Inwentaryzacja
Inwentaryzacja obiektów
Mechanizm inwentaryzacji wspiera użytkowników systemu AMAGE w szybkiej inwentaryzacji obiektów, które nie posiadają dokumentacji/opisu struktury za pomocą innego mechanizmu (pliki excel, dokumentacja papierowa). Moduł pozwala na szybką inwentaryzację obiektów w ruchu a następnie w głównej aplikacji na uporządkowanie danych i wprowadzenie ich w sposób ustrukturalizowany do systemu.
Po wybraniu sekcji "Inwentaryzacja" przechodzimy do listy obiektów inwentaryzowanych. Aby umożliwić dodanie/przeglądanie należy z menu wyboru wybrać zlecenie pracy, które zostało przydzielone do zadań typu inwentaryzacja.
Aby zlecenia były widoczne na liście muszą mieć określony typ "Inwentaryzacja" oraz być aktywne tj. w stanie "W trakcie." |
W oknie można przeglądać już zinwentaryzowane lokalnie obiekty oraz dodać za pomocą przycisku (+) nowy obiekt. Po wybraniu obiektu lub wybraniu dodania wyświetla się widok szczegółów obiektu inwentaryzacji:
W trakcie dodawania można określić jego podstawowe informacje takie jak nazwa, numer seryjny, opis itp. Poprzez menu kontekstowe mamy dostęp do opcji dodania nowych zdjęć/nagrań do danego obiektu inwentaryzowanego np. zdjęcie tabliczki znamionowej.
Dostępne menu kontekstowe umożliwia również dodanie dwóch typów obiektów inwentaryzacji:
-
Dodaj równoległy - dodaj obiekt na tym samym poziomie struktury inwentaryzacji
-
Dodaj dziecko - dodanie obiektu na niższym poziomie struktury inwentaryzacji.
Takie podejście pozwala szybko zinwentaryzować tak skomplikowane obiekty jak np. rozdzielnice elektryczne (urządzenie → szafa → kaseta → aparat) lub dowolne urządzenie złożone np. (przemiennik częstotliwości → falownik → zabezpieczenie) itp.
Po zapisaniu obiektów (i ew. synchronizacji z trybu offline) dalsze prace można wykonać w aplikacji głównej. Pozwala to na uporządkowanie danych, poprawienie struktury, odczytanie danych ze zdjęć w bardziej komfortowych warunkach niż w trakcie samej inwentaryzacji z natury.