwala to na integrację poprzez tą aplikację z zewnętrznymi systemami poprzez komunikację bezpośrednią z urządzeniami za pomocą magistral RS-232/485 jak i TCP/IP.
Aplikacja AMAGE PVD to oprogramowanie instalowane albo na urządzeniach embedded (edge computing) albo na wybranych hostach (linux/windows), która realizuję komunikację z zewnętrznymi urządzeniami/systemami IT. Aplikacja jest niezależnym rozwiązaniem, które pozwala na komunikację za pomocą wielu protokołów/mechanizmów komunikacji. Posiada własną pamięć/redundancję połączeń i komunikację z globalnym systemem AMAGE. |
Szablon/Parametr - dodatkowe pole "dane protokołu" dla automatycznego eksportu danych PVD
Parametry definiowane w typach elementów zostały rozszerzone o dodatkowe pole danych, dla definicji parametrów specyficznych dla komunikacji z urządzeniami za pomocą aplikacji AMAGE PVD. W celu wprowadzenia informacji należy odnieść się do dokumentacji aplikacji PVD w portalu dokumentacji.
W tym miejscu można wpisać informacje takie jak numery rejestrów MODBUS, adresy pól SQL, numerację zmiennych w systemie DCS itp. Zostaną one wykorzystane podczas generacji konfiguracji dla aplikacji PVD podczas wykonywania tych akcji na wybranych zasobach.
Aplikacja AMAGE PVD to oprogramowanie instalowane albo na urządzeniach embedded (edge computing) albo na wybranych hostach (linux/windows), która realizuję komunikację z zewnętrznymi urządzeniami/systemami IT. Aplikacja jest niezależnym rozwiązaniem, które pozwala na komunikację za pomocą wielu protokołów/mechanizmów komunikacji. Posiada własną pamięć/redundancję połączeń i komunikację z globalnym systemem AMAGE. |
Zasoby - eksport mapowania parametrów do formatu pvd dla sql
Dla zasobów w ich menu kontekstowym dodano możliwość eksportu parametrów danego zasobu do formatów wymaganych przez aplikację AMAGE PVD w formacie SQL. Pozwala to na integrację poprzez tą aplikację z zewnętrznymi systemami poprzez tabele wymiany SQL.
Aplikacja AMAGE PVD to oprogramowanie instalowane albo na urządzeniach embedded (edge computing) albo na wybranych hostach (linux/windows), która realizuję komunikację z zewnętrznymi urządzeniami/systemami IT. Aplikacja jest niezależnym rozwiązaniem, które pozwala na komunikację za pomocą wielu protokołów/mechanizmów komunikacji. Posiada własną pamięć/redundancję połączeń i komunikację z globalnym systemem AMAGE. |
Widok szalunków dostępny w widoku zleceń podstawowych
Dla obszaru dzierżaw i analizy szalunków zostało rozbudowana możliwość wyświetlania elementów konstrukcyjnych. Można wyświetlać je w uproszczony sposób albo za pomocą standardowego widoku zleceń pracy. Pierwszy widok jest uproszczony, drugi jest w pełni rozbudowany. Dla tego drugiego widoku dodano możliwość wyświetlania danych szalunkowych w przypadku gdy dana instancja korzysta z tego widoku.
Szybka edycja zlecenia - wybierz nadrzędne zlecenie pracy
W szybkiej edycji zlecenia pracy dodano możliwość określenia nadrzędnego zlecenia pracy, co ułatwia szybkie tworzenie hierarchii zleceń pracy.
Użytkownicy - menu kontekstowe w tabeli użytkowników umożliwiające zmianę hasła, resetowanie, edycję i raporty
Lista użytkowników (w części konfiguracyjnej systemu) została rozbudowana o dodatkowe akcje dostępne w menu kontekstowym. Pozwalają one na generację resetu hasła, zmianę hasła, edycję użytkownika i dostęp do podstawowych raportów. Przyśpiesza to operację na danym/wybranych użytkownikach.
Raporty postępu, historii - dostępne z menu kontekstowego w widoku zleceń
Raporty postępu prac, historii, podsumowania zlecenia pracy dostępne są bezpośrednio w menu kontekstowym danego zasobu. Pozwala to na szybszy dostęp do tych raportów.
Widok typów - nawigacja do zasobów bezpośrednio z widoku szczegółów typu elementu
Widok typów elementów został rozszerzony o dodatkowe akcje w menu kontekstowym, które pozwalają wyświetlić zasoby danego typu lub przejść bezpośrednio do listy zasobów z wybranym filtrem danego typu. Pozwala to na szybszą nawigację i widok zasobów, które są przypisane do danego typu elementów.
Widok typów - wywołanie konfiguracji szablonów parametrów z widoku listy typów
Dostęp do szablonów parametrów został wprowadzony w widoku typów elementów. Dostępne jest to w głównym interfejsie aplikacji. Oczywiście dostęp do szablonów parametrów był zawsze dostępny w sekcji konfiguracji w opcjach definicji słownikowej.
