Bezpieczeństwo

Dokumentacja sekcji mobilnej elementów powiązanych z bezpiecznym prowadzeniem prac i zabezpieczeniem ludzkiego życia.

Reguły LOTO - interfejs mobilny

Reguły LOTO są dostępne w widoku mobilnym. Pozwala to na realizację procedur, przeglądanie ich bezpośrednio na miejscu pracy. Widok listy procedur wyświetla wszystkie aktywne procedury dostępne w systemie.

safety loto procedures 6ac46
Rysunek 1. Menu interfejsu mobilnego - dostęp do reguł LOTO

Za pomocą skanera kodów lub tagów RFID w aplikacji AMAGE Shell mamy możliwość szybkiej identyfikacji procedury poprzez skanowanie identyfikatora urządzenia lub identyfikatora dowolnej etykiety reguły LOTO umieszczonej na elementach bezpieczeństwa na danym urządzeniu.

safety loto procedures a466f
Rysunek 2. Widok listy procedur LOTO

Przejście do szczegółów procedury pozwala na wyświetlenie wszystkich informacji ogólnych, przejście do widoku mapy lub przejście do szczegółów poszczególnych elementów reguły LOTO.

safety loto procedures 0e1e9
Rysunek 3. Szczegóły procedury LOTO

Szczegóły elementu procedury LOTO pozwalają na dostęp do wszystkich informacji zdefiniowanych w regule wraz z załącznikami oraz zdjęciem. Nawigacja pozwala na przejście pomiędzy kolejnymi krokami procedury. Przyciski nawigacyjna pozwalają na przejście do konkretnego zasobu (szczegóły urządzenia) lub do map/lokalizacji w celu szybkiej identyfikacji miejsca pracy.

safety loto procedures 1d75b
Rysunek 4. Szczegóły kroku procedury LOTO

Dodatkowo można przeglądać szczegółowe zdjęcia dołączone do elementu reguły LOTO.

safety loto procedures e40af
Rysunek 5. Widok zdjęcia wykonania blokowania

Widok procedur LOTO pozwala na zaplanowania wykonania reguły LOTO i jej realizację w sposób cyfrowy. W widoku listy możemy to wykonać poprzez wybranie akcji PLAY w liście procedur.

safety loto procedures 96835
Rysunek 6. Rozpoczęcie wykonania procedury LOTO
Tylko uprawnieni użytkownicy (profil uprawnień) mają możliwość wykonania tych operacji.

Wykonanie LOTO - interfejs mobilny

Rozpoczęcie realizacji procedury LOTO pozwala na realizację tego w sposób całkowicie cyfrowy.

Widok mobilny posiada informację o aktywnych procedurach LOTO. Mamy też możliwość przeglądania wykonań historycznych tj. takich, które zostały w pełni zrealizowane.

safety loto procedures aa816
Rysunek 7. Lista aktywnych procedur LOTO

Rozpoczęcie procedury pozwala na określenie przez Koordynatora prac osób uczestniczących w procedurze oraz ewentualnie określenie skrzynki blokowania zespołowego. Tylko osoby wyznaczone w systemie jako pełniące rolę Koordynatora mają możliwość dostępu i wykonania tej operacji.

safety loto procedures fc98b
Rysunek 8. Rozpoczęcie procedury - wybranie zespołu

W przypadku realizacji tej procedury wymagane jest podanie podpisu osoby realizującej daną czynność. Dotyczy to również innych kroków dla pozostałych osób. Interfejs pozwala na wprowadzenie podpisu w formie elektronicznej lub wykorzystanie własnego podpisu wgranego do systemu.

safety loto procedures 1bf55
Rysunek 9. Podpis koordynatora

Po rozpoczęciu procedury i określeniu osób możemy przejść do szczegółów procedury. Procedura w widoku mobilnym przedstawia wszystkie niezbędne informacje oraz pozwala na dostęp do poszczególnych operacji:

  • Dopuszczenia do zamykania/otwierania poszczególnych kłódek

  • Określenia skrzynki zamykania zespołowego i jej blokadę/odblokowania

  • Wykonania poszczególnych etapów procedury LOTO

safety loto procedures ea6d5
Rysunek 10. Szczegóły procedury

Rozpoczęcie zamykania pozwala na czynności j/w wraz z podpisem osoby dopuszczającej i realizacją dalszych czynności,

safety loto procedures f355e
Rysunek 11. Rozpoczęcie zamykania
Wszystkie procedury sprawdzają poprawność wykonania poprzednich kroków oraz kompletność czynności na poszczególnych elementach procedury LOTO np. nie będzie można zamknąć skrzynki blokowania zespołowego jeśli nie zostały zamknięte wszystkie kłódki na poszczególnych elementach procedury.

W widoku ogólnym mamy informację o poszczególnych krokach wykonania procedury LOTO. Wszystkie kroki wizualnie informują o aktualnym statusie oraz czynności do wykonania (w tym przypadku zamykanie poszczególnych elementów).

safety loto procedures 3b265
Rysunek 12. Lista elementów do wykonania

Każdy krok przedstawia informację o aktualnym statusie oraz czynnościach do wprowadzenia. W tym miejscu wprowadzamy numer kłódki, która została wykorzystana do zamknięcia, możemy dodać notatkę oraz wprowadzić podpis kierującego zespołem dla danej operacji wraz z dowodem fotograficznym (zdjęcie zdjętej/założonej blokady). Po potwierdzeniu poszczególnych kroków system nawiguje użytkownika do kolejnych kroków wykonania procedury LOTO.

safety loto procedures e5f23
Rysunek 13. Realizacja kroku
Użytkownik ma możliwość oczywiście w trakcie realizacji procedury na przejście do szczegółów dokumentacji, zdjęć, załączników lub do dokumentacji poszczególnych urządzeń. Nawigacja pomiędzy poszczególnymi krokami jest również możliwa poprzez skanowanie kodów QR zamontowanych na poszczególnych miejscach blokowania.

W przypadku zamknięcia wszystkich elementów w procedurze powiadamiany jest koordynator oraz osoby dopuszczające. Pozwala to na zamknięcie skrzynki blokowania zespołowego. Po wykonaniu wszystkich kroków w danej procedurze osoby są powiadamiane za pomocą notyfikacji w systemie lub komunikacji email o statusie poszczególnych etapów i ich realizacji.

Podobnie procedura odwrotna tj. rozpoczęcie otwierania pozwala na wykonanie podobnych czynności. Rozpoczęcie otwierania pozwala na realizację kroków odwrotnych tj. zdejmowanie blokad.

safety loto procedures d592f
Rysunek 14. Rozpoczęcie otwierania

Procedura otwierania po jej zakończeniu pozwala na zamknięcie całej procedury LOTO i przeniesienie jest do wykonań, które już zostały wykonane. W systemie głównym informacja jest dostępna w sposób ciągły i istnieje możliwość wydrukowania zarówno procedury jak i szczegółowy wykonania procedury wraz z osobami wykonującymi, podpisami oraz dokumentacją zdjęciową i notatkami.