Magazyny

Magazyny

W systemie dostępne są magazyny i operacje na nich z wykorzystaniem kodów i urządzeń mobilnych. Dane te są dostępne poprzez wybranie z menu głównego lub z dashboard’a akcji "Magazyny". Wejście do tej sekcji wyświetla listę dostępnych magazynów

magazyn
Rysunek 1. Lista magazynów

Lista zawiera wszystkie magazyny, które są dostępne w danej sesji. Moduł działa również w trybie offline wyświetlając stan magazynu w momencie synchronizacji.

Stan magazynów w trybie offline wynika ze stanu danego magazynu w momencie synchronizacji oraz operacji wykonywanych w trybie offline. Należy pamiętać, że dane te mogą nie być w 100% zgodne z aktualnym stanem magazynu jeśli operacje wykonywane są równocześnie na różnych urządzeniach lub w głównym systemie.

Po wybraniu magazynu pojawia się jego zawartość. Zawartość wskazuje typ obiektu w magazynie oraz jego ilość. Można przeglądać cały magazyn lub stan magazynu względem miejsc składowania poprzez wybór miejsca składowania w menu rozwijanym.

magazyn zawartosc
Rysunek 2. Zawartość magazynu

Po wyborze miejsca składowania aktywowane są dwie operacje magazynowe. Przyjęcie i wydanie. Po wybraniu ich przechodzimy do operacji magazynowych.

Operacje magazynowe są typu Wewnętrzne czyli zawierają informacje o operacjach wewnątrz firmy.

Dokumenty magazynowe

Dokumenty magazynowe pozwalają na rejestracje operacji wydania i przyjęcia z magazynu. Operacje te działają zarówno w trybie online jak i offline.

Operacje magazynowe wykonywane w terminalu po przesłaniu do systemu głównego otrzymają status "niezatwierdzone" i będą wymagały zatwierdzenia przez osoby odpowiedzialne za zarządzanie gospodarką magazynową.

Po wybraniu operacji magazynowych otwiera się okno operacji:

magazyn wydanie
Rysunek 3. Wydanie obiektów z magazynu

W niej należy zdefiniować:

  • Pobrane przez - osoba pobierająca materiały

  • Cel - jest to miejsce docelowe zużycia pobieranych materiałów (opcja)

  • Zlecenie pracy - docelowe zlecenie pracy, dla którego pobieramy materiały (opcja)

Osobę pobierającą materiały jak i cel można wybrać albo za pomocą selektora (ikona lupy) lub przez skanowanie kodu. Skanowanie pozwala na wybranie obiektu z listy dostępnych identyfikatorów. Przykładowo lokalizacje mogą zostać wydrukowane na raportach zbiorczych z widocznym kodem. Wtedy użytkownik mobilny w miejscu wydawania posiada rejestr takich miejsc i może je szybko skanować dedykowanym skanerem.

Osoba pobierająca identyfikowana jest przez skanowanie kodu, który jest do niej przypisany i może być wydrukowany na etykiecie/karcie będącej w posiadaniu danej osoby. Można też wybrać parametry z list.

Wybór obiektów do wydania realizowany jest przez skanowanie kodów. Wybierają przycisk "PLUS" wyświetlamy okno skanowania. Okno po zeskanowaniu typu produktu do wydania pojawia się ponownie pozwalając w szybki sposób na wybór wszystkich niezbędnych do wydania materiałów.

Następnym krokiem jest wpisanie ilości wydawanych materiałów w oknie poprzez klawiaturę wirtualną.

Zatwierdzenie operacji tworzy dokument magazynowy. W przypadku pracy online od razu jest on dostępny w głównym systemie, w przypadku pracy offline dane przesyłane są w trakcie synchronizacji.