Szablony parametrów pozwalają na zdefiniowanie listy parametrów a następni wykorzystanie ich podczas tworzenia/edycji typów elementów. Pozwala to np. na definicję wspólnych parametrów dla całej grupy urządzeń np. przemienniki częstotliwości. Definiujemy zbiór wspólnych parametrów a następnie przy tworzeniu kolejnych typów przemienników nie musimy każdorazowo wprowadzać na nowo tych parametrów, tylko importujemy je z danego szablonu parametrów. |
Szablony parametrów przez import/eksport mogą być przenoszone pomiędzy instancjami systemu AMAGE |
Mobile - Dodatkowe etykiety o ilości zaznaczonych obiektów dla list
W wersji mobilnej, przy korzystaniu z systemów Android, listy (pracowników, materiałów itp.) przedstawiane są w formie listy wyboru. Jest to rozwiązanie domyślne dla tego systemu operacyjnego i przeglądarki Chrome, która jest domyślnym sposobem przeglądania danych w tym systemie.
Powoduje to pewny problem z wizualizacją listy wybranych osób. Aby ułatwić rozpoznanie, dodatkowo dodano do takich formatek informację o rzeczywistej liczbie wprowadzonych rekordów do tych list. Są one przedstawiane w formie etykiet, które są zawsze widoczne.
Obecności pracownika - kalendarz i możliwość przeglądania/definicji
W widoku pracownika dostępny jest kalendarz personalizowany dla danego pracownika. W nim pojawiają się wszystkie zdarzenia, które są przypisane dla danego użytkownika.
Kalendarze obecności pracowników
Widok pracowników został rozbudowany o możliwość przedstawienia w postaci kalendarza zdarzeń przypisanych dla danego pracownika. Można za pomocą tej funkcji rejestrować nieobecność pracowników, urlopy, chorobowe lub czas pracy zgodnie z przydziałem zmianowym.
Filtry pozwalają na wyświetlanie informacji dla danego pracownika, formatowaniu widoku, filtrze po kategoriach itp.
Przegląd rejestracji godzin pracy
System AMAGE umożliwia import rejestracji godzin pracy i wyliczeń czasu pracy z zewnętrznych źródeł (aplikacje RCP, aplikacje funkcjonalne, obecność pracowników). Dostępne importery pozwalają na zaimportowanie tej informacji do systemu i wizualizację jej w widoku pracowników.
W widoku pracowników widoczne są rejestracje obecności oraz wyliczenia czasu pracy.
Dock dla dokumentacji - kliknięcie na pomoc wyświetla boczny panel z pomocą
Przycisk pomocy w aplikacji zyskał możliwość informowania o nowych funkcjach i wydarzeniach/dokumentacji. Domyślnie naciśnięcie przycisku wywołuje okno pomocy zadokowane w panelu bocznym aplikacji. Pozwala to na korzystanie z aplikacji z jednoczesnym dostępem do dokumentacji.
Przyciski dostępne w widoku pozwalają na przejście do wybranych sekcji portalu dokumentacji, dostęp do listy wiadomości oraz listy nowych funkcjonalności w systemie.
Widok wyposażenia - filtr po kategorii urządzeń
W widoku listy wyposażenia dodano możliwość filtrowania elementów po kategorii urządzeń, które zostały wygenerowane w typach elementów. Pozwala to na wyświetlenie całej grupy urządzeń, które spełniają dane wymagania.
Wyposażenie - zaplanuj inspekcję
W widoku wyposażenia pojawiła się akcja pozwalająca na zaplanowanie inspekcji do danego (wynajmowanego) narzędzia/maszyny. Pozwala to na generację tych operacji bezpośrednio z widoku najmowanych urządzeń.
Admin - w widoku urządzeń/najmów pokazać zdarzenia serwisowe powiązane z urządzeniem
W szczegółach najmowanych urządzeń oprócz informacji związanej z rozliczeniami finansowymi (z dostawcą/z użytkownikiem) pojawiły się dwie zakładki: lista zdarzeń serwisowych oraz lista wykonanych wewnętrznie inspekcji. Pozwala to na śledzenie całej historii urządzeń - zarówno związanej z najmem i jego przebiegiem jak i operacjami dodatkowymi - naprawami, kontrolami itp.
Raportowanie pracy w zleceniu - wybór materiałów wykorzystanych do pracy z listy pobrań z magazynu
Podczas raportowania zużycia materiałów dla zlecenia pracy system umożliwia wybranie wykorzystanych materiałów dodatkowo z listy materiałów, które zostały wydane na dane zlecenie z magazynu. System umożliwia w takim przypadku wybór materiałów z listy asortymentu, z planów materiałowych oraz wydań (wewnętrznych !) dla danego zlecenia pracy.
W liście pojawią się tylko elementy, które są w dokumentach magazynowych powiązanych ze zleceniem pracy ORAZ są typu wydanie wewnętrzne. |